Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Torsia testisa
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 11, 2008 7:35 pm
Postovi: 1
Poštovani prvi put sam na ovom forumu.Molio bi nekog doktora urologa koji je imao iskustva sa ovom bolesti da mi odgovori na sljedeća pitanja.
Kao tinejdžer sa 15 god.(1993) sam operisao prvi put torsiu lijevog testisa ,prije toga sam imao česte napade koji su stvarali nesnosne bolove.Poslije operacije bilo je sve u redu i nisam imao većih problema.U medjuvremenu sam se oženio i imam jedno dijete.Prije dvadesetak dana sam legao spavati navece i ujutro se probudio sa istim bolovima kao prije 15 godina.Tu noc sam igrao fudbal rekreativno i nisam imao nikakvih problema.Sljedeći dan sam završio na operaciji opet istog testisa.Ovo vam pisem zato sto se doktori u mom gradu nisu često sretali sa tom bolesti.Ispočetka su prvo bili ubijeđeni da je u pitanju upala,pošto me nije peklo kad mokrim i nisam imao temperaturu dijagnosticirali su mi torsiu testisa.Operisan sam tek drugi dan ja znam da je vrijeme od pocetka bolova do operacije veoma bitno.Doktori su mi rekli da je operacija uspjela i da bi trebalo sve biti u redu.Meni je i sad lijevi testis jako tvrd i imam osjećaj da je puno teži nego desni,poslije prve operacije testis se nije tako ponašao bio je normalan (nije bio tvrd i težak).Sad trenutno se još oporavljam i pijem antibiotik alfacet doktor mi je rekao da će vremenom testis postati normalan.Još nešto da vas obavijestim doktor mi je rekao da mi testis ima atipičan položaj i da bukvalno stoji naopako i jedino na taj način ima cirkulaciju.Molio bih vas da mi napišete kakva su vaša iskustva sa ovim i čega bi se trebao pridržavati kad ozdravim.
Unaprijed vam se zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 10:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ni jednim nacinom zivota ne mozes uticati na torziju testisa.
Preostaje ti jedino da kada ti se jave bolovi sto pre odes kod lekara.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: