Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Testis
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:38 pm
Postovi: 34
Postovani doktore,
Pre oko 2 god sam imao problem sa testisom, sve je pocelo jednog dana kad sam sedeo za kompjuterom kao sad :) i odjednom je poceo da me boli levi testis, par dana kasnije opipao sam kuglicu velicine bibera, testis me je boleo mesec dana i oklevao sam da odem kod urologa , kad se bol prosirio na donji stomak, morao sam da odem jer je bol bio skoro nepodnosljiv.
Kad sam otisao kod urologa, nije mi opipao tu kuglicu i rekao na brzinu "to je bila upala". I tu se prica zavrsava.
Ali danas, kad sam dosao sa fudbala mene je poceo da boli DESNI testis , uz to sam se i prehladio, e sad , mene interesuje, ako mozete na osnovu ovoga da kazete, da li ima potreba da odem kod urologa ponovo? Inace imam osecaj kao da mi je levi testis meksi od desnog ili je to samo trip... I da, ta kuglica mi i dan danas stoji na dnu levog testisa ali me nije zabolela do sad ponovo i nije se povecala.

Hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 7:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
bol moze da bude i trenutan, da bude refleksne prirode, ili zato sto postoji stvarno neki problem sa samim testisom ili strukturama pored njega...savetujem odlazak lekaru, posebno posto navodis da su testisi razlicite cvrstine...bez pregleda ne moze da se utvrdi da li je samo trip ili ne... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Sub Feb 12, 2011 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:38 pm
Postovi: 34
Hvala na odgovoru.
A sta moze da bude ta kuglica na levom testisu koja je velicine bibera vec 2, 2 i po god je imam. Ne boli me i nije se promenila velicina. Ja sam citao negde da to moze da bude cista i da to nije opasno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Ned Feb 13, 2011 8:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moguce jeste da bude cista, sto nije opasno, ali ovako na slepo ne mogu ti sa sigurnoscu reci sta je tacno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:38 pm
Postovi: 34
Hvala Vam na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 3:56 pm
Postovi: 2
Poštovani doktore,

prije nekoliko dana napipao sam na lijevom testisu malu naraslinu, koja izgleda kao natečena vena na ruci, u obliku slova y. možda umišljam, ali ranije to nisam napipao, s tim da na desnoj strani nemam tako nešto. nisam još išao kod ljekara, jer nemam nikakve bolove. to sam primijetio nakon što sam imao određenih sitnih peckanja u predjelu malog stomaka, pa sam pretpostavio da imam nekakvu prehladu i (iz)liječio čajevima. isto tako, u zadnje vrijeme imam problem sa erekcijom, što sam povezao sa stresom na poslu, ali ovaj vid narasline me malo zabrinuo. imam 32 godine.

unaprijed zahvaljujem na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 4:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da li je to bas na samom testisu ili u onoj masi iza testisa? postoje vene i u mosnicama koje mogu da budu prosirene, ali isto tako moze da bude i nesto drugo...bilo kakva promena mora da se opipa da bi se komentarisala, tako da savetujem odlazak na pregled! bol nije jedini razlog zbog koga treba ici kod lekara, jer postoje i ozbiljni problemi koji uopste ne bole...ali bez pregleda ne mozemo da znamo tacno sta je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 3:56 pm
Postovi: 2
u pitanju je baš testis. da bih bio potpuno siguran, posjetiću ljekara za uspostavljanje dijagnoze.

hvala vam na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Pon Feb 21, 2011 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2011 7:30 pm
Postovi: 1
hteo bi da pitam... boli me desni testis , TACNIJE, ne boli me testis vec nesto sto je iznad njega.. odma iznad.. kad ga dizem boli me.. kad sedim naravno isto.. osecam i blagi bol u dodnjem delu stomaka al samo ponekad.. zanima me sta bi to moglo da bude, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Pon Feb 21, 2011 8:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da li ti je testis u normalnoj poziciji, opipaj ga lepo i vidi ima li bilo kakvih promena na njemu...ako je to sve u redu onda moze da se radi npr. o upali epididimitisa koji se nalazi uz testis, zatim o kili, ili je nesto trece, ali bez pregleda ne moze se nista znati, tako da savetujem svakako odlazak lekaru!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Pon Apr 25, 2011 3:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ako su testisi isti, onda nema veze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 10:17 am
Postovi: 47
Doktore,jedna stvar me krajnje veoma zabrinjava.Kada mi se testisi stegnu,tj kada su najblize penisu,na kozi levog testisa ima kvrgiva,kao da je visak koze,napominjem,nema testis tu kvrgicu,nego koza,pa sta bi to moglo biti.Bio bih vam vrlo zahvalan ako mi pomognete :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 30, 2011 3:17 pm
Postovi: 24
opipao sam kao neku izraslinu velicine zrna pasulja ispod desnog testisa, ja msm da se ne nalazi na testisu nego kao da mi je na nekoj veni jer mogu da tu izraslinu (kvrzicu) da pomeram prema sredini tj. između 2 testisa, nema ništa na levoj strani pa me je malo zabrinulo, šta bi to moglo biti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Uto Maj 24, 2011 1:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2011 1:19 am
Postovi: 9
postovani imam problem sa skupljanjem testisa... desava mi se da se testisi skroz skupe recimo tokom seksualnog odnosa, mada i u drugim prilikama... zanima me da li je to normalno ? unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 8:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
@Braken: moze da bude samo nabor koze, moze bubuljica, masno tkivo, nesto drugo...naslepo se ne moze znati tacno...

@Sun Tzu:moze da bude deo epididimisa koji je normalna struktura uz testis, moze vena, moze neka cista...naslepo se ne moze znati tacno...

@goranxD: normalno je...mogu da se skupe tokom odnosa, posebno u momentu ejakulacije, zatim kad je hladno, nekad i nakon treninga itd.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: