Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 02, 2011 11:34 am
Postovi: 1
Postavio bih jedno pitanje... Po nekad, ne tako cesto, zaboli me nesto iznad testisa, tu blizu korena penisa, a onda bol pocne da prelazi i onako gore uz donji deo trbuha blize kuku,a onda se taj deo pored testisa malo uveca, i moze da se napipa, a nakon 1 dana otok splasne, a bol prestane... Obicno mi se to desavalo zimi, kada se prehladim..Mada mi se sada prvi put to desilo kada je ovako toplo vreme, pa se pitam da li je to samo prehlada ili je mozda nesto drugo? I da li ej potrebno u takvom slucaju obratiti se urologu? Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 7:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
javite se svakako lekaru, dok se ne obavi pregled ne moze da se zna o cemu se radi...moze npr. da bude kila, ali i neke druge stvari, na slepo zaista ne mozemo znati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 12:41 am
Postovi: 11
Verovatno cu skrenuti sa teme ali posto je rec o testisima mozete li mi reci sta je ovo?

http://imageshack.us/photo/my-images/41/sdc10003w.jpg/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 12:41 am
Postovi: 11
Evo drugog linka. Molim za odgovor

http://img534.imageshack.us/img534/4436/sdc10012h.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 4:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
radi se o nekoj bradavici, moguce i kondilomu, javite se dermatovenerologu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Uto Okt 08, 2013 3:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 3:43 am
Postovi: 2
Poštovani doktore, imam problem sa levim testisom! Imam bol, koji može donekle da se podnese. Ali vrlo mi je neprijatno kada sedim. I pritom sam hteo da proverim šta je, i na dodir boli! Imao sam odnos sa devojkom 26-27 tako nešto, i prilikom erekcije količina je bila vrlo mala, ali zanemario sam to. Od tada je počeo bol. Da li je potrebno da odem kod lekara i proveri se šta je to? Imam 16 god.



HVALA UNAPRED NA ODGOVORU :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Uto Okt 08, 2013 6:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 06, 2013 7:50 am
Postovi: 4
Postovani,
Molim vas za pomoc,napipao sam ispod levog testisa nabreklinu,kao splet vena,glista...
Primetio sam to i pre ali nisam onracao paznju,prvi put sam primetio kad sam imao bolove u levom testisu pri hodanju,bol mi se ponovo pojavio i uplasio sam se jako,citajuci po internetu mislim da je to varikocela,oko 1cm je otprilike a na desnom nema nista,otisao sam obicnom doktoru uplasen najvise od raka i on me je pregledao i rekao da je sa testisom sve u redu a da mogu snimiti ultrazvuk da vidim tacno sta je to,problem je sto sam u kanadi u turistickoj poseti i nemam osiguranje ovde a kuci cu tek za 12 dana,par dana me je bolio levi testis pri hodanju a sada imam bolove iznad leve prepone i vena iznad nje mi je natekla,plava je i jasno se izrazava sto nije slucaj sa desnom stranom tako da sumnjam na tu varikocelu i ro vracanje krvi kako vec ide i da je to to i mislim da mi se desavalo i da osetim bol navise prema bubregu levom,takodje imam podocnjake levi je veci i tamniji je od desnog.
Molim vas da mi napisite misljenje jer sam jako uplasen i ova situacija sto moram cekati toliko me izludjuje,unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Uto Okt 08, 2013 6:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 06, 2013 7:50 am
Postovi: 4
Zaboravio sam napisati i da vrlo cesto mokrim vec duze vreme a ovih dana pogotovo,verovatno i psiha doprinosi puno ali sada se osecam bespomocnim :-/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Uto Okt 08, 2013 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 3:43 am
Postovi: 2
Nadovezujem se na moju priču.
Jutors kada sam ustao, otišao da se istuširam, i pritom mi se učini da mi je znato veći levi testis od drugoga. Opipao sam, dosta je tvrđi, veći. Ali, sada me ne boli kada sedim, i malo me boli na dodir.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Sre Okt 09, 2013 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
@sexlovemoney: javi se obavezno na pregled da se vidi o cemu se radi, bez toga se nikako ne moze znati, i nemoj da odlazes taj pregled, vec sutra ti savetujem da odes...

@ned22: cim budes u mogucnosti javi se svakako na pregled da se proveri o cemu se tacno radi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Testis
PostPoslato: Pon Maj 18, 2015 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 11:51 am
Postovi: 1
Postovanje Doktore

Primetio sam da iznad levog testisa imam neku masu,ne znam sta je bolelo me je 2,3 dana,trebalo bi da odem kod urologa sutra ili ovih dana...
Nadam se da mozete da mi kazete sta je to i dali je to normalno, imam 17. godina.

Hvala unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: