Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tamno smedja boja sperme
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2012 10:18 pm
Postovi: 3
Molim za pomoc...
Pre dva meseca, posle odnosa sa suprugom slucajno sam primetim malo krvi u spermatozoidima. Par nedelja posle toga boja sperme je bila tamno smedja (skoro crna) u jednom delu tecnosti. Kasnije opet malo svetlija. Posetio sam urologa, uradio sam Spermokulturu i rezultat pokazuje da nije bakterijska infekcija. Na osnovu rezultata i pregleda testisa (bez ultrazvuka) doktor je rekao da je sve u redu, da to moze biti trenutno, da ne koristim nikakvu terapiju i da se javim na kontrolu za mesec dana. Medjutim, nekoliko dana posle toga spermatozoidi su bili cini mi se jos tamniji. Neposredno pre odlaska urologu, doktor opste prakse mi je prepisao Ciprocinal, i ja sam ovih 7 dana pio taj lek. Sada sam primetio da je sperma i dalje tamna (sivkasta), malo svetlija u odnosu na ranije, ali je redja iako nisam imao odnos u periodu pod terapijom. Inace, imam dete, i imam redovne odnose sa zenom. Ako je neko imao slican problem, i ako zna sta je uzrok odnosno sta je u pitanju i koje bi sve analize trebalo uraditi, molim da napise ili neka mi se javi porukom. HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamno smedja boja sperme
PostPoslato: Pet Mar 16, 2012 2:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
imao sam slicne probleme nekoliko puta-i isao kod lekara i pio aantibiotike al nista nije pomagalo-samo je od sebe prolazilo za mesec dana recimo tako da zadnja 2 puta nisam ni isao lekaru--pretpostavljam da je pukao neki kapilar a inace mi se to desava posle malo ,,tezeg,, seksa--kad odugovlacim ejakulaciju ili kad se jako uzbudim posle duze apstinencije iz nekih razloga--kad imam redovan seks to mi se ne desava--
NO ako ne primetis svaki put da je manje crvena tj braonkasta onda se obrati urologu svakako-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamno smedja boja sperme
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2015 3:16 pm
Postovi: 1
Prilikom ejakulacije kada sperma krene, prvo mi izađe manja količina sperme smeđe boje a potom ostatak normalne boje i kolićine ne znam da li je još neko imao slićan problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamno smedja boja sperme
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 2:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Samo prati, ako nastavi istim intenzitetom, obavezno kod urologa, ako se smanjuje ne brini. Ako prodje pa se ponovo pojavi--opet kod urologa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: