Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ispravka !

Kada sam napisao odgovor za Treci mislio sam za theface !

Izvinjavam se ,dešava se !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 10:56 pm
Postovi: 6
Pitanja za SQL!
Posto vidim da si dosta upucen sto se ove teme tice, interesuje me kako i kod mene i kod supruga nalaz na hlamidiju je uvek bio negativan, dok nismo otisli kod urologa gde se suprug zalio na jako pecenje kad ejakulira (inace nema nikakve smetnje o kojima se pricalo ovde), gde nam je predlozeno da se uradi titar antitela na hlamidije od kojih je Iga jedino pozitivna sto ne znamo sta znaci. Inace taj lekar nam je rekao da kod odredjenih slucajeva bris moze da da negativan rezultat, tj hlamidija moze da se zavuce duboko u uretru gde bris uopste ne moze da dopre! Da li ti mislis ako je suprug imao hlamidiju godinama, a ne zna se koliko (jer su brisevi bili negativni) da to moze biti uzrocnik azospermije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Majo, napisat ću samo ono u šta sam siguran a vezano za Klamidijsku infekciju a to je :

Test koji ste ti i tvoj muž radili je bio najverovatnije najobičniji test gde se posle posmatra da li ima fluoroscentnih delova ili ne pošto se bris pre toga oboji tom bojom. E sada ti se verovatno pitaš kako to nisu videli ? Ja sam isto to pitao doktorku koja radi u laboratoriji gde sam ja radio analize i ona mi je rekla sledeće :

Može da bude greška doktora, u smislu da nije dovoljno obučen za taj posao ili nije zainteresovan da ga korektno odradi i sl. Takodje jedan od razloga može da bude i nepravilno uzet bris ili da je tvoj muž mokrio pre davanja brisa ili da su reagensi loši itd. Takodje mi je rekla da je ta metoda pouzdana ako se sve odradi korektno i po pravilu.
Dakle kod vas je negde došlo do greške a gde tačno probajte sami da se setite unazad kako i šta.

Matoda o kojoj si me pitala je pouzdanija i podrazumeva oktrivanje antitela IgA ( imunoglobulina , što bi značilo da ima neka infekcija pa organizam reaguje stvarajući antitela).

Na pitanje da li Klamidija može da dovede do azospermije ( stanje u kome sam i ja sada - dakle nema uopšte spermatozoida) odgovor svih lekara kod kojih sam ja bio je da NE MOŽE da dovede do azospermije i svi su to tvrdili ali da samo može da umanji broj spermatozoida i da posle uspešnog lečenja sve se vraća u normalu !!!

Da to nije tako pogledaj na ovoj adresi :

http://www.chlamydiae.com/infections_index.asp

gde jasno piše da klamidijska infekcija može da dovede do azospermije.

Problem kod naših lekara je što većina ne zna koristiti internet , ne znaju engleski i da ironija bude još veća, većina njih ide na kongrese gde slušaju najnovije stvari iz medicine na engleskom jeziku i čitavo vreme klimaju glavom i oduševljavaju se predavačima - verovali ili ne ova pojava je veoma česta !

Štetno dejstvo Klamidije još nije u potpunosti istraženo iako se mislilo da to nije neka posebno štetna polubakterija ili poluvirus. Klamidija može da nanese ozbiljne i nepovratne posledice i kod muškaraca i kod žena kako po pitanju umanjene oplodnje tako i trajnog steriliteta i dr.

Najgore je to što zaista velika većina zaraženih nema baš nikakve simptome tako da ne znaju da su zapravo zaraženi.

Da ne bih stalno pisao po forumu evo još jednom terapije za koju ja mislim da je najbolja od svih za koje sam čuo a što sam i ja koristio u drugoj turi moga lečenja koje je bilo uspešno a to je :

Samo Dovicin 2x1 dnevno - 20 dana !
Piti najmanje 2,5 litra vode dnevno !
Koristiti vitamine za podizanje imuniteta npr. C

Kontrolni test radi se 30-40 dana posle završetka terapije i nikako ranije jer bi rezultati mogli biti lažno pozitivni !

Ono što muškarci mora da znaju pre nego odu da daju bris je :

Nema uriniranja najmanje 2-3 sata pre davanja brisa inače ništa od testa !


Ne bi bilo loše uraditi još koji test naknadno posle par meseci čisto sigurnosti radi !

Koliko znam da se spermogram radi 6 meseci posle izlečenja od klamidije ( ovo sam nezvanično čuo tako da uzmite ovu rečenicu sa rezervom ) jer navodno tada se vide rezultati !

Nadam se da si zadovoljna odgovorom !

PS: Ljudi ne šalite se sa lečenjem ako imate klamidiju i takodje za one koji su imali seksualne odnose ne bi bilo loše da se testiraju jer je jako prisutna na našim prostorima !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Majo, napisat ću samo ono u šta sam siguran a vezano za Klamidijsku infekciju a to je :

Test koji ste ti i tvoj muž radili je bio najverovatnije najobičniji test gde se posle posmatra da li ima fluoroscentnih delova ili ne pošto se bris pre toga oboji tom bojom. E sada ti se verovatno pitaš kako to nisu videli ? Ja sam isto to pitao doktorku koja radi u laboratoriji gde sam ja radio analize i ona mi je rekla sledeće :

Može da bude greška doktora, u smislu da nije dovoljno obučen za taj posao ili nije zainteresovan da ga korektno odradi i sl. Takodje jedan od razloga može da bude i nepravilno uzet bris ili da je tvoj muž mokrio pre davanja brisa ili da su reagensi loši itd. Takodje mi je rekla da je ta metoda pouzdana ako se sve odradi korektno i po pravilu.
Dakle kod vas je negde došlo do greške a gde tačno probajte sami da se setite unazad kako i šta.

Matoda o kojoj si me pitala je pouzdanija i podrazumeva oktrivanje antitela IgA ( imunoglobulina , što bi značilo da ima neka infekcija pa organizam reaguje stvarajući antitela).

Na pitanje da li Klamidija može da dovede do azospermije ( stanje u kome sam i ja sada - dakle nema uopšte spermatozoida) odgovor svih lekara kod kojih sam ja bio je da NE MOŽE da dovede do azospermije i svi su to tvrdili ali da samo može da umanji broj spermatozoida i da posle uspešnog lečenja sve se vraća u normalu !!!

Da to nije tako pogledaj na ovoj adresi :

http://www.chlamydiae.com/infections_index.asp

gde jasno piše da klamidijska infekcija može da dovede do azospermije.

Problem kod naših lekara je što većina ne zna koristiti internet , ne znaju engleski i da ironija bude još veća, većina njih ide na kongrese gde slušaju najnovije stvari iz medicine na engleskom jeziku i čitavo vreme klimaju glavom i oduševljavaju se predavačima - verovali ili ne ova pojava je veoma česta !

Štetno dejstvo Klamidije još nije u potpunosti istraženo iako se mislilo da to nije neka posebno štetna polubakterija ili poluvirus. Klamidija može da nanese ozbiljne i nepovratne posledice i kod muškaraca i kod žena kako po pitanju umanjene oplodnje tako i trajnog steriliteta i dr.

Najgore je to što zaista velika većina zaraženih nema baš nikakve simptome tako da ne znaju da su zapravo zaraženi.

Da ne bih stalno pisao po forumu evo još jednom terapije za koju ja mislim da je najbolja od svih za koje sam čuo a što sam i ja koristio u drugoj turi moga lečenja koje je bilo uspešno a to je :

Samo Dovicin 2x1 dnevno - 20 dana !
Piti najmanje 2,5 litra vode dnevno !
Koristiti vitamine za podizanje imuniteta npr. C

Kontrolni test radi se 30-40 dana posle završetka terapije i nikako ranije jer bi rezultati mogli biti lažno pozitivni !

Ono što muškarci mora da znaju pre nego odu da daju bris je :

Nema uriniranja najmanje 2-3 sata pre davanja brisa inače ništa od testa !


Ne bi bilo loše uraditi još koji test naknadno posle par meseci čisto sigurnosti radi !

Koliko znam da se spermogram radi 6 meseci posle izlečenja od klamidije ( ovo sam nezvanično čuo tako da uzmite ovu rečenicu sa rezervom ) jer navodno tada se vide rezultati !

Nadam se da si zadovoljna odgovorom !

PS: Ljudi ne šalite se sa lečenjem ako imate klamidiju i takodje za one koji su imali seksualne odnose ne bi bilo loše da se testiraju jer je jako prisutna na našim prostorima !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 11:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Za urednika ili ti administratora !

Ovde se pojavila poruka koju sam pisao i to dva puta ali ne mojom greškom ! Prvi put kada sam je poslao dobio sam poruku da nije uspešno poslata pa sam ponovio slanje iste. Kada sam se vratio da pregledam stanje zatekao sam dve poruke !

Ne bi bilo loše ukoliko ovo čita neko od administratora da se obriše i ova poruka i poruka iznad ove, čisto preglednosti radi - inače ne dešava se po prvi put !

Hvala !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 18, 2007 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
SQL je napisao:

Problem kod naših lekara je što većina ne zna koristiti internet , ne znaju engleski i da ironija bude još veća, većina njih ide na kongrese gde slušaju najnovije stvari iz medicine na engleskom jeziku i čitavo vreme klimaju glavom i oduševljavaju se predavačima - verovali ili ne ova pojava je veoma česta !
[/size][/color]


Mislim da ovo ne moze biti tacnije napisano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 18, 2007 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:07 pm
Postovi: 64
ewo opet ja.. po ko zna koji put.. hlamidija.. esherihija...shtagod wishe....

enivej, dechko je bio kod lekara i on hlamidiju NEMA!!! odakle onda meni??? da pomenem da smo godinu ipo dana jedno drugom JEDINI, ali smo imali odnose bez kondoma.. odakle mi owa prokleta bakterija i kako da je se otarasim jer ewo posle prwe terapije simptomi prwo prestali potpuno, pa se wratili, pa ewo sad opet PRESTALI!!!

nishta mi nije jasno... prokleta hlamidija... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Pitanje :

Da li niste radili testiranje u privatnoj laboratoriji ? Mislim i na tebe i na dečka !

:roll:

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 4:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 8:07 pm
Postovi: 64
da. oboje u biotestu. ta je koliko sam chula na najboljem glasu. a moj dechko nema apsolutno nikakwe simptome pa mu je i urolog rekao da ne mora da znachi da ako ja imam ima i on... samo me zanima odakle meni.... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 5:36 pm
Postovi: 39
Da li se neko sa ovog foruma,ko se lecio od hlamidije, dobio decu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 12:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Loreley iskreno nešto mi je tu sumnjivo ? ? ? Jako je mala verovatnoća da ti imaš a tvoj dečko nema klamidiju :roll: .

Ne znam da li si čitala ali baš ovde na urologiji postoji jedna tema oko testiranja gde piše da je čini mi se jedna devojka radila test na klamidiju pa je dobila pozitivan nalaz pa je odlučila da uradi test u drugoj laboratoriji nakon čega je nalaz bio negativan, čime je bila zbunjena da li je ima ili je nema.
Najgore joj se tek desilo kada joj je ginekolog uzeo dva brisa za redom od kojih je jedan dala u jednu laboratoriju a drugi u drugu i na njeno razočarenje jedan nalaz iz prve laboratorije je bio pozitivan a iz druge negativan :o ! Tek joj onda ništa nije bilo jasno !

Predložio bih ti da analizu uradiš u državnoj laboratoriji pa ako je zaista imaš da se onda testira i tvoj dečko !

Nadam se da će ti to dati neki odgovor ! Na tebi je da odlučiš.

Pozzz !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Da ne zaboravim milan777 postavio si odlično pitanje pa se nadam da će još neko pored mene da se javi !

Ja lično sam još uvek u azospermiji, mada nameravam da uradim spermogram da vidim da li imam neki spermatozoid !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Infekcija hlamidijom i još nekim bakterijama
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 3:48 pm
Postovi: 5
Interesuje me da li ima ljudi kojima je uz hlamidiju izolovana još neka bakterija i kakva su iskustva u lečenju. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
SQL je napisao:


Najgore joj se tek desilo kada joj je ginekolog uzeo dva brisa za redom od kojih je jedan dala u jednu laboratoriju a drugi u drugu i na njeno razočarenje jedan nalaz iz prve laboratorije je bio pozitivan a iz druge negativan


Ovo uopste nije losa ideja. Dati bris u dve laboratorije istovremeno. Nego problem je, kako da to izvedem. Nece valjda morati da mi fura onu stvar u onu stvar dva puta zaredom, jer to je malo bolno i teze preziveti?
Ima li neko ideju, kako jedan bris odneti u dve laboratorije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 21, 2007 4:11 pm
Postovi: 2
E, ovako: zadnjih nekoliko meseci sve baksuz do baksuza! Od kad sam sexualno aktivna(da se uzme u obzir da tog pocetnog nisam ni menjala, mislim partnera), imam problema sa mokrenjem, razne vrste peckanja koje ne prestaju ni posle izlaska iz wc-a, medjutim meni ustanove esherihiju koli. Dobro, izlecismo nekako. Onda, posto se sve nekako vratilo, iznenada imam zrnce peska u levom bubregu, koje, usput, ne mogu da izbacim nikakvom kolicinom tecnosti, ali ipak pomaze ako se nalivam. Medjutim, pre oko mesec dana poceo je neizdrziv svrab i ubrzo primetim i beli sekret bez mirisa. Kod ginekologa mi pronadju silne bakterije, i prepisu vaginalete. To kao prodje, ali padnem ja u subotu s bicikle pravo na facu(sva sreca, svi zubi su tu), pa sam vezana za krevet i ponovo se javi peckanje. E sad, da li je to od nedovoljne kolicine tecnosti(pa zrnce proradilo) ili kad sve ovo skupis mozda dobijem i klamidiju? Moj decko je izmenjao prilican broj partnerki (ne otkad je sa mnom, valjda), i to uglavnom praktikovao nezasticeni sex, ali njemu kao nista ne fali(nikada, that bastard! :-? ), a ja bi trebalo sutra do ginekologa, pa ne znam da li da trazim i test na klamidiju? Ima li neko savet ili bar komentar?, jer zbog ovog pada pijem i eritromicin i peckanje odjednom prestade, a posto je to jedan od preporucenih lekova za klamidiju, malo se pribojavam. Ne znam ni da li bi trebalo da pisem ispod ove teme ali nemam pojma gde cu vise???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: