Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Maj 26, 2012 5:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 5:14 am
Postovi: 3
pozdrav,evo čitam ovaj forum već dva sata, ova klamidija je gora nego sida, ja je imam već sedam mjeseci i ubija, ja sam iz hrvatske,a ovde su doktori nevjerovatni,moji problemi su počeli u 11 mjesecu 2011. godine poslije nezaštićenog seksa, simptomi peckanje pri mokrenju te bol u testisima, trajalo je tri mjeseca dok me je doktor poslao na test na mikoplazme i klamidiju, te sam tu utvrdio da imam klamidiju i ureaplazma, liječen sam svakakvim antiobioticima, prvo 1 gram sumameda i onda ništa, pa doksicilin 14 dana 2x500 mg pa ništa, bolovi su bili konstantno prisutni u testisima kao i peckanje pri mokrenju da bi nakon toga počeli bolovi u prostati,bio sam na brisevima 3 puta, u 2 mjesecu nakon sumameda negativna klamidija pozitvina ureaplazma, u 3 mjesecu nakon doksiciklina negativno sve, i sad u 5 mjesecu pozitivna klamidija. inače pišem iz hrvatske, kod nas državni doktori a i privatni su nevjerovatni oni to tako olako shvataju da ne možeš vjerovati. nakon svega sam malo sam pročavao po internetu te zaključio da imam klamidijski prostatitis, potražite na internetu dr. višnju škerk ona je dosta istraživala o klamidiji i mikoplazmama, ona tvrdi da se klamidija liječi za više uzastopnih doza sumameda ili klaritromicina.pa sam tako i ja napravio znači 1 gram sumameda 1,7 i 14 dan, ili klaritromicin 14 dana 2x500 mg.tako sam i ja napravio i prvi put u sedam mjeseci mi je bolje. ja sam uzeo prvo sumamed a onda klaritromicin.između ostalog sam radio spermiogram dva puta i katastrofa je ono svi spermići su nepokretni, defektni i malo ih ima, tako da ozbiljno shvatite ovu bolest,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Jun 02, 2012 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2012 8:48 pm
Postovi: 9
Poz svima, bila sam na pregledu kod ginekologa i radila mi je testove za hlamidiju, mikoplasmu, ureaplazmu..otisla sam po rezultate, ali ne kontam gde se vide rezultati hlamidije, prvi put sam radila i jako me interesuje i ne mogu docekati da odem kod dr.
MATERIJAL DAT NA PREGLED: BRIS CERVIKSA
VRSTA PREGLEDA: MYCOPLASMA SP.
REZULTAT: MYCOPLASMA SP-NEGATIV
REAPLASMA UREALYTICUM- NEGATIV

i

MATERIJAL DAT NA PREGLED: BRIS CERVIKSA
REZULTAT: DIREKTAN GRAM PREPARAT (ako neko zna da mi pojasni sta ovo znaci?!)
PO VIDNOM POLJU 1-2 EPITELNE CELIJE I SLUZ.
VRSTA PREGLEDA: BAKTERIOLOSKI PREGLED
REZULTAT: KULTURA JE STERILNA.
VRSTA PREGLEDA: MIKOLOSKI PREGLED
REZULTAT: CANDIDA SP. = POZITIV

jako dugo se vec borim sa gljivicama, izludjuju me, sada sam dobila terapiju i pre rezultata jer se to valjda odma vidi da su gljivice orvagil ja i partner i neo-penotran 7 dana. Poludecu vise sa njima, taman ih se resim pa se ponovo vrate, nadam se da se nece vratiti ako i on bude pio orvagil. A mene jako zanima kako iz ovih nalaza da vidim da li imam hlamidiju? Hvala unapred, neka neko odgovori ko zna :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sre Nov 28, 2012 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2012 1:16 am
Postovi: 4
Pre dva meseca sam imao simptome urinarne infekcije (ucestalo mokrenje, peckanje, bol u penisu, u dorzalnoj veni tacnije).

Tada mi je pripisan Augmentin (Amoksicilin + klavulinska kiselina).

Posto je mokrenje bilo ucestalo i nakon zavrsene terapije pripisan mi je i Ciprocinal od 500 mg (10 dana, 2x1).

Nakon mesec dana, posto sam nekada kada sam napolju imao ucestalo mokrenje pripisan mi je Doksicilin (7 dana, 2x1). Ta terapija, kao i sve prethodne je zapoceta bez uradjenih briseva/testova.

Ja cu se svakako narednih nedelja testirati.

Ono sto primecujem zadnjih nedelju dana jeste da je nakon ejakulacije prisutna sluz, koja se uvek javi nakon ejakulacije. Sperma je u sluzi cesto.

Da li je to jedan od simptoma koji nagovestava da je hlamidija/ureaplazma/mikroplazma prisutna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Dec 03, 2012 3:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:19 am
Postovi: 1
Epa ovako dragi moji...
Ja sam operisana juna meseca ove godine. Doktori nisu znali sta mi je,seljakali su me od odeljenja do odeljenja kako bi utvrdili sta se desava sa mnom dok na kraju nisam zavrsila na ginekologiji. Prica je jako duga pa vas ne bih bas zamarala ali recicu vam da su rezultati bili jako losi a savremeni aparati i tehnologija nisu nista lose pokazivali. Sedimentacija mi je bila 100 (gornja granica je 12) bez ikakvih simptoma i tegoba su me zadrzali u bolnici na ispitivanjima. Zbog losih rezultata su se odlucili da me operisu. Kada su me otvorili,imali su sta i da vide... Jajovodi su bili pod upalom,cistama,svega i svacega jos,isto tako su bili naduveni i slepljeni,tacnije nisu bili prohodni tj. nisu u funkciji godinama unazad. Sve to je bilo zbog HLAMIDIJE!
Godinama unazad sam isla na redovne preglede i sve je uvek bilo u redu.. Tu i tamo sekret 3-ce ili 6-te grupe ali sve ok.. Pregled sondom,odlican. Test na hladimiju i nije bilo potrebe da radim jer je sve uvek bilo u redu ali na zalost ipak nije bilo..
U mom slucaju je sve to bilo jako podmuklo i bez simptoma da me doktori smartaju za medicinski fenomen. Doktori su odlicni i strucni,ne mogu da kazem ne znaju svoj posao da rade,prosto je moralo tako da bude...
Sve to je bio neki proces od par godina i hlamidije u organizmu i prouzrokovalo je to da su mi odsekli oba jajovoda i da danas moram na vantelesnu oplodnju .
Tako da dragi moji,IDITE na preglede,detaljne,ne plasite se i lecite se na vreme!
Pozdrav svima,javljam se kada budem rodila blizance jer uskoro pocinjem sa prikupljanjem dokumentacije ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sre Dec 12, 2012 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2012 12:07 am
Postovi: 34
Ne razumem se u rezultate,to ce lekari da ti kazu najbolje,i ja sam je imala,neko vreme koristila njihove preporuke,ali se opet vrati,sve dok nisam upoznala izvrsnu doktorku i prepisala terapiju proizvoda na bazi pustinjske biljke,ni traga vise tog problema,zato ako hoces da je se resis zauvek,kontaktiraj me preko ovog foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Dec 21, 2012 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2012 2:08 am
Postovi: 14
bukipavle,mene zanima---molim te javi mi se .poslala sam ti pp sa email adresom.....ja imam jake muke sa tim i idem na vantelesnu... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 2:04 pm
Postovi: 3
Dragi moj, nadam se da stesvi već do sada zdravi, ja već dugo nisam, može li mi tko pomoći??

Otkrila sam da imam CHL tako što je moj partner (sada bivši) u 10 mj. 2012. bio pozitivan na nju, simptome sam imala i ranije (bol u trbuhu, iscjedak) otada sam uzela ove doze:

06.10.2012.- 1,0 g AZITROMICIN (makromicin)
07.02.-21.02.2013.- 3,5 g AZITROMICIN (makromicin)- 1, 7 i 14 dan u toku 3 tjedna
23.02.-02.03. 2013.- 250mg-MEDAZOL
03.03.-13.03. 2013. DOXICIKLIN (250mg- 2x1) -10 dana

Nakon čega sam 16.04. bila ponovno pozitivna na CHL

Nije došlo do reinfekcije jer ja s tim dečkom nisam još od 10 mjeseca (on mi se više ne javlja ne znam da li se izlječio), a Azitromicin sam pila u 2. mjesecu, ne održavam spolne odnose, dok se ne izlječim, ne pada mi napamet.

Ja sam živ dokaz, ja i mnogi drugi ljudi da taj slavni Azitromicin ne djeluje.

Popila sam Levofloxacin upravo i on isto ne djeluje...Čula sam da za CHL ne postoji autobiogram. Liječim se u Rijeci. Ovdje sam išla kod 5 ginekologa nitko ne zna koji bi mi lijek dao, od silnih antibiotika razvila sam i polip na žučnjaku.


Možete li mi preporučiti neki lijek koji bi djelovao? Imate li iskustva s rezistentnom CHL? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 2:04 pm
Postovi: 3
kornjača, pa da li je varaš ili ne?
Možda ona tebe vara, al joj je lakše da te napada?
Čitajući već mjesecima razne formune o klamidiji zaključila sam da se često prenosi i u ginekološkim ordinacijama.
Ginekolozi tupe da se može prenijeti samo spolnim putem, al postoji i neki postotak na bazenu, koji je zanemariv, al postoji. I sada otkuda sve te trudnice zaražene klamidijom? Šta sve te žene varju muževi dok su trudne? Mislim da ne, nego mislim da su one zaražene u bolnici, kod ginekologa, pri nehigjenskom pregledu.
BTW može li mi neko POMOĆI??

Otkrila sam da imam CHL tako što je moj partner (sada bivši) u 10 mj. 2012. bio pozitivan na nju, otada sam uzela ove doze:

06.10.2012.- 1,0 g AZITROMICIN (makromicin)
07.02.-21.02.2013.- 3,5 g AZITROMICIN (makromicin)- 1, 7 i 14 dan u toku 3 tjedna
23.02.-02.03. 2013.- 250mg-MEDAZOL
03.03.-13.03. 2013. DOXICIKLIN (250mg- 2x1) -10 dana

Nakon čega sam 16.04. bila ponovno pozitivna na CHL

Nije došlo do reinfekcije jer ja s tim dečkom nisam još od 10 mjeseca (on mi se više ne javlja ne znam da li se izlječio), a Azitromicin sam pila u 2. mjesecu, ne održavam spolne odnose, dok se ne izlječim, ne pada mi napamet.

Ja sam živ dokaz, ja i mnogi drugi ljudi da taj slavni Azitromicin ne djeluje.

Popila sam Levofloxacin upravo i on isto ne djeluje...Čula sam da za CHL ne postoji autobiogram. Liječim se u Rijeci. Ovdje sam išla kod 5 ginekologa nitko ne zna koji bi mi lijek dao, od silnih antibiotika razvila sam i polip na žučnjaku.


Možete li mi preporučiti neki lijek koji bi djelovao? Imate li iskustva s rezistentnom CHL? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 12:40 pm
Postovi: 15
Los spermogram je mog urologa naveo da uradim test na mikoplazmu, ureaplazmu i klamidiju. Pozitivan na klamidiju PCR metodom. Nemam predstavu od kad. Moguce nekoliko godina.

Prepisala mi Dovicin 2x1 - 7 dana, 8. i 12. dan Hemomicin od 1g. (Citajuci forum, ne polazem nade u terapiju, ali da probam). U apoteci nam daju Doksiciklin umesto Dovicina.
Uzimam dosta tecnosti, a danas cu poceti sa ehinaceom i vitaminom C 2x500mg.

Valjda ce biti uspeha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sre Avg 21, 2013 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 11:39 am
Postovi: 21
da li neko strucan moze da mi protumaci rezultate, neki doktor ili neko ko ima iskustva sa hlamidijom
radjen je elisa test (preko krvi) u zavodu za javno zdravlje i rezultati su:
IgG 1.13
IgM 0.91
referentni intervali:
manje od 0.8 negativan
od 0.8 do 1.09 neodredjen nalaz
vise od 1.09 pozitivan
dakle IgG je pozitivan a IgM je u rangu neodredjenog.
Sta to znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 11:39 am
Postovi: 21
niko ne zna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 30, 2013 11:07 am
Postovi: 1
Pozdrav,

Radio sam Elisa test na hlamidiju preko urina, pa me zanima da li neko može da mi pomogne oko rezultata.

Ispitivani parametar: Chlamydia trach. Ag
Rezultat: 0.22 (neg.)
Jed. mere: COI
Negativno ˂ 1.00
Pozitivno ˃ 1.00

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sre Okt 30, 2013 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 12:40 pm
Postovi: 15
Izlečena hlamidija posle druge terapije.

Prva bezuspešna : Dovicin 500mg x 2 , 7 dana , Hemomicin 8. dan - 1g Hemomicin, 12. dana - 500mg Hemomicin

Druga uspešna: Fromilid 500mg x 2 , 8 dana

Još jedan dokaz da nema sigurne terapije.

Srećno svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Nov 09, 2013 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 06, 2013 12:08 am
Postovi: 6
Pozdrav svima,bio sam pozitivan na hlamidiu,resio sam taj problem. Muci me nesto drugo. Interesuje me da li cura sa kojom sam bio u vezi moze da ima hlamidiu a da se to ne pokaze na testu na kome je radila. Ja mislim da mi je ona prenela jer sam samo sa njom imao odnos bez kondoma,ali mi ona kaze da je radila analize i da nije pozitivna na hlamidiu ? Unapred hvala .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Dec 20, 2013 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 20, 2013 10:16 pm
Postovi: 2
I jos jedan u okeanu slucajeva...
Ustanovljena mi je brisom uretre njeno velicanstvo ozloglasena hlamidija, cim sam uocio simptome u vidu vrlo blagog jedva primetnog svraba na glavicu i anusu ( da se razumemo, heteroseksualan uvek bio i ostao :D ) odmah sam otisao kod doktora i u higijenski na testove na mikoplazmu , ureaplazmu, gonoreju i hlamidiju i vec 14 dana se kljukam Doksiciklinom ali simptomi ne da nisu nestali nego su jos intenzivniji iz dana u dan pogotovo oko anusa ( ???? ) . Doktorka u domu zdravlja na koznim i polnim bolestima je vrlo ljubazna i kooperativna ali naravno radi stvari po defaultu i moze samo da mi promeni antibiotik, a ovi na doktori na opstem...uz svo duzno postovanje - najvece zlo zdravstva !! Da nisam ja insistirao na detaljnom pokrivanju mogucih uzroka nastalih simptoma poslali bi me kuci kao potpuno zdravog uz neku mast i vitamin B bez ikakve dijagnoze iako sam naglasio da sam imao nezasticen odnos van stalne veze. Ljudi, kad god sumnjate na nesto zahtevajte detaljne preglede !
E sad, ono sto mene buni , otkud to peckanje i svrab oko anusa ? :-?
Cura sa kojom sam imao odnos se isto testirala posle dve nedelje i negativna je na hlamidiju.
I sta dalje posto ovaj Doksiciklin ( sesta kutija ) izgleda ne pomaze ni malo ? Mislim, muka mi je vise od doktora i njhovog default software izlaganja .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: