Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 12:19 am
Postovi: 5
Kabir Bedi. Koji si lek koristio u svojoj poslednjoj terapiji ? Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 10:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Titi,
to sto si se prvi put testirao posle 15 dana bilo je suvise rano, pa ne cudi da je rezultat poztivan.
Sledece testiranje sacekaj bar mesec dana
inace Hlamidija moze da bude potpuno bez ikakvih simptoma, a tvoji ce verovatno prestati posle nekog vremena.
Ovde se obicno koristi kombinovana terapija Azitromicin i Dovicin, i obicno je uspesna.
Ni slucajno nemoj da pijes antibiotike na svoju ruku, trazi savet lekara.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 3:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
tlti je napisao:
Kabir Bedi. Koji si lek koristio u svojoj poslednjoj terapiji ? Hvala...

Slika 10 dana Krkin Macropen od 400 mg. Strogo na 8h po jedna tableta. Navijao sam sat na mobilnom da me podseti.

A posle Hemomycin od 250 mg, 2*2... Dva dana po dve kapsule ujutro i uveče...

Ali obrati i pažnju na ishranu. To je skoro podjednako bitno. Nikako alkohol, nikako mlečni proizvodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 7:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
Zainteresovali ste me sa ovom temom da cu i sam jedan dan uraditi test na hlamidiju da bi bio siguran da je kojim slucajem nemam bez obzira sto nemam nikakve nus pojave,ali iz procitanog na ovom forumu i na ostalima kod vecine nus pojava ni nema tako da cu ipak uraditi test preventivno.

Inace zivim u Norveskoj i testovi na hlamidiju su ovde reseni vrlo jednostavno.

Otvorite jednu od njihovih internet stranica njihovih labaratorija ili instituta koji se bave testovima,platite oko 500kruna(5000dinara) i oni vam posalju plasticnu bocicu u koju urinirate pa tu istu posaljete njima na test,rezultate dobijete u roku 4-7 dana bilo postom ili preko telefona u zavisnosti od vase zelje.Znaci nikakvi bolni brisovi,posete lekaru i gubljenja vremena.

Evo ostavit cu jednu od njihovih internet stranica da vidite kako to izgleda(na Norveskom je ali nema veze vidi se iz slike).

http://www.testselv.no/product.asp?p=4646

Drugo oni ovde predlazu lecenje sa sledecim lekovima pa bi voleo da neko strucniji prokomentarise o njima posto su vidim kod nas sasvim drugi nazivi lekova sto neznaci da nemaju ista svojstva tj.samo drugo ime.Zbunjuje me samo da li doza za sve lekove traje 7 dana tj. da li se svi uzimaju odjedanput ili kad se zavrsi sa jednim nakon 7 dana pa nastavlja sa sledecim narednih 7 dana pa dalje redom ili samo sa jednim od tih 7 dana i zavrsena terapija.

Azitromax *(1)


1000 mg samo jedanput


Doxylin *(2)


100 mg 2 x na dan-piti 7 dana



Tetralysal *(3)


300 mg 2 x na dan-piti 7 dana


Ery-Max *(4)


500 mg 2x na dan -piti 7 dana

Jos nesta sto mi je novo je sto kod njih na njihovom zvanicnom sajtu pise da hlamidija sama od sebe moze nestati posle godinu dve ,to prvi put cujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 12:19 am
Postovi: 5
Kabir, Bokice...hvala, do neba i rikverc. Azithromycin (prva terapija koju sam pio-4 tablete odjednom) je mislim iz iste "familije" kao i Hemomycin. Druga terapija na kojoj sam trenutno, dvadeseti dan (Doxycycline 100mg, jedna ujutro, jedna uvece, razmak 12h - nas Dovicin). Mislim da je prokleta napast jos uvek tu jer otok i crvenice su jos uvek prisutne dole (ali kao simptomi samo to). E sad...meni ovde niko od ovih kvazi doktora nije skrenuo paznju na te fore sa mlekom. Tako da sam sigurno jedno 15-ak dana uz Doxycycline (Dovicin) konzumirao mleko u prahu i slag sa svojom jutarnjom kafom a vodu konzumiram standarno, oko 1,5l na dan. Kako god, izgleda da ce se moja agonija i bedak nastavitia a ja cu verovatno zavrsiti u neku ludaru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 5:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
tlti je napisao:
Kabir, Bokice...hvala, do neba i rikverc. Azithromycin (prva terapija koju sam pio-4 tablete odjednom) je mislim iz iste "familije" kao i Hemomycin. Druga terapija na kojoj sam trenutno, dvadeseti dan (Doxycycline 100mg, jedna ujutro, jedna uvece, razmak 12h - nas Dovicin). Mislim da je prokleta napast jos uvek tu jer otok i crvenice su jos uvek prisutne dole (ali kao simptomi samo to). E sad...meni ovde niko od ovih kvazi doktora nije skrenuo paznju na te fore sa mlekom. Tako da sam sigurno jedno 15-ak dana uz Doxycycline (Dovicin) konzumirao mleko u prahu i slag sa svojom jutarnjom kafom a vodu konzumiram standarno, oko 1,5l na dan. Kako god, izgleda da ce se moja agonija i bedak nastavitia a ja cu verovatno zavrsiti u neku ludaru...


Конслтуј се са лекарима, у вези антибиотика и дужине употребе, предуго конзумирање антибиотика може да оштети организам и начисто упропасти имунолошки систем. Уместо 1,5 л воде на дан скувај чај, сипај у бокал или флашу, па пиј уместо воде. Најбоље увин чај, али ни њега не смеш да користиш више од три дана узастопце, тако да после три дана пређи на чај од коприве, па онда жалфије, па бруснице, па отет чај од уве и тако у круг, све док не одеш на контролу (после месец дана).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 18, 2009 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 6:44 pm
Postovi: 2
Dakle,

pre mesec dana decko dobije dif metodom da je pozitivan na hlamidiju.

ja pre dve nedelje odradim isto, dobijem da sam negativna.

decko ode na pcr- i dobije negativan rezultat.

Moj zakljucak je da je nikada nismo ni imali , i da je njegov dif rezultat bio falsh.

Da li sam u pravu?:)

uvek bih vishe verovala dnk analizi nego fluorescenciji :)

ps. znam da zvuci kao panika, i da vi imate velike probleme sa hlamidijom, ali ste iskusni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moj slucaj....
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 10:44 pm
Postovi: 5
upravo sam dobio nalaze, i sokirao sam se, posto mi pise da mi je chlamydia trachomatis DIF pozitivna, e sad usput sam radio jos i ureaplasma urealyticum, mycoplasma hominis NEGATIV, to su dva brisa, i radio sam Urin na trichomonas vaginalis Negativan, i Spermu bakterioloska kultura Negativna, kultura na gljivice negativna, posto imam devojku vec 2,5 godine, i nisam imao odnose sa drugim devojkama, a i za nju znam da nije, posto smo 24h zajedno, bukvalno.. nije mi jasno kako sam je mogao dobiti, a pri tom od simptoma nemam nista, sem blagog bola u na kapici desnog testisa koji traje vec sad 2-3 meseca, i zbog kog sam i isao na testiranje, e sad urolog kod koga sam isao mi je rekao da je to samo upala najverovatnije i prepisao mi doksiciklin osam dana da pijem, i posto mi se bol nije smanjivao , prepisao mi je hemomicin 3 dana 2 tablete dnevno, posle cega mi se bol smanjio na minimum, i posle par dana potpuno prestao. e sad bris sam radio taman negde u vreme prestanka bola, i nakon nedelju dana dobio sam mali udarac tacno u to mesto, i bol se vratio ali ni blizu kao pre, nego minimalan. i taman sam sad i digao rezultate. e sad ja nemam nikakav iscedak, niti sam ga imao, jer to non stop gledam ujutru kad ustanem pre nego sto odem u wc, pa mi je malo cudno to sto mi je rezultat na hlamidiju pozitivan..
devojka ce odma sutra da ide da se testira, pa cemo videti da li je i ona pozitivna. e sad mene jedino interesuje da li je moguce da mi je jedini simptom hlamidije posle 3 meseca bol kapice testisa? ili bi morao imati jos neke simptome? i dali je moguce da je test uradjen sa greskom(radio sam ga u Highijenskom zavodu u Novom Sadu)...
izvinjavam se na dugackom teksu i mozda malo ne povezanom ali jako sam odlepio kad sam video rezultate, tek sam ih dobio a jos nisam ni otisao kod urologa sa njima, tek u cetvrtak.
unapred hvala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj slucaj....
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 11:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
vlada2008 je napisao:
upravo sam dobio nalaze, i sokirao sam se, posto mi pise da mi je chlamydia trachomatis DIF pozitivna, e sad usput sam radio jos i ureaplasma urealyticum, mycoplasma hominis NEGATIV, to su dva brisa, i radio sam Urin na trichomonas vaginalis Negativan, i Spermu bakterioloska kultura Negativna, kultura na gljivice negativna, posto imam devojku vec 2,5 godine, i nisam imao odnose sa drugim devojkama, a i za nju znam da nije, posto smo 24h zajedno, bukvalno.. nije mi jasno kako sam je mogao dobiti, a pri tom od simptoma nemam nista, sem blagog bola u na kapici desnog testisa koji traje vec sad 2-3 meseca, i zbog kog sam i isao na testiranje, e sad urolog kod koga sam isao mi je rekao da je to samo upala najverovatnije i prepisao mi doksiciklin osam dana da pijem, i posto mi se bol nije smanjivao , prepisao mi je hemomicin 3 dana 2 tablete dnevno, posle cega mi se bol smanjio na minimum, i posle par dana potpuno prestao. e sad bris sam radio taman negde u vreme prestanka bola, i nakon nedelju dana dobio sam mali udarac tacno u to mesto, i bol se vratio ali ni blizu kao pre, nego minimalan. i taman sam sad i digao rezultate. e sad ja nemam nikakav iscedak, niti sam ga imao, jer to non stop gledam ujutru kad ustanem pre nego sto odem u wc, pa mi je malo cudno to sto mi je rezultat na hlamidiju pozitivan..
devojka ce odma sutra da ide da se testira, pa cemo videti da li je i ona pozitivna. e sad mene jedino interesuje da li je moguce da mi je jedini simptom hlamidije posle 3 meseca bol kapice testisa? ili bi morao imati jos neke simptome? i dali je moguce da je test uradjen sa greskom(radio sam ga u Highijenskom zavodu u Novom Sadu)...
izvinjavam se na dugackom teksu i mozda malo ne povezanom ali jako sam odlepio kad sam video rezultate, tek sam ih dobio a jos nisam ni otisao kod urologa sa njima, tek u cetvrtak.
unapred hvala....


Najbezbolnija varijanta... Uradi ponovo test u higijenskom zavodu ili nekoj drugoj laboratoriji.... Pukneš 1000 - 1500 din, ali ćeš bar znati na čemu si...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 7:10 pm
Postovi: 39
Imam trecu grupu sekreta i povecan broj leukocita u nalazu.
Lekar me sad salje na test na hlamidiju.
Kako izgleda test? Kako se obavlja?
Interesuje me zapravo da li je u pitanju vaginalni ili cervikalni bris??
Ja sam od onih koji ginekoloski pregled dozivljavaju jako traumaticno, pa mi svaka info unapred malo umiri strah.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Posle sexualnog odnosa u decembru, koji je igrom slucaja jedanput bio bez zastite, pojavili su mi se identicni simptomi hlamidije kao i ranije.
Radio sam PCR test u decembru i sad pre mesec dana, oba rezultata su negativna...
A simptomi su identicni, sa sve prisutnim providnim iscedkom pred jutarnje mokrenje.

Ima neko ideju sta da radim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Jos bih napomenuo da je devojka u to vreme isto radila test na hlamidiju, ali preko obicne metode i rezultat je bio negativan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 29, 2009 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:32 pm
Postovi: 58
zub je napisao:
Lekar me sad salje na test na hlamidiju.
Kako izgleda test? Kako se obavlja?
Interesuje me zapravo da li je u pitanju vaginalni ili cervikalni bris??


U pitanju je cervikalni bris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 3:30 pm
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Postavih pitanje u podforumu pitanja i odgovori, ali niko mi ne odgovara, pa da pokusam i ovde...

Dif metodom je utvrdjeno da sam pozitivna na hlamidiju i da je ureaplazma slabo pozitivna...
Dobila sam terapiju klaritomicinom 10 dana, a ostaliih 10 dovicinom, medjutim posle 3 tablete klaritomicina imala sam jaku reakciju nenormalne gorcine ustima, pa mi je terapija promenjena... 5 dana ciprocinal, a ostalih 15 dovicin...
U medjuvremenu se testirao decko takodje dif metodom i njemu nisu nista nasli!?
Sve to mi je jako sumnjivo, postavlja se pitanje ciji je rezultat netacan...
Odmah sam odlucila da se ponovo testiram, ovaj put u drugoj laboratoriji, ako smem da napisem u pitanju je konzilijum. To sam uradila 10 dan od pocetka terapije i rezultat je bio negativan.
Vodeci se nekom logikom citajuci postove na ovom forumu da se ponovno testiranje radi po prestanku terapije nekih 30 dana, a ne pre iz razloga da test ne bi bio lazno pozitivan jer test registruje i mrtve hlamidije, uradila sam to u toku terapije misleci kako ce ih test videti ako sam zaista pozitivna na tu bakteriju...
U konzilijumu su mi rekli da ili je nisam ni imala, ili sam je izlecila, ili su je antibiotici prekrili pa se ne vidi i da bih mogla da nastavim sa terapijom...
Danas mi je 15 dan terapije i sada sam u velikoj nedoumici, da li da nastavim da se trujem antibioticima jos 5 dana ili to nije neophodno sa obzirom da je rezultat negativan???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 12:19 am
Postovi: 5
Zavrsi terapiju, sacekaj 30 dana pa uradi ponovni test na hlamidiju ali PCR metodom...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: