Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 2:25 pm
Postovi: 15
Mi ne sumnjamo,mi znamo da je imamo.A za odnose sam sigurna jer od kad je imamo nemamo zelje ali nije do psihe vec je to stvarno problem.Mi smo primetili u decembru 2004 nesto nije u redu, osetio nam se jak smrad i meni i njemu (tamo),ali smo otkrili da je muz ima tek posle skoro godinu dana a ja pre pola godine.Mi smo vec u samom pocetku primetili da nemamo volje.Kada je on izleci njemu se vrati zelja.
I to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 1:33 am
Postovi: 11
Vragolasta Amfibija je napisao:
cekaj,,,grupa sekreta ti bude V a kad uradis antibiogram onda se pokaze da nema trihomonas???

tacno tako.. otvorila sam temu na ginekologiji "V grupa III put" da ne spamujemo ovde..
dva puta za redom se lecim od V grupe, odem opet na kontrolu i opet V.. odem u hemikal, uradim rezultat na trihimonas i candidu.. rezultat stigne.. nema ni trihimonasa ni kandide, a sekret III grupa.. a u drzavnom domu zdravlja V grupa.. ja sam i prvi put bila ubedjena da nemam V grupu jer nisam imala ama bas nikakvih simptoma.. to se sve desavalo dva meseca i za to vreme nisam imala odnose..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
To je cista laboratorijska greska.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Evo i ja da se javim, terapija dovicin + hemomicin + eritromicin je izgleda uspela. Danas sam dobio rezultate PCR testa koji je negativan. Naravno, ceka me jos dva testiranja u sledeca 2 meseca, ali imam neki osecaj da sam se resio napasti.
Da se malo nadovezem na teme, kod mene se bio pojavio jak "miris" i perutanje koze (samo 12 sati posle tusiranja recimo) na genitalijama dok sam bio zarazen. Medjutim, ja sam te probleme ignorisao i mislio sam da nemaju veze sa hlamidijom. Ali, navedeni simptomi su nestali tokom trece nedelje terapije antibioticima koje sam naveo.
Napomenuo bih da ni slucajno ne uzimate pomenute antibiotike na svoju ruku, meni ih je prepisao urolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 1:25 am
Postovi: 1
za par koji ceka bebironca posle lecenja od hlamidije puno zdravlja i srece. udahnuli ste nam nadu za nadam se i u nasoj porodici novog clana. posle pet godina lecenj steriliteta sad su nam tek uradili test na hlamidiju. kod mene je poz a kod supruge neg. ali cemo se leciti zajedno. hvala vam jos jednom na pozitivnim vibracijama. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 8:00 am
Postovi: 2
Ja i suprug vec nekoliko godina imamo problem sa hlamidiom koje nikako da se resimo. Probali smo Dovicin, Hemomicin, Viziren, Eritromicin, Sumamed, caj od nekog travara, ali nam nista nije pomoglo. Ja sam mnogo vise zainteresovana za ovaj nas problem od njega, dok je on u fazonu lako cemo. On ima razne teorije tipa ako u isto vreme pijemo lekove, mozemo normalno da imamo odnose i to bez zastite, na sta ja naravno nisam pristala iako mi on to stalno ponavlja. On misli da sve zna i to me uzasno nervira.
Ja trenutno pijem Rovamycine pa me interesuje da li neko zna nesto o tom leku i da li ga je neko pio.
Za mene ja jedino resenje apstinencija tokom lecenja jer nam se vise puta desavalo da nam kondom pukne, a citala sam da su reinfekcije vrlo opasne.
Probacu ono sa belim biberom, ako bude rezultata javicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje o Hlamidiji
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 4:15 pm
Postovi: 21
Lokacija: BG
Pozdrav svima! U dva dana sam uspela da procitam bar 93,5% svih poruka na temu Hlamidija i vrti mi se u glavi od svih iskustava i podataka koje su ljudi naveli.
Ipak, nisam uspela nigde da procitam da li je neko procitao negde ili zna koliko osoba treba da 'nosi' Hlamidiju da bi ona izazvala ozbiljna ostecenja tipa zacepljenje jajovoda kod zene ili nesto ekvivalentno kod muskarca. Znam da se ovo moze utvrditi dodatnim pregledima koji verovatno nisu preterano prijatni, ali... ipak pitam... Izmedju ostalog kako se zove pregled kojim se utvrdjuje prohodnost jajovoda i sta se radi ekvivalentno kod muskog roda?
2006. godine sam ostala u drugom stanju i imala negativan test na hlamidiju (napominjem da ne znam kojom metodom je radjen jer nisam vise u kontaktu sa doktorkom koja mi je radila bris). U januaru 2007. sam imala spontani i uradjena mi je kiretaza. Nakon te kiretaze pitala sam 2 doktora da li je potrebno da radim jos neke testove sem brisa cervixa i oba puta sam dobila negativan odgovor.
Pre nedelju dana sam (posle 3 meseca pokusavanja da zatrudnim) NA SVOJU RUKU uradila test na Ch.T, Urea P. i Miko P. i bila pozitivna na Hlamidiju... (pitam se zasto ranije nisam poslusala svoju intuiciju?!?).
I, eto, sada sam u nedoumici da li je ta biljcica u meni od ranije, tj. od pre kiretaze, jer vidim da ovde na sajtu ima pregrst pogresnih rezultata testova, ili sam je dobila posle toga... sto se spontanog tice, standardno... nema odgovora na pitanje zasto se desio. Doktori kazu da je to potpuno normalno danas?!?
Inace nikada nisam imala neke smetnje, sem sto u poslednjih nekoliko meseci imam prilicno bolne ovulacije, a toga ranije NIKADA nije bilo... Ponekad me cak bole i oba jajnika istog dana (kada bi trebalo da imam ovulaciju)...
I na svu tu muku, sada jos i osecam grizu savesti, jer sam onda i muza zarazila, a 9 meseci posle spontanog smo koristili zastitu, jer ja nisam mogla da se otarasim E. coli i enterococusa... I sada cekamo i njegove rezultate... Ima li ovome kraja?...
Izvinjavam se svima na kukanju... Nisam uvek ovakva... Inace kada sam videla da mi je rezultat pozitivan na Hlamidiju, blago je reci da sam se sokirala...
Pozdrav i srecno svima koji se lece i nadam se da neko moze da mi odgovori na gore postavljeno pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 03, 2008 5:24 pm
Postovi: 4
Lokacija: Nis
Hteo bih nesto da pitam...
Moja zena se pre jedno 5-6 meseci testirala i bila pozitivna na hlamidiju, izvukli smo pretpostavke da i ja imam i zajedno pili terapiju...
Posle nekog vremena ja sam dao krvi dobili smo nalaz da nikad nisam imao niti sad imam hlamidiju, nakon toga posle opet par meseci testirala se i ona na taj isti test preko krvi i dobila nalaz da ima hlamidiju????

Kako je moguce da kad imamo redovne odnose i 4 godine smo u braku da ja na istom testu sam negativan a ona pozitivna???
Dali je moguce tj dali ima primera da jedan partner ima takav imunitet da ne biva zarazen hlamidijom koju nosi njegov partner???

Tako sam nesto unezveren promenili smo sto lekara, pravimo decu, ne ide, te jedno te drugo, niko da se angazuje niko da ti kaze konkretno, svi te pljackaju, pregled jedan pregled dva ...u nedogled pare idu(kojih ionako slabo ima, ne zalim ih!!!) a resenje se ne nazire, ne predajem se po prirodi ali sve me polako ubija...malo da se izduvam ne zamerite

Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Postoji odredjen procenat ljudi koji ne mogu da se zaraze hlamidijom, ali je vrlo mali.
Mene interesuje da li ste vi taj test radili u srbiji ? Kako se zove? Jer nisam cuo da se radi test na hlamidiju putem krvi.
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 1:27 am
Postovi: 4
:D Ova hlamidija je necuvena,nista mi vise tu nije jasno,svi picaju drugacije...ja sam se lecila sa bezbroj lekova i viziren i hemomicin dovicin sumamed eritomicin sve odjednom i bezbroj vaginaleta,otrovah se od lekova...naravno prvi put negativan rezultat-momak takodje(sve vreme smo koristili zastitu do dana danasnjeg,a ovo napominjem da neko ne pomisli da mi se tako vratilo)Naime nije se ni ''izgubilo''pre 2meseca dana kod ginekologa sam radila vaginalni i imala skoro sve grupe sekreta od 3 do 5 ni ne znam vise...cula sam i ja za taj Hlamisan i kupila sam ga,sad ga pijem vise od mesec dana ne znam jos rezultate,ali se dobro osecam..inace taj lek se preporucuje za sve i svasta(dize imunitet)tako da moze samo da koristi..a takodje sam cula da se pije 2meseca u kontinuitetu pa posle sa pauzama oko2 GODINE!!sto je poprilicno skupo jel jedna bocica je 800din a traje nedelju dana,to sam cula od dosta ljudi kojima je vec godinama bris na hlamisiju negativan..ETO,ja sam odustala od klasicne medicine..VIDECEMO!!A sto se tice tih testova,meni su u jugolabu-ns rekli da se taj pcr radi iz krvi kosta oko 1800 ,a ne znam koliko je to bas pouzdanije od brisa..ja sam se raspitivala za taj iz mokrace ali niko nista ne govori??!!javite.. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 03, 2008 5:24 pm
Postovi: 4
Lokacija: Nis
kacmins je napisao:
Postoji odredjen procenat ljudi koji ne mogu da se zaraze hlamidijom, ali je vrlo mali.
Mene interesuje da li ste vi taj test radili u srbiji ? Kako se zove? Jer nisam cuo da se radi test na hlamidiju putem krvi.
Sve najbolje.

Valjda IGG i IGM gleda se dali si imao nekad i dali imas sad trenutno hlamidiju, prvi put je mja zena radila putem brisa, kasnije sam ja uradio taj preko krvi u klinickom centru u Nisu, tj samo sam dao uzorak krvi a isti je poslat za BG, bio sam negativan na oba i pise mi da je dva puta radjeno...
Kasnije je zena takodje uradila isti i pisalo joj je da je samo trenutno zarazena a da nije imala ranije !
Sad opet ide danas na proveru u privatnu kliniku u Nisu, zove se Pharma Dijagnostika i uradice oba pa cemo da vidimo...
A opet cu ja nezavisno od nje da uradim opet...
Neverovatno je kako vise nemam snage, ubijaju me nigde da se sloze dva lekara covece...
Jedan ginekolog jedno, drugi drugo, jedni rezultati jedno, drugi drugo...Prosto ti mozak pomeraju...Daj jednom nek se sloze...

Znaci testovi koji se rade preko krvi su IgM i IgG


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 03, 2008 5:24 pm
Postovi: 4
Lokacija: Nis
U stvari to su analize IgG i IgM ne znam dali se ceo test tako zove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
srbi da se sloze? hahahahahahaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ajde ovako da probam da pojasnim nešto oko klamidije :

Da bi se otkrila koriste se meni 3 poznate metode a to su :

1. Bris uretre ( kad iz cevke penisa uzmu bris ). Kod ove metode ne sme da se urinira najmanje 3 sata pre uzimanja brisa da biu test bio uspešan. Pravilno uzimanje brisa se radi tako što se vata koja je namotana na žici ubaci u uretru ( dakle u mokraćnu cev penisa ) u dubinu od oko 3 cm i par puta se zarotira da bi se uopšte uzeo bris odnosno da bi se pokupile klamidije ako ih ima. Ova metoda je najmanje pouzdana u smislu da laboranti kod ove metode najčešće prave greške prilikom uzimanja brisa ili zbog toga što vas nisu pripremili kako treba, odnosno nisu vam rekli da ne smete da urinirate najmanje 3 sata pre davanja brisa.

2. Igm test otkriva imunoglobuline ili antitela za slučaj da imate klamidiju. ( koliko sam upoznat )

3. PCR - najpouzdaniji test koji detektuje DNK klamidije ( koliko sam upućen ). Ovaj test je ujedno i najskuplji.

Morate biti svesni da uvek postoji mogućnost greške kod bilo kod od ovih testova a najčešći razlog je ljudski faktor i nemar kao i neispravni reagensi !

Simptomi su različiti od osobe do osobe. Upravo ono što ste gore pisali: jak smrad, curenje beličastog ili providnog sekreta, mogući bolovi u testisima. Dugo prisistvo klamidije može da izazove jako velike probleme u smislu začepljenja jajovoda , odnosno semenih kanalića u testisima, upalu prostate, čak i karcinom prostate koliko sam čitao. Kod muškaraca dugo prisustvo klamidije može da dovede do Azospermije odnosno pojavu da u spermi nemate ni jednog jedinog spermatozoida ( moj slučaj ) a razlog za to je što klamidija može da napravi upalu mišića koji spušta odnosno podiže testise kad je vruće tj. hladno. Kada je problem ovog tipa testisi su više podinuti i njihova temperatura je veća od dozvoljene te se spermatozoidi ne mogu razvijati. Kako se leči ovakav problem ne znam ali ću uskoro saznati , nadam se !

Neko je pitao koliko vremena treba da bi klamidija napravila ozbiljne probleme ? To vam niko ne može pouzdano reći jer svako od nas reaguje individualno ali se pretpostavlja da je dovoljno " par godina ".
Šta treba uraditi ? Amate i najmanju sumnju , odnosno problem sa sterilitetom prvo što treba da uradi svaki lekar ( koji traži novac a vi mu nećete ili nemate da date ) je svakako : test na klamidiju , ureaplazmu, mikoplamu i ešerihiju. Obavezna spermokultura !!!

Zašto ste nekad negativni i posle nekog vremena pozitivni ako se lečite ! Zato što lekar mora da vam prilagodi terapiju u smislu koje lekove će primeniti a naročito koliko dugo ćete ih koristiti. Koliko sa ja upoznat to bi trebalo da traje najmanje 2 sedmice. Kontrola se radi ne pre 45 dana da test ne bi bio lažno pozitivan zbog mrtvih klamidija. Ako vam se desi da taj test bude negativan a posle nekog vremena ponovo pozitivan to samo znači da su klamidije uspele da se negde učaure na sigurno mesto i da ponovo kreću u razmnožavanje. Razmnožavaju se u ciklusima ( mislim da sam o tome ranije pisao ).
Kada pijete antibiotike treba da pijete barem 2-3 litra vode dnevno da bi to omogućilo antibiotiku da lakše probije čauru klamidije i uništi je. Sve što može da vam poboljša imunitet tokom lečenja treba da koristite , dakle malo vitamina, malo fizičkih aktivnosti i sl.
Naravno prilikom lečenja mora da se koristi kondom čitavo vreme dok oba partnera ne budu negativna :wink: !

Eto, to je ukratko ono što ja "kao" znam o tome !

A što se tiče laboratorija tu nam ni dragi gospod bog nemože pomoći ! Verovatno ste čitali ( ranije teme ) gde je bilo slučajeva da ginekolog uzme istovremeno dva brisa koja nezavisno rade dve laboratorije i jedan bude pozitivan a drugi negativan ! Dakle greška je očigledno u laboratoriji ali kako to urade , nisam pametan ! Onda se kao mogućnost nameće činjenica da se ponovo uzmu dva brisa i ponovo odnesu u druge dve laboratorije itd. dok se rezultati ne poklope. Naravno treba biti novčano sposoban izdržati sve ovo a o živcima ..... ?????

Želim vam svako dobro !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 10:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
PS: napravio sam grešku !!!

Terapija protiv klamidije treba da bude barem 3 sedmice umesto 2 koliko sam napisao kada sam pogrešio !

Dakle min. 3 sedmice !!! :o

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: