Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 7:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 7:41 am
Postovi: 6
pozdrav svima!!
Ja imam problem sledece prirode....Konstatovali su mi hlamidiju pre 9 meseci, dobio sam sledecu terapiju:dovicin + ciprocinal, ukupna duzina terapije je bila 2 nedelje...ponovljena je...posle konsultacija sa drugim doktorom predlozio je sledecu terapiju :dovicin 2*1 10 dana, eritromicin takodje 10 dana i visiren takoodje 10 dana....i pored ove tri terapije nalaz je bio pozitivan opet....ponovljena je jos jednom evo pre 10-ak dana sam zavrsio, ali simptomi su i dalje tu (sluz, neprijatan miris, peckanje)...cekam da prodje mesec dana zbog brisa, ali jednostavno osecam da je jos tu...polako gubim nadu...da li ima predloga nekih i saveta

unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 7:41 am
Postovi: 6
da,jos jedno me interesuje, koliko je moguce da je hlamidija postala rezistentna na dovicin i ostale lekove, prvenstveno na dovicin, koji je koriscen u sve 4 terapije...da li uopste ima svrhe ponavljati terapiju sa dovicinom i ovim lekovima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Evo i ja sam radio treći put bris na klamidiju ! Prva terapija mi je bila kombinovana grupa antibiotika i nije uspelo. Druga terapija mi je bila samo Dovicin 2 x 15 dana a ja sam produzio još 4 dana u konsultaciji sa doktorom. Rekao mi je da je u razgovoru sa kolegama čuo da je za izlečenje klamidije dovoljan samo dovicin i da je tako leče pa smo to probali kod mene a rezultati su sutra. Ne znam da li je moguće da je postala rezistentna na dovicin u tvom slučaju ali ono što mi je doktorka upravo rekla je sledeće :

Prilikom lečenja klamidije pored antibiotika potrebno je jačati imunološki sistem organizma na sve moguće načine. Kako mi je objasnila klamidija je umotana u neki omotač kojim pokušava da se odbrani od antibiotika.
A to što je nisi izlečio posle toliko puta ne treba da gubiš nadu jer u nekim slučajevima se leči dugo. Dakle koristi sve što može da ti poveća imunitet u kombinaciji sa antibioticima i zaboravi na normalan sex dok je imaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 7:41 am
Postovi: 6
na to sam odavno zaboravio posto nisam u zemlji :) , jacao sam se svim i svacim, jedino ne mogu da izbacim cigarete i kafu (znam da bi trebalo)...druga stvar...devojka je posle mog otkrica radila test (znaci pre 8 meseci) i bila je NEGATIVNA!!! Kako je to moguce ako sam ja pozitivan i nebrojano nebrojano puta smo u tom periodu bili nezasticeni, cak i oralni seks upraznjavali...kako da li znas moze da se manifestuje hlamidija u grlu...thx...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Vidi, to što je tvoja devojka radila test na klamidiju i bio je negativan ne mora da znači da je ona nema. Običan test na klamidiju nije baš pouzdan pa ako si čitao o tome po forumu moga si videti takve slučajeve kao što je tvoj.
Sećam se da je neko imao isti problem kao ti i tvoja devojka čak je njegova devojka radila dva testa i oba su bila negativna. Pošto ima je bilo čudno onda je ona uradila test PCR metodom i nalaz je bio pozitivan.
Neka ti devojka proba uraditi test PCR metodom koja utvrđuje DNK klamidije i ovaj metom je najpouzdaniji.
Ja lično verujem da i ona ima klamidiju !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 7:41 am
Postovi: 6
pazi, dosta sam citao i ovde i uopste, i sam sam joj rekao da je to u granicama neverovatnog (mada sam isto tako nasao da u 1% postoje ljudi koji se ne mogu zaraziti, ali koja je to verovatnoca sa njom), tako da mislim da se ona zanosi malo...moracu da je nateram...a gde taj test moze u bg-u ako znas da se uradi??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 11:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ne znam gde može da se uradi taj test u BG ali raspitaj se to nije problem jer ja nisam iz BG.
Samo da ti kažem da sam do pre par godina i ja živeo u inostranstvu i sačuvaj bože ako su ono doktori. Ovi naši koliko god se ljudi žalili na njih mnogo bolji ali mnogo bolji ako izuzmemo izuzetke.
Meni na zapadu nisu mogli ni da konstatuju varikocelu 3-eg stepena iako su pregledali testise ( zamisli kada ti traže nešto i ne mogu da nađu a ti imaš najgori oblik toga kao što je kod mene slučaj bio ). Kada sam se vratio ovamo upravo iz razloga steriliteta naš doktor mi je to otkrio sa par sekundi. :o
Jedino što je zeznuo je to da mi je test na klamidiju dao posle 2 godine lečenja :cry: !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ne znam gde može da se uradi taj test u BG ali raspitaj se to nije problem jer ja nisam iz BG.
Samo da ti kažem da sam do pre par godina i ja živeo u inostranstvu i sačuvaj bože ako su ono doktori. Ovi naši koliko god se ljudi žalili na njih mnogo bolji ali mnogo bolji ako izuzmemo izuzetke.
Meni na zapadu nisu mogli ni da konstatuju varikocelu 3-eg stepena iako su pregledali testise ( zamisli kada ti traže nešto i ne mogu da nađu a ti imaš najgori oblik toga kao što je kod mene slučaj bio ). Kada sam se vratio ovamo upravo iz razloga steriliteta naš doktor mi je to otkrio sa par sekundi. :o
Jedino što je zeznuo je to da mi je test na klamidiju dao posle 2 godine lečenja :cry: !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 7:41 am
Postovi: 6
a pazi ovo...nisam imao nikakve simptome....odjednom mi otekne testis, pa se onesvestim u busu, odem kod lekara i predpostavi da je hlamidija, bude u pravu, a ja tek tada pocnem da osecam simptome....sta ti je psiha...sve najbolje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 7:41 am
Postovi: 6
a pazi ovo...nisam imao nikakve simptome....odjednom mi otekne testis, pa se onesvestim u busu, odem kod lekara i predpostavi da je hlamidija, bude u pravu, a ja tek tada pocnem da osecam simptome....sta ti je psiha...sve najbolje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 1:33 am
Postovi: 1
Kod mog decka s kojim imam stalne seksualne odnose bez kondoma (koristim pilule) otkriveno je da ima hlamidiju i ureaplazmu.Ja sam se testirala i otkrivena mi je samo ureaplazma.Prepisan mi je Hemomicin i neke vaginalete.Da li je moguce da nisam dobila hlamidiju i da li ju je,ako je kojim slucajem imam,hemomicin mozda izlecio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 12:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Za Baronku : Moguće je to što si rekla jer sam ja u prvoj kombinovanoj terapiji pio i Hemomicin ali ne bi bilo loše da još jednom odeš da se testiraš i tako ćeš biti najsigurnija.
Zaboravio sam dodati još jedan savet moje doktorke, a o tome sam pisao prethodno u ovoj temi a to je da je prilikom lečenja klamidije pored jačanja imuniteta veoma poželjno piti dnevno najmanje 2,5 litra vode.

Za butrona: Nisam stručnjak iz medicine ali mi nešto kod tebe odnosno konstatacije tvoga doktora ne miriše kako treba. Mišljenja sam da se ti nisi nikako mogao onesvestiti od bolova u testisima a da je svemu tome uzrok klamidija ili kao što ti reče možda je psiha u pitanju ali .... nema mi to previše smisla. Opet kažem, moja struka nema veze sa medicinom ali veruj da sam puno čitao o svemu ovome kao i razgovarao sa puno doktora i nikada nisam čuo za to što se tebi dogodilo.
Savet: Vrati se ti ipak ovamo kod nas kao i ja i proveri sve to što ti se dešava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 12:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Zaboravio sam dodati da posle druge terapije koja je bila samo Dovicin rezultati testa na klamidiju su negativni , dakle nema je više. Sada mi ostaje da uradim još jedan test kasnije i da se to daj bože potvrdi pa da radim sprermogram !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:02 am
Postovi: 2
Ukoliko je infekcija i u oku interesuje me sta se koristi protiv (crvenilo i pojacano lucenje sluzi) tj. da li je dovoljan antibiotik koji je pripisan. Inache terapija je Dovicin 2x1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Trebalo bi da je to dovoljno jer antibiotik koliko ja znam odrađuje posao u čitavom telu , mada najbolje da se konsultuješ sa svojim doktorom oko toga pa ćeš biti siguran !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: