Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta preporucujete?
PostPoslato: Pon Sep 01, 2014 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:57 pm
Postovi: 6
Pozdrav. Mozda je neko imao isti problem,da ne idem doktoru.
Otisao sam kod hirurga na pregled,i ustanovio je herniu,ali pocetnu,znaci rekao mi da se pazim ne vise od 25 kg i da dolazim na kontrolu svaka tri mjeseca,jos je to dobro.
E sad nesto me boli testis,da li je epididymis,ne znam,bol je takav,da mi smeta...unervozim se,samo kad sjedim.Ne boli to sad da covjek kaze ne mogu izdrzati. Posto je to povezano,hernija i testisi,nije mi jasno sto mi nije preporucio neke lijekove da pijem. A bio sam pod stresom i zaboravio da pitam. :S
Inace na izvjestaju o pregledu pise....Nadjeno sledece stanje:
DG: Hernia inguinalis 1. dex. incip.

Sta mislite sta bi trebalo da pijem protiv tih bolova,jer uskoro cu na fakultet,i to ce mi smetati sigurno,dovoljno da mi odvrati paznju kad ucim. Erekcija,ejkulacija,testisi,sve normalno izgleda,mozda je na desnoj strani malo veci epididymis,vjerovatno zbog tih bolova,a ne znam sa cim mogu probati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta preporucujete?
PostPoslato: Pon Sep 01, 2014 8:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Najverovatnije da je bol testisa posledica hernije i nemoj nositi bokserice vec slip gace pamucne koje nece ni stezati previse ni suprotno-taman da pridrzavaju testise.Kad si u mogucnosti lezi na ledjima da ti je donji deo dosta visi od glave-makar po 10-ak minuta,nemoj nista da eksperimentises i pritiskas-a krajnje resenje je operacija-no ne zuri ipak,nece to pobeci ako bude neophodno.
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta preporucujete?
PostPoslato: Uto Sep 02, 2014 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 01, 2014 2:30 pm
Postovi: 11
Pozdrav!
Imamo isti problem....
Ja sam bio kod dva hirurga jedan privatni drugi drzavni. Dobio sam istu diagnozu i savet: ponasaj se normalno nemoj se stedeti leka nema sem operacije koju ne radimo dok ne dodje do odredjenog stadiuma posto moze da se desi da probije na nekoliko mesta onda kada se operise jedno kila se pojavi na drugom.

Ja trpim bolobe vec duzi niz godina... nekada boli a nekada ne.... nezgodno je sto je testis razumem te.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta preporucujete?
PostPoslato: Uto Sep 02, 2014 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:57 pm
Postovi: 6
A ja bas razmisljam,sto nece da me operise,mora da ima neki razlog,kad eto to nisam znao. Doktorica mi je rekla da smijem popiti paracetamol ako osjetim bol,posto idem sad na fakultet i to sjedenje na stolici stvarno zna nekad da smeta.Dovoljno me boli da mi odvlaci paznju, tako da cu se kljukati lijekovima do ko zna kad. Probacu to sa gacama,a primjetio sam i kad nosim trenerke i neku laku odjecu lakse je,nego kad se obucem u pantalone,to je haos... prosto mi bude muka nesto...od tog "bola" u toku dana. :/ Cak me i butna kost kod kuka nekada boli, strasno. Najvise volim kad spavam,tad se najbolje osjecam.
Hvala na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: