Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Citiraj:
Danas sam kupio piskavicu... Nemam jos uvek gde da je sameljem, pa nisam probao kakav je ukus...


Cula sam od devojaka na forumima da su mnoge polomile rucne mlinove, pa cak i elektricne blendere, meljuci piskavicu. Dobro se raspitaj u cemu da je sameljes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 2:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Mozete li molim vas da mi kazete da li je rezultat ovog spermograma ok i sta mu fali.Danas smo ga uzeli,ali kod urologa idemo tek u ponedeljak.

Likvefekacija 35'

Konzistencija-normalna

Zapremina ejakulata (V)-3,2

Ph-8,1

Spr-broj spermatozoida-39,0

Spr-broj spermatozoida-124,8 (>50)

Spr-br.progresivno pokretnih sper. a)0,35
b)o,17
Pokretni c)0,13
Nepokretni d)o,35

Spr-leukociti-5,78

Ostale celije -13,3

Spr-vitalnost-0,83

Spr-hipoosmotski test-0,75

SPERMOCITOGRAM

Spr-normalne formr-0,34

Spr-abnormalne forme-0,66

BIOHEMISKI PARAMETRI

Smt-kisela fostafaza-0,93

Smt-cink-1,13

Smt-fruktoza-12,0

Cink/fruktoza-0,09

Molim vas za misljenje,da li je u pitanju neka vrsta steriliteta ili???

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
A da...i sta je to teratospermija i pyo spermija???

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 9:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
To znaci da je veliki procenat abnormalnih formi i prisustvo veceg broja leukocita.
A to dalje govori da postoji neka upala ili bakterije, kao i da je morfologija spermatozoida losija nego sto bi trebalo.

U sustini, to se da resiti, nista nije alarmantno, samo prvo morate otkriti uzrok odakle upala ili bakterije. Uradite prvo spermokulturu, a mozete i urin i urinokulturu, da vidite u kakvom je stanju urinarni trakt.

Gde ste radili spermogram, jer vidim da je izuzetno bogat i detaljan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Radili smo na uroloskoj klinici u Klinickom Centru...
Ma da ja nisam napisala jos dosta detalja koji u sustini i jesu problem,a to su upravo ti morfoliski losi spermatozoidi...

Urin i urinokultura su radjeni i pise "podloga je ostala sterilna"sto znaci da je ok...

Treba da uradimo briseve na hlamidiju itd...

a da...broj tih losih spermatozoida je 0,66 a dobrih 0,34.Ima li sanse za trudnocu i pored toga???

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 2:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
....... ali niste uradili spermokulturu. Mozda tu ima bakterija? Ako nema, treba traziti zariste, mozda ureplazma/mikoplazma/hlamidija/prostata pravi sranja? Ko zna, to treba videti, ali prvo jedno pa drugo. Vidim i da je pH malo visi, sto je jos jedan moguci znak upale.

Sanse za trudnocu sada su manje, ali garant ce se popraviti kada resite prisustvo belih krvnih zrnaca. Sasvim je moguce da su se od neke upale ili bakterija spermici malo "ulubili". Na vasem mestu ne bih uopste gubio nadu, samo napred!

Koliko kosta kod njih spermogram i jel ima zakazivanja?

P.S. Ako budete radili testove na hlamidiju i ostalo, sve to ucinite u klinickom centru, jer oni imaju proverenu laboratoriju za te stvari - cisto da ne bi bilo laznih rezultata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 12:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Da ti kazem...pojma nemam dal se placa,ali mislim da ne.Uzmes uput i odes tamo.mm su zakazali za prvi dan kada je radio dnevnu smenu (obzirom da on radi na klinickom).Isao je preko veze tu,posto dosta ljudi zna,ali predpostavljam da se ne placa.

Njemu niko nije stavio dijagnozu bilo koje od onih koje se mogu naci na netu,a govore o sterilitetu.Dr.je rekla da on moze da ima decu i sa ovim procentom normalnih spermatozoida samo sto bi trebao duzi vremenski period.

Ja bih volela da se sto pre nadje uzrok tome,mada se sumnja na upalu prostate i ja sad ne znam koliko moze ona da se leci. :roll:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 1:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 11:33 am
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ludjakinja je napisao:
Da ti kazem...pojma nemam dal se placa,ali mislim da ne.Uzmes uput i odes tamo.mm su zakazali za prvi dan kada je radio dnevnu smenu (obzirom da on radi na klinickom).Isao je preko veze tu,posto dosta ljudi zna,ali predpostavljam da se ne placa.

Njemu niko nije stavio dijagnozu bilo koje od onih koje se mogu naci na netu,a govore o sterilitetu.Dr.je rekla da on moze da ima decu i sa ovim procentom normalnih spermatozoida samo sto bi trebao duzi vremenski period.

Ja bih volela da se sto pre nadje uzrok tome,mada se sumnja na upalu prostate i ja sad ne znam koliko moze ona da se leci. :roll:


Nemas potrebe za sekiracijom i nervozom,to ti samo moze jos vise usporiti trudnocu.Spermogram ima dobru osnovu,jedino da se srede ti leukociti(jer ocigledno postoji neka upala) malo vitamina minerala(imas sumece tablete "Mg,Zn,Ca,D3,C" proizvodjac je SupraVit nisu skupe i piju se 2 dnevno) i sve ce to biti ok,samo nadjite zariste,uradite komplet briseve i obavezno spermokulturu.pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Danas je mm otisao kod urologa sa rezultatom spermograma.Dr. mu je rekao da sam spermogram je odlican osim sto ocigledno postoji neka infekcija.Odmah su uradjeni brisevi na hlamidiju,ureaplazmu,mikroplazmi i radjena je spermokultura.

Tako da sad cekamo rezultate i nadam se da ce sve biti ok...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: