Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Retencija testisa
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 4:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 12:14 am
Postovi: 10
Imam 27g.Moj problem je retencija desnog testisa,opipljiv je pod rukom velicine klikera,lijevi je u normalnom stanju.Sportista sam i odlicne sam gradje,nemam nikakvih problema,mislim na bolove i sl.Mene interesuje dali je moguce imati potomsvo ako je samo jedan testis u funkciji,unaprjed HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 4:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da.
Sa srecom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 12:14 am
Postovi: 10
Interesuje me dali se testis mora odstraniti ako nije u funkciji i zbog cega,Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 11:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
E bas! :lol:
Pa zasto bi ga odstranjivali!?
On tako nespusten u vecini slucajeva je atrofican, slabije prokrvljen, afunkcionalan, ne stvara nikakve smetnje...
E bas ako bi doslo do nekakve torzije oko vaskularne peteljke, pa do gangrene....ali to je naucna fantastika, obzirom da se isto moze desiti i sa sasvim normalno spustenim testisom.
Bez brige!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 1:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 2:01 pm
Postovi: 55
The patient with a cryptorchid testis is prone to infertility and testicular malignancy. Optimal treatment of cryptorchidism has been considered orchiopexy at the second year of life. In the past 10 years, we have treated 40 patients, 11-63 years old (mean 25), who presented with a cryptorchid testis at or after puberty. Orchiectomy was performed in all, and spermatogenesis was present in only 2 of the 40. Testicular diameter was greater than 3 cm in 32 of the 38 patients with an atrophic testis. Malignant tumors were found in 6 patients (15%) at operation. A seminoma was found in 5 patients operated on at ages 21, 23, 27, 47 and 63 years, and a nonseminomatous tumor in a 31-year-old. In 2 who underwent orchiopexy at ages 9 and 17 years, respectively, testicular tumors were found at ages 27 and 31 years. We conclude that a patient with a cryptorchid testis who presents at or after puberty should undergo orchiectomy as soon as possible. The prospect for such a testis to contribute to fertility is negligible, even if its diameter is normal, whereas the risk of developing malignancy is high.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 12:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
generalno gledano, maligni potencijal Ca testisa je izrazito veliki i tu nema razloga da polemisemo, apsolutno se slazem. Studija koju ste naveli je radjena na malom broju ispitanika. Stepen maligniteta od 15% je zaista visok ali na ovakvom uzorku, diskutabilno je koliko je podatak signifikantan za izvodjenje generalnih stavova u vezi orhijektomije.
Ne kazem da sam protiv ovakvog stava, ne kazem ni da sam za...
Ni malo maliciozno, /da jeste, pitao bih cija je studija, od kada, iz kog centra....verujem da se radi o ozbiljnoj studiji adekvatnog centra, nema razloga da vam ne verujem jer na kraju krajeva svi smo ovde iz nesebicnih pobuda/ mozete li da nadjete neku studiju sa nesto signifikantnijim brojem ispitanika ili neki zvanican stav EAU ili WHO-AU?
Mir Boziji!
Hristos se rodi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Retencija testisa
PostPoslato: Pet Sep 05, 2014 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 05, 2014 11:14 pm
Postovi: 1
Poštovanje,
Imam sličan problem kao autor posta. 28 godina i desni testis mi nije spušten. Mogu da ga napipam, više izgleda kao da imam donji malo levo i gornji malo desno.

Zanima me da postoje neki novi podaci o tome kolika je šansa da imam potomstvo, i da li ima smisla preduzimati neke mere u ovim godinama radi povećanja plodnosti.
Ista situacija, nema tegoba ništa mi ne smeta jedino sam primetio da je potreba za izbacivanjem sperme manja nego kod drugih.

Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: