Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pseudomonas! (pomozite)
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Moj suprug operisan od karcinoma besike (uradjena urostoma) isprimao hemoterapiju, koju je dobro podneo,sada im problema sa Pseudomonasom u urokesi i Alkalisenes fecalis (izvinjavam se ako sam pogresila nije citko) na brisu glansa.

Po antibiogramu pije za pseudomonas Sinacilin (na 8h) a danas kad je dobio rezultat urinokulture glansa, doktorka mu je ukljucila i Marocen.

Najvise mu stvara tegobe osecaj bolnog nagona za mokrenje i bol u uretri.Da li je ovaj bol i nagon posledica infekcije.Doktorka nas je sablaznila odgovorom da on nikad vise nece biti bez bakterija.

Moja konkretna pitanja su:

1.Da li je bol i nagon za mokrenjem posledica infekcije?
2.Da li bi pored ovih antibiotika trebalo eventualno neko ispiranje ili mast za mazanje?

Hvala unapred svaki odgovor mi je dobro dosao jer nadlezni lekari cesto nemaju vremena da nam daju bliza objasnjenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 4:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Da doktorka je nazalost u pravu jer preko urostome je otvoren put za infekciju iz spoljne sredine a tanko crevo inicijalno korisceno za rekonstrukciju nije sterilno tj vec je kolonizovano crevnom florom je otvoren put raznoraznim bakterijama(slicna je situacija i kod pacijenata koji nose stalno kateter iz raznih razloga pa je ascedentno otvoren put za infekciju).Sto se tice terapije sve je odradjeno ok,a sad vasa pitanja:Jeste nagon za mokrenjem jeste posledica infekcije,a nikakva mast nije potrebna jer ce i sinacilin i marocen delovati sistemski tj putem krvi ce se distribuirati po celom organizmu pa i u inficirane regije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Hvala puno Severus
cim muzu procitah poruku odmah mu je bolje :lol:
borim se kako znam, jer sta god da mom muzu fali, lekari su u fazonu:bre zeno on umire od raka......... ali nemora da ga "pojedu" bakterije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: