Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prostata PSA
PostPoslato: Ned Dec 14, 2014 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2014 10:47 pm
Postovi: 5
Prije nešto manje od dvije godine imao sam upalu prostate. Simptomi su bili povišena temperatura, sporo i veoma otežano mokrenje, tup bol u predjelu prostate i okolo, nemogućnost potpunog izmokravanja, slabost.
Nalazi su pokazali povišenu sedimentaciju oko 30. Posle nekoliko tretmana različitim antibioticima sedimentacija se vratila u normalu i poboljšalo se mokrenje, međutim ostao je povremeni osjećaj tupog bola u predjelu prostate, slabiji mlaz pri mokrenju, noćno mokrenje 1-2 puta. Od tada do danas sam uradio više puta nalaz PSA i dvije biopsije. PSA je prvobitno bio nešto veći od 9, da bi se onda konstatno po malo smanjivao i prije pola godine je bio 7, da bi prije mjesec dana bio 8. Obe biopsije su pokazale da nema karcinoma. Ni doktor više ne zna šta dalje raditi, osim što je preporučio da za 4 mjeseca ponovo uradim PSA. Dijagnoza koju je doktor napisao je prostatitis.
Radio sam više puta i pregled prostate ultrazvukom i sa prednje i zadnje strane, kao i rektalni pregled.
Ništa nije uočeno, a prostata je normalne veličine.
Molim Vas za mišljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можеш да пробаш са чајем од млечике. Рецепт имаш на мом сајту www. aca. rs под Савети, Здравље, Простата.

Можеш да пробаш и овај препарат за простату.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2014 10:47 pm
Postovi: 5
Hvala na informaciji.
Probaću.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 10:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Da li ti je urolog ikad pregledao prostatu prstom kroz cmar, kazu da je to stari ali veoma dobar pregled, koji i pored ovih savremenih pregleda pokaze neke stvari koje se ne vide ni ultrazvukom.
Jesi li davao spermu na analizu ?
Imas li problema prilikom odnosa?
Koliko imas god?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Uto Dec 16, 2014 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2014 10:47 pm
Postovi: 5
Da, imao sam i taj pregled dva ili tri puta. Prostata je normalne veličine i sve uredno.
Takođe i ultrazvuk uredan, a rađen nekoliko puta. Imam 45 godina.
Nemam problema prilikom odnosa ili bar nisam primjetiti. Na kakve probleme mislite?
A spermu nisam davao na analizu.
Zaboravio sam napomenuti da kako je PSA padao, tako je i odnos rastao od 0.04 na početku, na sadašnjih 0.09, što još uvijek nije dobro.
Sve probleme sam počeo osječati od trenutka kada sam prije skoro dvije godine imao upalu prostate i kada sam jedva uspjevao mokriti. Posle niza antibiotika se to značajno popravilo, ali se nije vratilo u normalu. Odnosno, i sada mokrim u pauzama sa slabijim mlazom i češće.
Pozdrav i hvala na interesovanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Pet Dec 19, 2014 5:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
PSA je nalaz koji ne bi trebao previse od te opterecuje (znam da je lako reci ) ako je biopsija i ultrazvuk ok. On zna da bude povisen i zbog najmanje upale a kod tebe i jeste sve krenulo od toga. Zna da bude i lazno pozitivan. U SAD je PSA radjen kao skrining metoda kod svih muskaraca preko 40 godina da bi u poslednje vreme bio izbacen i radi se kod muskaraca samo ako se posumnja na neki problem. Izbacen je upravo zbog toga sto je kod odredjenog broja pacijenata pokazivao lazno pozitivan rezultat a ljudi su zbog njega ulazili u teska depresivna stanja, bilo je cak i samoubistava.Normalno, nikom nije svejedno kada ima pozitivan rezultat jednog takvog testa.

Moj savet ti je da probas sa aronijom pomesanom sa medom ( saka aronije samlevena ili iseckana u secku a pomesana sa 200gr meda) svako jutro i vece po jednu supenu kasiku.Poznajem coveka kom je PSA sa 40 u roku od 3 meseca pao na 22,sad da li je to od toga ili ne niko ne zna ali je to jedino sto je dodatno ubacio. U svakom slucaju nece ti nista smetati da probas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Pet Dec 19, 2014 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2014 10:47 pm
Postovi: 5
Hvala na savjetu.
Probaću.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Pet Dec 19, 2014 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2014 10:47 pm
Postovi: 5
Da li govorimo o svježoj ili osušenoj aroniji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Pet Dec 19, 2014 7:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Najbolje je ako ima sveze ali sada je kasno pa mozes da uzmes u zdravoj hrani susenu. Jadino ne valja ona kandirana jer ne moze da se samelje nikako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata PSA
PostPoslato: Sub Dec 20, 2014 2:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ja bih jos tome prikljucio i polen--razmucenu kasicicu u 1 dl. vode svaki dan 2 puta da popijes a bundevine semenke da jedes svaki dan bar po saku semenki ali ne pecenih vec suve-mozes i samleti sa tom aronijom pomesati i medom, i polenom--idealno za prostatu.
Meni pomaze i Amer caj a ovu mleciku nisam nikad probao.
srecno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: