Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Maj 31, 2014 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2014 1:25 pm
Postovi: 4
Nemogu navući kožicu preko glavića kada je u erekciji.
Mislim, može do 3/4 glavića i više nejde.
Kako bi ja sad to mogao sam sebi pomoći, a imam 18 godina?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Maj 31, 2014 7:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
mora se pogledati i ustanoviti u cemu je tacno problem, moze se raditi ili o tesnoj kozici ili o kratkom frenulumu (ona tracica kozice sa donje strane glavica)...od toga zavisi i na koji nacin bi se problem resio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Maj 31, 2014 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2014 1:25 pm
Postovi: 4
U redu, a koja bi bila točno rješenja za jedno ili drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Jun 01, 2014 12:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ako je problem u frenulumu, radila bi se frenulotomija, jedna minimalna intervencija od minut kojom se frenulum otkaci od glavica...a ako je problem u suzenoj kozici, ako je blagog stepena moze se pokusati vezbom da se to prosiri, a ako je veceg stepena i ako se ne moze rasiriti vezbom, radi se obrezivanje, isto jedna mala i laka intervencija, u lokalnoj anesteziji, nakon koje se ide odmah kuci...da bi se znalo kako se to kod tebe moze resiti mora se pogledati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Jun 01, 2014 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2014 1:25 pm
Postovi: 4
Znači moram urologu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Jun 02, 2014 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
Da vas pitam ako je problem u fimozi i ako bi trebao da radim cirkumciziju, kako tece privikavanje na otkriven glavic? Posto mene poprilicno pece kada ga pipnem i nisam navikao da mi stoji otkriven..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Jun 02, 2014 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
i kada se odradi cirkumcizija kako traje oporavak,koliko ne sme da se ide na bazen i da se trenira?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Jun 03, 2014 9:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
horvic1029 je napisao:
Znači moram urologu??
svakako ti to preporucujem, da se vidi sta tacno treba da preduzmes...sta god da je u pitanju vezano za taj problem moze se vrlo lako i brzo resititi, tako da nema zaista razloga da to trpis... :)

srle9 je napisao:
Da vas pitam ako je problem u fimozi i ako bi trebao da radim cirkumciziju, kako tece privikavanje na otkriven glavic? Posto mene poprilicno pece kada ga pipnem i nisam navikao da mi stoji otkriven..
i kada se odradi cirkumcizija kako traje oporavak,koliko ne sme da se ide na bazen i da se trenira?
navikavanje ide relativno brzo, prvih nekoliko dana zna da bude neprijatno, ali dodje sve to na svoje, vredi i to istrpeti kako bi se resio tog problema...sad ti je tako posto nisi naviknut na dodir, cim ga izlozis dodiru to ce se srediti... :) oporavak je obicno brz, funkcionises normalno posle intervencije, ides na nogama kuci, prvih par dana izbegavas sva bespotrebna kretanja, vece fizicke aktivnosti se ne preporucuju bar 2 nedelje, a na kupanje u bazenu treba sacekati dok rana potpuno ne zaraste, sve se to zavrsi unutar 3-4 nedelje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Jun 07, 2014 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
E vazi,hvala ti :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Jun 28, 2014 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2014 4:59 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima.
Evo registrovao sam se ovde jer imam problem.

Inace odavno sam primjetio da mi se penis savija prema dole,ali sam mislio da ce se ispraviti nekim vjezbama i slicno.Nakon istrazivanja sam shvatio da je u pitanju pejronijeva bolest(sto samo 1-3% muskaraca ima,i to su obicno muskarci preko 40 godine a ja imam 20...i tesko mi to pada).Odlucio sam da odem urologu,covjek me pregledao i kaze da mi fenulum vuce penis na dole i da bih trebao uraditi operaciju,a ako onda ne bude problem rijesen da cemo se dalje savjetovati.E sad,primjetio sam ja da je i to mali problem pa sam odlucio da odem na tu operaciju.trebao bih pocetkom jula na operaciju,pa me zanimaju neke stvari.Procitao sam dosta ovde na forumu,ali bih volio da mi neko jos neke stvari kaze.
Pa da krenem sa pitanjima.

Da li se nakon operacije gubi neki osjecaj na donjem dijelu glansa ili slicno?
Da li ostaje vidljiv oziljak i da li moze da smeta ?
Da li je laserka operacija bolja ili obicna ?
Nakon koliko dana smijem raditi ?
I jos jedno,posto trebam na more,pa me zanima,da li smijem npr nakon mjesec dana u morsku vodu,jer je slana pa da mi mozda ne napravi neke komplikacije(glupost ali eto) ? :D

I da,inace sam iz Banja Luke,pa ako ima neko ko je ovde radio,nek se javi,bio bih zahvalan.Ili na pm,svejedno,ako ne zeli ovde odgovarati.Izvinite na ovolikom postu i ovim pitanjima,ali eto.Hocu da budem siguran koliko toliko.
Pozdrav i hvala puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Jul 06, 2014 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2014 8:45 pm
Postovi: 1
Imao sam frenulotomiju pre 5 dana, totalno uklanjanje frenuluma. Četvrti dan mi je spao 1ili 2 konca, od tada me rana još više muči( konstantan bol). Pa me zanima...da li je rano da kinci 4. dan počnu spadati i da li je normalno da se oseća konstantan bol ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Jul 10, 2014 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
pozz trebam sledece nedelje da radim cirkumciziju pa me zanima sto se tice seksa da li smanjuje neki uzitak kada si obrezan i kako tece oporavak i da li dok drkas smanjuje neki uzitak da li se nesto promeni u prevodu nego kada imas kozicu normalno preko glavica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Jul 25, 2014 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 2:37 pm
Postovi: 2
E ovako, imao sam frenulotomiju, danas je cetvrti dan od intervencije. [b]Nista nije bolelo[/b], cak ni anestezija, vec je samo malo pecnula. Ja sam inace vrlo osetljiv na bol tako da znajte da stvarno nije strasno. :wink: Odmah nakon intervencije sam ustao normalno i setao bez ikakvih problema, cak i kad je popustila anestezija nije bilo bola.Prepucijum mi je odmah nakon intervencije vracena u prirodni polozaj, dakle preko glansa. Nije bilo krvarenja prvi dan, doktor mi je rekao da dodjem [b]sutradan[/b] nakon intervencije na kontrolu na kojoj su bili zadovoljni kako sve to izgleda. Na kontroli sam prvi put posle intervencije podvrnuo prepucijum i nista nije zatezalo niti peklo. Posle te kontrole sam se istusirao. Jedino sto me cudi je broj savova jer sam ovde citao da ih uglavnom bude 3-4, a ja ih imam od vrha glansa preko njegove donje strane i isto toliko ispod na prepucijumu, sve ukupno oko 8-10 ?! :o U toku noci bilo je malo krvarenja i povremeno se javlja blago ziganje. Trenutno kako vidim jedini problem predstavlja krasta, ili ranica, tacno na prelazu glansa i prepucijuma. To je mesto koje me i dalje ziga, e sad ne znam jel to kod onog krvnog suda koji moze da pukne prilikom kratkog frenuluma ili je prosto osetljivo mesto. Jedine napomene koje sam dobio su da nakon toaleta odrzavam taj deo suvim i to je sve, a na moje pitanje da li treba da mazem neku kremu ili nesto receno mi je da ne treba i da se za nekih mesec dana javim na kontrolu i to je sve. Takodje napomenuli su mi da jedino sto moze da se javi je krvarenje zbog jutarnjih erekcija ili eventualna infekcija ali ako odrzavam higijenu prema uputstvima ne bi trebalo da bude problema.
E sad par pitanja:
[b]1.[/b] Da li je normalno da se oseca jaci "miris" odozdo kada podvrnem prepucijum i pored redovnog tusiranja ili je to znak infekcije ?
[b]2.[/b] Kada mogu da ocekujem da sva ta sitna krvarenja stanu ?
[b]3.[/b] Da li je mesto ispod glansa, na prelazu ka prepucijumu gde je nekada bio frenulum, osetljivo mesto pa zato krvari ili... ?
[b]4.[/b] Kada mogu da ocekujem da konci pocnu da ispadaju ?
[b]5.[/b] Da li je ovoliki broj savova uobicajen ?

Hvala unapred na odgovorima i izvinjavam se zbog duzeg posta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Avg 08, 2014 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 3:51 pm
Postovi: 10
Pozdrav velegradski

Ja sam obavio frenulotomiju krajem prosle godine pa mogu da ti odgovorim na pitanja koja si postavio, bar kako je bilo u mom slucaju :)

1. miris je sasvim normalna stvar, ja sam moju ranu ispirao vodom i tek tek blago rastvorenim decijim sapunom, cisto da se ukloni taj miris, ne mozes ga se u potpunosti resiti, tako da ne brini, skroz je normalno :)
2. kao sto ti je i doktor rekao, krvarenje moze da ti se javi tokom erekcija, cisto zbog rastezanja mesta gde su savovi, ali ne brini, i meni se desavalo da nadjem sukrvicu kada se probudim ujutru pa odem da mokrim, stane relativno brzo, samo ocisti ranu i sve je okej :)
3. nije nista posebno osetljivo sto se tice krvnih sudova, ali sto se tice nadrazaja, mesto je izuzetno osetljivo, ja to nisam osetio sve dok nisam obavio zahvat, tako da je to samo jos jedan plus cele moje "operacije" :)
4. citao sam veliki broj postova ovde od strane ljudi koji su imali ovaj zahvat, i to sve zavisi od osobe do osobe, nekima su ispali posle 2-3 dana, nekima su stojali i po 15 dana, tako da ne brini za to, samo odrzavaj mesto cistim i bice sve u redu :)
5. isto kao i prethodna stvar, stvar je skroz relativna, citajuci postove ovde ocekivao sam da cu imati 2-3 sava, medjutim ja sam ih imao oko 7 ako se dobro secam, tako da je i to sve u redu :)

Znam da je ovaj odgovor verovatno malo kasnije stigao zbog cinjenice da je od tvog posta proslo 2 nedelje, ali nadam se da je bar ovaj formalni deo oporavka prosao kako treba, sad bi trebao da jos malo mirujes ako je sve proslo u redu, i to je to :)

Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Avg 09, 2014 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 2:37 pm
Postovi: 2
Pozdrav zozoni! :)

Hvala puno na odgovoru, kad god dosao, dobrodosao je. :wink: Evo posle skoro 3 nedelje mogu da kazem da je sve odlicno, hvala Bogu. Nisu jos uvek ispali svi konci, ali ne zatezu me i nemam krvarenja vec duze vremena (sad vise i ne brojim dane od kad je stalo). Vec, otprilike, nedelju dana nemam apsolutno nikakvih ogranicenja sto se tice pokreta: trcanje, kraca voznja bicikla, spavanje na stomaku itd. Jedina stvar koja je trenutno "cudna" je sto je koza malo uza nego pre, al verujem da ce se vremenom rasiriti kad svi konci ispadnu i kada skroz omeksa deo gde je usivana, mada cu svakako pitati urologa kad odem na kontrolu.

Hvala jos jednom na odgovoru, sve najbolje. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: