Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2014 1:54 am
Postovi: 1
Pozdrav svima, desava mi se da frenulum cesto puca tokom sexa. Nekad bude krvi, nekad ne. Poslednji put je bilo, desilo se pre par dana, ali sam imao sex i posle toga, doduse malo bolan, ali sex je sex :D Uhvatila se neka bela skramica na rani, iako perem sapunom i mlakom vodom. Da li da uzmem acidi borici i ispiram njim ili cime ?
Hteo sam da idem kod urologa ali ne znam koji je dobar i u kojoj drzavnoj ustanovi se ne ceka previse na pregled. Jer zeleo bih da operisem frenulum, zadaje mi previse problema prilikom odnosa, ne mogu da uzivam u potpunosti. Ako moze preporuka na PP za urologa.
Koliki je postoperativni period, tj koliko nema odnosa ?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 4:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Pozdrav.

Nemoj nista na svoju ruku -idi kod urologa da to resis sto pre.
Nisi napisao u kom si gradu, ali u principu se radi o rutinskoj intervenciji (frenulotomija) koja se radi bez problema i nakon koje odmah ides kuci, tako da ce ti to uraditi u bilo kojoj klinici.
Ja sam konkretno radio u studentskoj poliklinici u bg-u, stacionar u prote mateje, i imam samo reci hvale.

Nakon frenulotomije odnose mozes imati nakon 3-4 nedelje, zavisi kako se radi i koliko brzo sve to zaraste, moze i ranije... U principu je sve to za cas gotovo a pritom i bezbolno, i zato nemoj odlagati odlazak kod urologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Mar 14, 2014 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 6:28 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Na osnovu citanja ovog foruma zakljucio sam da imam problem sa frenulumom i danas sam otisao kod urologa(privatnika), potvrdio je da imam taj problem, ali i da se taj deo usled vise pucanja stvrdnuo i da nije dovoljno uraditi samo frenulotomiju vec frenulotomiju sa frenuloplastikom, sta to sve podrazumeva?
Hvala unapred. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2014 10:10 pm
Postovi: 2
frenulotomiju sam radio sa 19. godina, jednom prilikom mi je pukla frenula i od tada vise nije bilo nazad. mogu reci da vam ne treba neki poseban strucnjak i td. meni je radio vrlo mlad doktor koji je tada skoro zavrsio specijalizaciju. dosao sam ujutru, i ceo zahvat traje 15-20min u loklanoj anesteziji, i izasao posle nekoliko sati. kad je prosla anestezija malo je peklo i boluckalo u toku dana i to je sve. treba paziti par dana kad mokrite iz razloga da mokraca ne bi isla na ranu, i ja sam par dana na predlog lekara prskao enbecin na ranu. pazljiva masturbacija nakon 2-3 dana je pozeljna da bi koza sto bolje tj. elasticnije zarasla :) seks izbegavati barem 3-4 nedelje takodje radi boljeg zarastanja a i nakon toga pozeljno je jos 2-3 nedelje koristiti lubrikant. rana naizgled zaraste nakon 7 dana ali to ne znaci da je koza dovoljno tvrda i elasticna da bi izdrzala odnose. ne treba cekati, treba sto pre otici kod urologa i hiruski to srediti ako ima potrebe, i samim tim cete pre nastaviti sa normalnim sekusalnim odnosima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2014 10:05 pm
Postovi: 2
Poz , danas sam imao to skidanje frenuluma , i uopste mi nije doktor usivao nista... Poslao me kuci posle , i rekao koju kremu da mazem...
Sad me interesuje par stvari , da li da mazem to odma ? Ili da sacekam sutra ?
Kad treba da perem itd ? sta smem sta ne smem?
Isto me interesuje , gore na glavicu je gde je bio frenulum , vidi se kao mala kuglica ..tj malo izbacene kozice ...jel to treba da spadne i tako je zbog otoka , ili moram opet da odem do njega :S ??
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2014 10:47 pm
Postovi: 1
Pozdrav. Zanima me koliko kosta intervencija frenuloma, i ako neko moze da preporuci neku dobru kliniku.. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Apr 02, 2014 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2014 11:12 pm
Postovi: 1
Pozdrav. Imam jedno pitnje za nekoga ko se razume ili je prosao isto sto i ja.. Naime pre nedelju dana radio sam frenulotomiju u Klinickom Centru.. Radili su mi onim elektricnim nozem (ne znam kako se to zove). Doktor mi je rekao da odnos mogu da imam za 2 nedelje. Rekao mi je da nema potrebe nista da mazem, samo da lepo vodim higijenu. Ali isto tako mi je napomenuo da ako mi podje krv, samo stisnem penis jako dok se krv ne zaustavi... Sto se tice rane, polako zarasta i tu je cini mi sve ok, ali juce i pre par minuta mi se desilo da mi krv bukvalno siklja iz arterije i da se veoma tesko zaustavlja.. Interesuje me koliko je to normalno, sta da preduzmem i jel to krvarenje znaci da cu morati duze da sacekam do prvog sledeceg odnosa. Kontam da je nekako probijena arterija, nisu mi stavljali konce i rana polako zarasta, ali ipak postoji ta rupica iz koje siklja krv (dva puta).. Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Apr 10, 2014 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 5:48 pm
Postovi: 15
Zdravo ljudi evo da se javim i kažem moje iskustvo iako je tek drugi dan
juče mi je uradjena ta intervencija gde su mi skinuli frenulum ,veoma kratka intervencija samo vas zaboli anestezija koja se daje sa zadnje strane glavica ,al može da se istrpi.
Doktor mi je rekao da pijem himomicin jednu dnevno ,da ispiram u kamilici i da ga malo rastezem u prevodu drkam da bi se sto više rasirila kozica . Imam samo jedno pitanje bukvalno u vrhu glavica mi je ostao mali delic frenuluma baš mali kao da visi uz vrh glavica pa rekao oce mi morati opet to seci ili sta mene to i ne boli i jne pravi nikakve probleme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Maj 18, 2014 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
Imam problem sa frenulumom,kada mi je u opustenom stanju mogu da prevucem normalno kozicu i to sve ,a kada mi je u erekciji ne mogu da prevucem kozicu. Da li to znaci da moram na obrezivanje ili bi moglo samo frenulum da se uradi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Maj 18, 2014 7:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Jel si siguran da je do frenuluma? Ako nisi idi na pregled.
Problem može biti u kožici ili u frenulumu, ako jeste frenulum onda je intervencija najbolja opcija, ako je do kožice ima opcija i pre obrezivanja (steroidne kreme i rastezanje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Maj 19, 2014 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
aha pa oticicu na pregled ,posto obicno kada je do frenuluma svi mogu da prevuku kozicu preko glavica samo sto ih zateze a meni je pole sto kad mi je u erekciju mogu bukvalno do pola glavica i dalje ne mogu da prevucem...a kako ide princip sa tim kremama? izvini sto te smaram..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Maj 20, 2014 1:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Kreme su za 'rastezanje' kože, kada je koža problem...
Naravno, moraš ići kod doktora na pregled i on će ti reći šta dalje i kako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Maj 20, 2014 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
E vazi ,hvala u svakom slucaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Maj 30, 2014 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2014 1:25 pm
Postovi: 4
Imam problem sa penisom također.
Zanima me, dal je ova tema aktivna i dal će mi netko odgovoriti ako stavim i slike?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Maj 30, 2014 4:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
o kakvom problemu se tacno radi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: