Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 654 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Nov 23, 2013 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 3:51 pm
Postovi: 10
Evo i ja da podelim svoje utiske nakon frenulotomije i nadam se pomognem nekome ko zeli/treba da uradi istu :) dakle kao sto sam rekao pre, ja nisam imao nekih specijalnih problema tipa navlacenje kozice, zatezanja frenuluma i slicno, nego jednostavno tokom malo grubljeg odnosa, moj frenulum je pukao. Bio kod urologa, posavetovao se sa lekarom i odlucio da uradim taj zahvat. Zahvat se radi u lokalnoj anesteziji, nemojte da vas plasi kad vam kazu da dobijate bocu u penis, jer je zaista kao da vas ujede komarac, nista strasno i specijalno, sam zahvat je trajao nekih 5 minuta i posle toga sam odmah isao kuci. Zahvat je radjen sa nozem. Jeste da mi je tek danas drugi dan nakon zahvata, trenutno bez nekih vecih bolova i neprijatnosti, nisam pio nikakve lekove protiv bolova, "vrsnjak" izgleda sasvim okej, osim cinjenice da imam 3-4 konca i jednu malu kvrgicu, mislim da je to mesto gde se frenulum zavrsava kada se kozica navuce skroz do kraja, ali ne mogu jos nista da kazem jer ponavljam tek mi je drugi dan od zahvata. Zasad sam zadovoljan, ostavicu utiske tokom oporavka u nadi da ce nekom pomoci. I jos jedno pitanje ako neko moze da mi odgovori: sad nakon zahvata imam osecaj kao da imam visak kozice koja prekiva glans, nemam nikakvih tegoba pri navlacenju kozice, sve radim polako da ne bih pokidao konce, pa me zanima jel treba da nesto brinem, jer trenutno gospodin izgleda kao da je nabacio bundu za zimu sto dolazi :D
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Dec 14, 2013 2:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
zozoni, do sada je već sve kod tebe siguran sam okej, i verovatno si se potpuno oporavio.

Što se tiče tvog pitanja, verovatno je reč samo o natečenoj koži posle zahvata pa ti se sve to čini malo većim nego što jeste, ali verujem da nema potrebe za brigom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 4:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 3:51 pm
Postovi: 10
Jeste Marko, kao sto si i sam rekao, sad je sve u savrsenom redu, samo jos ostaje ovih dana da se gospodin testira :D

Inace, mesec dana je evo proslo od mog zahvata, period oporavka je bio u najboljem mogucem redu, nikakve infekcije, redovno ispirao ranu samo vodom, dakle nisam koristio kamilicu ili nesto slicno sto su ljudi pre mene rekli, voda i malo sapuna, tek tek blago rastvoren, cisto zbog mirisa, jer ume da bude jak :D konci su ispali vec posle nedelju dana, komplet svi, ostalo je bilo samo cekanje :) inace, penis izgleda odlicno estetski, veoma sam zadovoljan, mnogo bolje nego pre, lakse se prevlaci kozica preko glansa, i nisam do sada znao i osetio koliko je u stvari strana glansa gde se nalazi frenulum osetljiva, mnogo veci uzitak :) tako da sve u svemu, svako ko se dvoumi da ovo uradi, NEKA URADI, jer zaista vredi!!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Dec 21, 2013 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 21, 2013 9:51 pm
Postovi: 1
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje.. jel neko od vas uklonio frenulum na studentskoj poliklinici u beogradu i kako je to uspeo, posto su meni u krunskoj rekli da oni nemaju urologa i da kod urologa idem iskljucivo u opstoj bolnici u svom gradu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Dec 22, 2013 2:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Marko121 je napisao:
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje.. jel neko od vas uklonio frenulum na studentskoj poliklinici u beogradu i kako je to uspeo, posto su meni u krunskoj rekli da oni nemaju urologa i da kod urologa idem iskljucivo u opstoj bolnici u svom gradu..


Da, ja sam tamo bio.
Oni su me iz studenstske poliklinike (u tosinom bunaru) uputili na stacionara u prote mateje gde sam odradio frenulotomiju.
Znaci odes kod lekara opste prakse i samo trazis uput za urologa i mora ti valjda dati. Spomeni ovaj stacionar ako bude potrebno, aki aljda oni to sve znaju.
Inace, ja samo reci hvale imam za osoblje u prote mateje, tako da topla preporuka da tamo to odradis sto se mene tice, sad ne znam da li sam ja tada slucajno zapao kod odlicnih doktora ili su tamo svi takvi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 11:33 am
Postovi: 9
Поздрав свима,нов сам овде,прочитао сам скоро цео форум јер имам озбиљан проблем,а нисам наишао на сличан,или ми је можда промакао. Ради се о следећем:
Док сам имао однос са девојком пукла ми је кожица која повезује главић и кожицу. Али није напрсла,него је скроз пукла,скроз се одвојила од главића и виси мало са кожице. Било је много крви,једва смо девојка и ја зауставили крварење. Пецка ме док пишам. А већ смо сутрадан спавали и мало теже сам навукао кондом,па смо онда ујутру поновили и исто је мало теже ишао кондом. Иначе не боли док имамо однос. Звао сам једну приватну клинику јер у дому здравља немамо уролога и рекли су ми да је 2900 дин преглед. Ал како сам нашао на неком форуму да треба само да се хируршки одсече тај део и даље може нормално све. Сад не знам да ли је узрок пуцању то што ми спавамо дневно од 2 до 5-6 пута па да се нешто ту није зезнуло. Помагајте људи. Хвала :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 5:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moze doci do pucanja te zilice, odnosno frenuluma, kad je on zategnutiji, ili kod grubljeg seksa, i moze doci do bas obrog krvarenja, nekad se hitno to mora usiti, a nekad uspe i samo da se zaustavi...ako nemas vise krvarenje, najbolje je da pauziras sa odnosima dok to potpuno ne zaraste, kao i sa masturbacijom, da se to dodanto ne povredjuje...moze se desiti ako je to skroz puklo i kad bude skroz zaraslo da vise nemas nikakvih smetnji i da bude bolje nego sto je bilo pre, jer vise nece zatezati... ako i dalje bude zatezalo i povredjivalo se, onda se javi urologu da ti to skroz ukloni, to je jedna minimalna intervencija...znaci za sad pauzraj sa seksualnim aktivnostima dok skroz ne zaraate, pa onda vidi kako ce dalje ici prilikom odnosa, ako i dalje bude problema javi se svakako urologu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 11:33 am
Postovi: 9
А шта да радим са овим делом френулума што виси,имам мали делић те кожице који се откачио од главића па виси са кожице.? Баш сам упао у бедак. Имам на том месту где се спаја са главићем модро место. Као кад неко вади крв па она му мрља остане,као да ми је пукло пар капилара ту. Занима ме да ли ће то утицати на мој даљи сексуални живот или плодност.? Хвала докторе


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 6:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Biće sve ok, nema razloga za bedak, ali idi kod urologa da ti to lepo hirurški sredi, nema razloga da ti vise delovi tkiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 11:33 am
Postovi: 9
Али није пуно хитно да одем тамо осим скидања тог ткива.?. Мсм могу ли да сачекам пар дана,иде слава,па требам да спремам и помажем.? А где да одем да то среде како ваља.? Или ако негде има да се не плаћа,видео сам да пише негде да Клинички центар то ради


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 7:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ako ti ne krvari onda ne moras hitno da se javljas...izbegavaj dodatno povredjivanje dok to skroz ne zaraste, moze se desiti da ne mora cak nista ni da se radi ako lepo zaraste...ako ti i dalje bude zapinjalo i kidalo se tokom odnosa onda se javi urologu da to skroz otkaci...to je rutinska intervencija koja traje minut...besplatno mozes to da uradis u drzavnim ustanovama ako imas zdravstvenu knjizicu, odes samo prvo kod lekara opste prakse da ti napise uput za urologa i to je to... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 11:33 am
Postovi: 9
Па не запиње то мени,не смета ми,него ме само пече,интересује ме шта да радим око туширања.? хвала вам људи пуно


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 10:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
tisiraj se normalno, samo bez trljanja i povredjivanja penisa, njega posebno ispiraj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 11:33 am
Postovi: 9
Како то посебно да га испирам.? Којом методом,чиме,како.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 26, 2013 1:02 am
Postovi: 3
Pozz imam 17 godina , prije 9 mjeseci sam uradio frenulotomiju medjutim kao da se nista nije promijenilo .Kozicu mogu prevuci bez nekih vecih smetnji , ne ide bas kao podmazano ali nemam bolova , kada je prevucem ona se nabora ispod glave penisa i dalje je ne mogu povuci jer osjetim zatezanje frenuluma , a kada je penis u opustenom stanju onda mogu povuci dosta vise. Ako je neko imao slican problem da li mu je smetalo prilikom seksa . U toku masturbacije mi ne smeta iz razloga sto ne prevlacim kozicu preko glavica.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 654 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: