Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pripreme za vantelesnu(naisao na problem)
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 9:08 am
Postovi: 6
18.02 radio sam potrebne analize Novom Sadu u privatnoj laboratoriji,kako bi blagovremeno otkrio probleme i iste sanirao pre vantelesne oplodnje koju cemo raditi oko 27 marta ove godine.Uradio sam sledece potrebne pretrage kod muskarca:
spermogram,bakterioloski pregled ejakulata,chlamidia trachomatis,mycoplasma,ureaplasma,markeri na hepatitis B i C.
Od tih pretraga dva nalaza nisu dobra i to:
1.mikrobioloski nalaz(bakterioloskom kultivacijom u ejakulatu izolovana je bakterija u malom broju STREPTOCOCCUS AGALACTIAE)
2.ureaplasma urealyticun POZITIVAN
Na osnovu toga preko jedne prijateljice doktorice(s obzirom da je ne moguce putem uputa doci do lekara nekih mesec dana a meni je terapija bila HITNA)napisao mi je sledecu terapiju:
1.CIPROCINAL 500mg 2*1
2.PANKLAV 625mg 4*1
ove dve stavke piti 10 dana
3.vitamin C 1000mg 1*1
4.beviplex 3*2
5.vitamin k(ovo nisam ni nasao u apotekama)
3,4 i 5 stavku piti 3 MESECA
Moje pitanje je sledece ,dali je moguce za 10 dana otkloniti s ovom terapijom nastale probleme i zasto je potrebno 3,4 i 5 stavku piti 3 meseca???Inace nisam imao nikakve tegobe niti ih imam,a devojka je uspela za 10 dana da izoluje ureaplazmu(negativna je) a danas cu saznati za njen bris??
I da li ce doci do promene spermokulture i spermograma zbog unosenja ovih lekova,da li ce mozda zbog terapije morati biti odlozena vantelesna?
Unapred zahvalan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 11:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Kad si već napisao toliko pitanja mogao si napisati i kakav ti je spermogram odnosno u koju kategoriju spadaš : oligospermija ili šta da bi ti neko mogao dati odgovor koji si tražio.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 9:08 am
Postovi: 6
Pa napisao sam SVE sto sam radio i naveo sta od tih analiza nisu dobre!!! :-?
Znaci spermogram je ok,cim ga nisam naveo da nije u redu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 10:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Izvini, ja sam shvatio da ti imaš problem sa spermogramom a ti si u stvari pitao da li će lekovi koje piješ uticati na spermogram u smislu da ga pogoršaju.
Odgovor na ovo pitanje je : Neće, naprotiv spermogram će ti biti poboljšan !! Znam za podatak za jednu osobu, da je imao jako malo spermatozoida, dakle Oligospermija III - eg stepena zbog bakterija koje su se nalazile u spermi. Posle adekvatne terapije čevek je u normospermiji, dakle ima normalan spermogram.
Da je ovo napisao neko ovde na sajtu ja bih mu rekao da priča gluposti jer od oligospermije III - eg stepena doći u normospermiju je više nego čudo !

Veštačka opčodnja može da se odloži samo ukoliko ne uspete da se otarasite bakterija. Ja se iskreno nadam da vam neće ni trebati posle eliminisanja ureaplazme.

Lekovi koje si naveo a koji moraju da se piju 3 meseca su tu da bi ti pomogli da maksimalno popraviš tvoj spermogram. Spermatogeneza traje nešto malo više od 3 meseca ( razvoj spermatozoida ) tako je to razlog a vitamini su tu da ih malo osveže i pomognu u razvoju.

Srećno ! :wink:

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 3:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Kod mene je nađena ureaplasma, i to dva puta, a kod supruga nijednom. Promenila sam tri ginekologa (ne računajući dr u DZ) i nijedan se nije uzbuđivao na ovu bakteriju. Došlo mi je da viče: LEPO PIŠE DA MOŽE DA IZAZOVE POBAČAJ. Ali ne mora da spreči trudnoću.

Mislim da sam na ovom forumu pročitala da je neka žena iznela i celu trudnoću sa ureaplasmom. U svakom slučaju, ja sam za to da se ona pod obavezno eliminiše.

Ono što je tebi lekar preporučio je sasvim OK (bar na osnovu našeg iskustva). Ali, sa obzirom na sve lekove koje ćeš da piješ, obrati pažnju na svoj imunološki sistem.

Takođe, i najmanja prehlada može da razbije spermogram, a posle samo dve nedelje da rezultati budu izuzetno koretni.

Sa srećom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 9:08 am
Postovi: 6
Posle zavrsene terapije uradio sam ponovo analize,onih na kojima sam "pao"!!
Rezultati su sledeci:
1.SPERMOKULTURA,nalaz mikrobioloskog pregleda:ZASEJANE PODLOGE OSTALE STERILNE NIJE IZOLOVANA CANDIDA spp.
2.UREAPLASMA UREALYTICUM>100000
Antibiogram:
LINKOMYCIN S
ERITROMYCIN R
ROXITRMYCIN S
AZITROMYCIN S
JOSAMYCIN S
MINOCIKLIN S
DOKSICYCLIN S
OFLOXACIN R
NORFLPOXACIN R
S-ostljiv,I-slabo osetljiv,R-neosetljiv
Gospodo draga, ako ima neki doktor koji se u ovo razume pa da mi pomogne sta dalje da pijem, kako bi se ocistio ureaplazme jer mi deluje pozitivna,bio bih mu veoma zahvalan!!!
Sto pre to bolje,jer meni treba 3 nedelje(cekanja) da dodjem do urologa ako odem u bolnicu,voleo bih da pocnem sa vantelesnom u aprilu, da mi vise neodlazhu jer cemo poludeti od silne hemije koju konzumiramo!!!
pozdrav od Dake iz SU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 7:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Imam pitanje: ukoliko je tvoj spermogram dobar, zašto radite vantelesnu?! Pretpostavljam da kod tvoje supruge postoji problem, ali me interesuje koji!
Ne toliko iz lične radoznalosti, već samo da proverim da li morate da idete na vantelesnu.

Ja mogu da ti preporučim suprugovog urologa. Privatnik je, ali radi i u državnoj bolnici, ili obrnutim redom (a koji dr ne radi tako). Meni se dopada, a to je kod nas izuzetno bitno. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ukoliko te interesuje daću ti kontakt. Inače, cena pregleda kod njega je 2000,00 dinara.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 7:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Još nešto!!! Ko ti zakazuje vantelesnu, a da ti pritom nije sterilna spermokultura????!!!! Takođe, tvoja žena treba da prima inekcije 21 dan, a ako nije počela, mislim da nećete ni ići na vantelesnu 27.marta. Jedino ukoliko doktor nije mislio na insemenaciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 9:08 am
Postovi: 6
Natica je napisao:
Imam pitanje: ukoliko je tvoj spermogram dobar, zašto radite vantelesnu?! Pretpostavljam da kod tvoje supruge postoji problem, ali me interesuje koji!
Ne toliko iz lične radoznalosti, već samo da proverim da li morate da idete na vantelesnu.

Ja mogu da ti preporučim suprugovog urologa. Privatnik je, ali radi i u državnoj bolnici, ili obrnutim redom (a koji dr ne radi tako). Meni se dopada, a to je kod nas izuzetno bitno. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ukoliko te interesuje daću ti kontakt. Inače, cena pregleda kod njega je 2000,00 dinara.

Pozdrav.

Ja sam dosao i podelio sa ostalim forumasima moj problem,kako bi dobio besplatan savet ili cak terapiju od ljudi koji se bave ovim poslom,kod privatnog lekara u Subotici mogu otici sutra i to za manje pare, ali mislim da ipak postoji bar malo humanosti i zelje da mi pomogne,smatram da nije nesto opasno ,zato sam napisao i antibiogram na osnovu cega specijalista moze reci koje lekove da kupim i oslobodim se ove napasti.
Inace na vantelesnu smo upali na drzavni budzet u Betaniji u NS-u,stigli na red i posle analiza nam odlozili dok se neocistimo.S obzirom da smo upali na buzdet jasno ti je da MORAMO na vantelesnu,eto meni je samo problem sa reproduktivnim organom ureaplazma,a kod devojka zacepljenost oba jajovoda,mislim da ti je sad sve mnogo jasnije.
Poadrav od Damira
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 7:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Daka, nemoj da se ljutiš.....Iz čiste dobre namere sam ti postavila prethodna pitanja.

Pretpostavila sam da su kod supruge začepljeni jajovodi, jer da nisu predložili bi vam insemenaciju...Nisam htela da preudiciram...
Takođe, nama je isto odložena vantelesna zato što suprug ima ešerihiju u spermokulturi, pa sam i to htela da podelim sa tobom, jer je neki privatni dr mogao da vas zavlači...
Ja imam ureaplasmu i niko od lekara se ne obazire na to....

Znači, sve je bilo iz najbolje namere, nemoj da si na kraj srca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 9:08 am
Postovi: 6
Ma ne ljutim se ja,samo mi savet tipa" idi kod lekara" bas i nije od neke preterane pomoci,to znam i sam da uradim(neotvarajuci ovde temu, da niko ne zna).Svrha postojanja foruma je da se i pomogne ukoliko je moguce,a u mom slucaju mislim da jeste moguca pomoc preko istog.Ko poznaje tu granu medicine ,siguran sam da ce imati odgovor koji ocekujem.
Pozdrav i ne brini nema ni trunke ljutnje kod mene...samo polemisemo!!!
Pozdrav od mene


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: