Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 8:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ako postoji infekcija treba je izleciti, a ako tegobe i dalje postoje naravno da treba obaviti dalja ispitivanja...ali najpre srediti infekciju...javi se urologu svakako da se uradi pregled i odluci sta treba dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 1:29 pm
Postovi: 20
Postovani Dr 011,pored infekcija koje ja imam mikoplzu hominis i ureplazu ureticlum,pod antibioticima sam,ja sam otisao na urodinamuku privatno u BG,obavio sam sam jedan mali pregled koji je doktorica trazila od mene
da se uradi sa urodinamikom.

Jer sam pitao doktora u privatnu klinuku u BG da pored polnih infekcija mikoplaze i ureplaze koje ja imam,da moze da se uradi urodinamika i ako sam pod antibioticima koji pijem eritromicin.

Doktorka je od mene trazila da se uradi urodinamika. inace ja sam iz Kragujevca.

Pacijent mokrio pred lekarom,mlaz mokrace tanak,mlitav,sa 5 prekida tokom mokrenja,koji su spontani,praceni cekanjem par sekundi,pa nastavkom mokrenja,kolicina izlucene mokrace je oko 180ml, rezidualni urin je 80ml.Potrebno je pacijenta uputiti na urodinamsko ispitivanje u zavod za rehabilitaciju Beograd-Sokobanja.

Dr 011. ja tu imam zakazano za 26 septembar. Ici cu ponovo da uradim urodinamiku u sokobanjsku jer me doktorka uputila tu da idem.

Ali ja sam sad uradio urodinamiku privatno jer sam to malo ubrzao,sto je doktorka trazila od mene ja sam to uradio,nisam uradio celo ispitivanje urodinamike?



Uradio sam urodinamiku privatno u BG i rezultati su sledeci

Amnesis: Otezano i ucestalo mokri,tanak mlaz,pecenje i tegobe u malom stomaku.

Rtg nat IVU: nalaz uredan,osim apmularnog pijelona levo.

DSCG: nalaz uredan.

Uradjeno je kompletno urodinamsko ispitivanje po preporukama ICS-a

Urinflou: ukazuje na signifikatnu subvezikalnu opstrukciju
Qmax 8ml/s, vv:192ml. PVR: preko 180ml.
Kriva je nalik na kutiju/ box like / sto ukazuje na stenozu mokracnih kanala ili sklerozu vrata mokracne besike.

Cystometria: Prvi nagon na mokrenje 147ml.
Izmenjen osecaj, bol i pritisak u donjem delu stomaka. Jak nagon na mokrenje na 361ml.
Redukovan kapacitet mokracne besike.
Intravezikalni pritisci biski, nema znakova za OAB.
niti spontano niti provokativno.
Kompilansa niza.

Pritisak protok EMG studija: pokrenuo je voljnu detruzornu kontrakciju amplitude. 16mH20.
Nalaz ukazuje na BOO.

Na terapiji je Eritromicinom jos 5 dana / prethodno na visirenu je bio

Potrebno je uraditi:

1.Urethrocystoscopia / iskljuciti organski uzrok subvezikalne opstrukcije.

2.pregled Neurologa/ hipokontraktilni detruzor.

Potom definitivno odluka o daljem lecenju,problem je i hipoktraktilni detruzor i subvezikalna opstrukcija.

Dr011. Da li ce posle uradjene urodinamike,to jest uretrocitoskopije,neurologa,da obavim taj pregled sa uretrocitoskopijom da li ce posle toga doci do potpunog pobosljanja,da nemam nikakvih tegoba sa pecenjem u donjem delu stomaka i mokracne cevi,tanak mlaz,otezano mokrenje,ucestalo mokrenje,zaostaj mokrace u donjem delu stomaka.Da li ce posle tog pregleda sve da se vrati u normalu kao pre s tim sto ja imam 23 godine. ???

Misici su mi mnogo stegnuti,zgrceni u besici i na pocetku korena uretre u mokracnoj cevi,gde se nalazi prostata ne dozvoljavaju kolicina mokrace da izadje kako treba da funkcionisu, ??? da li ce nakon pregleda sa uretrocitoskopijom
moci pravilno da propiskim sa normalnim debljim mlazem bez ikakvih tegoba,pecenje,otezano,ucestalo,tanak mlaz,mlitav.Da se vrati sve u normalu naravo sa lekovima,koje mi doktorka bude prepisala ???

Da li ce nakon pregleda sa uretrocitoskopjom kad budem obavio,znati od cega je uzrok i da se postavi prava dijagnoza za izlecenje,naravno sa lekovima,i jos nesto ako zatreba da se uradi...doci do potpunog izlecenja,da budem kao pre sto sam bio,zdrav bez nikakvih tegoba i simptoma.

Dr011. Ja se mnogo izinjavam,sto sam pisao veliki tekst,ali sam u tom tekstu izneo izvestaj doktora sa urodinamike,i doktorke iz KG ???

postavio sam vam 3 pitanja pa bih vam bio veoma zahvalan kao do sada da mi odgovorite na ta 3 pitanja ???
i da mi pogledate izvesataj sa urodinamike i moje doktorke iz KG gde me je ona upitila da idem na urodinamiku u drzavno,ali ja sam to ubrzao otisao kod privatnika u BG.A i u drzavno imam zakazano za urodinamiku i tamo cu otici u BG sokobanjska ???

Pozdrav Dr011,bicu vam veoma zahvalan kao do sada i ljubaznosti na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 4:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
treba uraditi uretrocistoskopiju svakako, da bi se postavila dijagnoza, a onda ce se na osnovu nalaza odluciti o nacinu resavanja problema...to je pregled mokracne cevi i besike kojim ce se utvrditi da li postoji suzenje mokracne cevi koje bi pravilo takve tegobe...ako se to potvrdi onda ce se videti na koji nacin ce se to resiti, a cilj je svakako da se oslobodis tih tegoba i budes zdrav...vec je obavljen pregled koji je doktorka trazila, tako da je to to, ali ako ti je zakazano mozes ponoviti pa da se uporedi, a mozda se do tad nesto i promeni...i neurolog nek te pogleda, pa tek kada se sakupe svi rezultati i utvrdi tacan razlog tvojih tegoba onda ce mozi da se pristupi pravom nacinu lecenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Čet Sep 01, 2011 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 1:29 pm
Postovi: 20
Dr011. Hvala vam puno na odgovoru,i ljubaznoscu,sto pomazete,svakome pa i meni na informacijama.

Dr011 jos nisam obavio pregled uretrocitoskopije,doktora mi je na odmoru 10 dana.
Za 10 dana vas izvestavam o mom izvestaju nakon pregleda uretrocitoskopije,sa nalazima i lekovima i sta mi je na kraju rekla doktorka.Do tada pozdrav vama pa ce da se cujemo.Jos jednom veliko vam hvala !!!

Pa sam hteo da vas pitam,kakva je razlika izmedju
1.uretroskopije
2.uretrocitoskopije
3.citoskopije,
kakve prednosti imaju ta 3 aparata.sta se sa njima moze uraditi,otkriti,izleciti,postavljanjem dijagnoze ???

Ja treba da uradim uretrocitoskopiju,stenozu mokracnih kanala ili sklerozu mokracne besike,pa me zanima sta ona moze da otkrije,i koju dijagnozu moze postaviti,otkriti,izleciti ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Ned Sep 04, 2011 11:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
kod pregleda aparat se uvodi kroz spoljasnji otvor i pogledaju iznutra mokracna cev i mokracna besika - uretroskopija se odnosi na pregled same mokracne cevi, cistoskopija je pregled mokracne besike iznutra, a uretrocistoskopija oznacava ta oba zajedno...
taj pregled se upravo i radi kako bi se postavila dijagnoza, tj. utvrdilo da li postoji stenoza (suzenje) mokracnog kanala i skleroza vrata mokracne besike koje bi dovodile do smetnji u praznjenju mokrace...treba svakako obaviti taj pregled, pa kad se postavi dijagnoza moci ce da se razmatra odgovarajuci nacin lecenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 1:29 pm
Postovi: 20
DR 011.Doktorka mi dosla sa odmora,da mi uradi uretrocitosopiju,to jest citoskopiju,kaze da je to isto


Pacijent dolazi na pregled i donosi nalaz urodinamike iz Beograda

Dijagnoza

Trazena citoskopija danas nije uradjena zbog stenoze uretre. Citoskop ch 21 plasiran do 7 cmm,nailazi na otpor.Pokusano buziranje sa ch 12 bezuspesno,potom ch 8 prolazi sa forsiranjem ali bez uretroragije.
DG Stenosis uretre. Potrebno buziranje za 7 dana ch 10.
Kada se postigne dovoljna sirina uretre izvrsice se citoskopija
TH vec dobija dovicin,za ureoplasma ureticlum i miclyoplasma hominis.

Dr011 da li je moguce da se izlecim od stenoze uretre ????
sledece sedmice to jest utorka idem ponovo na buziranje po drugi put,da li ce posle toga moci da se uradi citoskopija uretre,mokracne cevi i besike. ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
pregled se zove cistoskopija (cisto-besika, skopia-gledanje)...kad se ulazi u besiku usput se mora proci i kroz uretru, pa se zato sve to zajedno zove uretrocistoskopija, u principu to je taj jedan isti pregled...
znaci konstatovano je da postoji suzenje uretre, i upravo to je ono sto moze i da ti pravi tegobe koje imas, i naravno treba tu stenozu leciti, postoje razliciti nacini u zavisnosti od same stenoze...postoje jos neki pregledi koji se mogu obaviti kod stenoze (rendgensko snimanje)...
javi se sledece nedelje, videce se tad da li ce nakon tog buziranja moci da se obavi uretrocistoskopija, ne moze se unapred znati, zavisi od same stenoze...u svakom slucaju nastavice se dalje resavanje tog problema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2011 9:50 pm
Postovi: 5
Nisam imala decka koji je imao potpuno prav...tako da...samo opusteno...mom decku takodje "vuce ulevo" :P i sa njm sam 4 i po godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Čet Sep 15, 2011 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 1:29 pm
Postovi: 20
Dr011. zaboravio sam da vas pitam,kako je najbolje da se uradi buziranje i citoskopija sa anastezijom ili bez anastezije ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Pon Sep 19, 2011 7:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
buziranje se radi bez, a sto se tice cistoskopije anestezija samo ako pregled ne bude bas nikako izvodljiv bez nje, bar sto se tice problema koji ti imas...nadam se da nece biti problema, srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Sre Sep 21, 2011 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 31, 2010 5:58 pm
Postovi: 14
mare, jesu ti uradili buziranje i pregled besike? javi nam obavezno! ;) hteo bih da dodam, eventualno pitam doktore koji citaju ovo, da li mozda ovo moze da ima veze sa crevnom florom? dakle da li moze, i do koje mere, gastrointestinalni trakt i problemi istog da uticu na slab mlaz i rezidualni urin kod ovog momka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Čet Sep 29, 2011 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
crevna flora tesko, verovatno se radi o nekim drugim razlozima koji su napravili tu stenozu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 1:29 pm
Postovi: 20
Dr 011 imam problem,i nista mi sada nije jasno.Pre nego sto budem naveo.Samo da vas podsetim da ja imam 23 godine,da sam ja imao bakterije prvi i drugi put je bila escerihija coli u brisu uretre i spermokulturi i treci put je bila bakterija klebesiella u brisu uretre i spermokulturi.Bakterije su prosle.Imao sam cistist akuta,akutnu upalu besike i hronicnu upalu prostate dve zmijske oci na prostati sam imao.Sada imam rasprsene zmijske oci na prostati,kako doktor kaze sad je izmedju akutne i hronicne upale prostete,ali vise vuce na akutnu upalu prostate.Prostata mi je normalne velicine nije uvecana uopste.

Imam i polne bolesti a nisam imao nikakav odnos.
U pitanju su mycolasma hominis i ureplasma ureticlyum,a clamdiju trachomatis nemam.I dalje se borim sa mikoplazmom i ureplazmom.Isao sam privatno kod doktora gde me je uputila da uradim urodinamsko snimanje urodinamiku.
Pacijent mokrio pred lekarom,mlaz mokrace tanak,mlitav,sa 5 prekida tokom mokrenja,koji su spontani,praceni cekanjem par sekundi,pa nastavkom mokrenja,kolicina izlucene mokrace je oko 180ml, rezidualni urin je 80ml.Potrebno je pacijenta uputiti na urodinamsko ispitivanje.Uradio sam urodinamiku kod dr,Naleta u Beogradu.


Amnesis: Otezano i ucestalo mokri,tanak mlaz,pecenje i tegobe u malom stomaku.

Rtg nat IVU: nalaz uredan,osim apmularnog pijelona levo.

DSCG: nalaz uredan.

Uradjeno je kompletno urodinamsko ispitivanje po preporukama ICS-a

Urinflou: ukazuje na signifikatnu subvezikalnu opstrukciju
Qmax 8ml/s, vv:192ml. PVR: preko 180ml.
Kriva je nalik na kutiju/ box like / sto ukazuje na stenozu mokracnih kanala ili sklerozu vrata mokracne besike.

Cystometria: Prvi nagon na mokrenje 147ml.
Izmenjen osecaj, bol i pritisak u donjem delu stomaka. Jak nagon na mokrenje na 361ml.
Redukovan kapacitet mokracne besike.
Intravezikalni pritisci biski, nema znakova za OAB.
niti spontano niti provokativno.
Kompilansa niza.

Pritisak protok EMG studija: pokrenuo je voljnu detruzornu kontrakciju amplitude. 16mH20.
Nalaz ukazuje na BOO.

Na terapiji je Eritromicinom jos 5 dana / prethodno na visirenu je bio

Potrebno je uraditi:

1.Urethrocystoscopia / iskljuciti organski uzrok subvezikalne opstrukcije.

2.pregled Neurologa/ hipokontraktilni detruzor.

Potom definitivno odluka o daljem lecenju,problem je i hipoktraktilni detruzor i subvezikalna opstrukcija.


Sa urodinamike je iz BG pise da je u pitanju stenoza uretre i skleroza vrata besike i da moram da uradim uretrocitoskopiju to jest cistoskopiju da bi se videlo sta je u pitanju.

Citoskopija 21.19 nije mogla da prodje pruza na otpor.Doktorka je sama ustanovila,zakljucila da je stenoza uretre u pitanju



Uradio sam buziranje donosim vam nalaz od privatnog doktora

Buziranje sa ch 10, obzirom da ch 12 nailazi na tvrdu stenozu u prostaticnom predelu uretre.
Planira se buziranje sa ch 12 ili citoskopija sa ch 9 i snimanje na CD.
Terapija Eritromicin 500 na 8 sati.


Promenio sam doktora i otisao sam u drzavnu bolnicu KBC Kragujevac kod urologa da se lecim.
Tamo mi je doktor predlozio da uradim uretrocistografiju snimanje i RW.Uretrocistografiju sam uradio


Donosim vam nalaze sa uretrocistografije snimanje.
Centar za radiolosku dijagnostiku

RETROGRADNA I MIKCIONA URETROCISTOGRAFIJA


Prethodno u tavrsni deo uretre plasiran je Foley-ev kateter sa tecnoscu u balonu.
Retrogradno plasirano k.s. pri cemu se ne nailazi na znacajan otpor.
Grafije ucinjene u toku retrogradnog plasiranja k.s. I u toku mikcije i dobijen sledeci nalaz.


Uretra normalnog toka,lumena,kalibra,bez stenoza i defekata u punjenju
k.s.
Mokracna besika normalnog polozaja,ocuvanog kapaciteta,homogena prebojena
k.s.
Postimikciono nema rezidualnog urina.

Uretrocistografija mi je uradjena sa 16 sa crevom kroz mokracnu cev do pola je isla,valjda katetar se zove,
Uretrocistografiju sam uradio u drazavnu bolnicu KG.Kod radiologa.Ja sam iz KG i imam 23 godine.



Dr011 ja ovde nista ne razumem i nista mi nije jasno sada posle obavljenih pregleda ???



1.Doktor iz BG sa urodinamike kaze da je u pitanju stenoza uretre ili skleroza vrata besike. ???

2.Doktorka sa prvatne ordinacije iz KG kaze da je u pitanju tvrda stenoza u prostatcnom predelu uretre jer buziranje 12 nije mogla da prodje do kraja,prosla je 10 i tako je doktorka sama zakljucila da je u pitanju tvrda stenoza u prostatcnom predelu uretre jer prilikom vadjenja buziranje 10 meni se misic stegne.Rekla mi je da treba da se uradi citoskopija sa ch 9 i snimanje na CD. ???

3.Doktor urolog sa drzavne bolnice KBC-Kragujevac kaze da uradim uretocistografiju.Ja sam to uradio u drzavnu bolnicu.Da je sve uredu da nemam stenozu uretre. ???




Posle svega ovog napisanog ja nista ne razumem i nista mi nije jasno ???

Dr011 ja se izvinjavam unapred vama sto sam pisao mnogo,ja vas molim unapred da mi odgovorite,jer sam sad skroz zbunjen,iznenadjen,nalazi su skroz trazliciti,neznam sta da radim dalje. ???


Dr011 ja se jos jednom izvinjavam vama,i unapred se zahvaljujem na odgovorenom odgovoru.

Zeleo bih da cujem vas odgovor i vase misljenje o razlicitim nalazima,kako da utvrdim sta je u pitanjui sta da radim dalje.Pomogli ste mi kao do sada na savetima,lecenju i na svakom odgovorenom odgovoru.HVALA VAM PUNO.


Unapred vam se zahvanjujem na odgovorenom odgovoru.HVALA VAM PUNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Sre Okt 12, 2011 6:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
opis nalaza uretrocistografije (rendgenskog snimka) se definitivno ne uklapa u ove prethodne nalaze...nek pogleda urolog i sam snimak, ne samo opis...najbolje bi bilo uraditi uretrocistoskopiju, zapravo uretroskopiju, da se opise sta se vidi preko aparata od samog ulaska u mokracnu cev kroz spoljasnji otvor pa do mesta prepreke, i kako izgleda pod aparatom samo to mesto prepreke...eto, vidi da se obavi taj pregled sa opisom mokracne cevi, jer mora se tacno utvrditi postoji li ili ne postoji stenoza, od toga zavisi i dalji tretman...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posledice masturbacije
PostPoslato: Ned Okt 16, 2011 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 1:29 pm
Postovi: 20
Dr011.Hvala vam veliko na odgovorima !!!

dr011 uradio sam rezidualni urin imam klacifikat u prostati,sta je to i da li opasno ??? i da li moze da se izleci ??? imam i polne bolesti micyplasmi hominis i ureplasma ureticlym,imam i hronicnu upalu prostate ???
imam problem,imam pecenje,neobican osecaj,u donjem delu stomaka izmedju uretre i prostate i mokracne cevi,imam pritisak u donjem delu stomaka,???
imam mnogo tanak mlaz mokrace kad mokrim kao igla stanjio,mi se skroz mlaz,kad mokrim izbacujem vrlo malo mokracu tanko kao da kaplje a nekad malo jace mlaz od toga,???
posle mokrenja,meni mokraca zaostaje u stomaku i mokracnoj cevi,???
nekad ne osecam uopste nagon na mokrenje da me tera a mokracu osecam u stomaku i pritisak,kao kad tripite dugo da ne idete do wc,pa osecate mokracu u stomaku,a ne mozete da je izbacite. ???
Kad pritiskam u donjem delu stomaka sa rukom osecam mokracu,kad pritisakam malo duze u donjem delu stomaka osecam mokracu kako mi nadolazi i krene mi mokraca izbacim 2 3 kapi i to je sve.???
Po neki put mi se desi da ne mogu da mokrim uopste osecam kao ikonotenciju da imam mokraca sedi u stomaku i vrsi veliki pritisak u donji deo stomaka ???
Ja sam uradio ultrazvuk prostate prostata mi je normalne velicine 24x34.
dr radiolog kod koga sam uradio uretrocistografiju kaze da mi je u pitanju prostata sto mokrim tako tanko kao igla.???
Ja sam uradio ultrazvuk prostate,nisam nikad uradio nijedan pregled prostateosim ultrazvuka ???
Nisam nikad uradio TRUS rektalni pregled prostate.???
Da li trebam da uradim ceo donji deo abdomena da se vidi o cemu se radi.???
I u toku sedmice ja 3 dana nadjem veliku kolicinu gustu lepljivu sluz,providne boje kao voda sa cesme sto je.???
Iz glavica sama curi ta lepljiva gusta sluz providne boje kao voda.Uglavnom nadjem manje kolicine,a nekad nadjem velike kolicine.???
Kad je u pitanju ta lepljiva sluz,o cemu se sad tu radi,sta je u pitanju,polne bolesti,upala mokracne cevi,uretra,uretritis,ili nesto drugo je upitanju ???
da li treba da dam na analizu lepljivu sluz,da bi se videlo sta je u pitanju ???
Kad sam davao spermokulturu na analizu na bakterije,meni se stomak naduje kao balon,posle 3 sata splasne otok stomaka i kad trpim malo duze da ne idem u wc meni se stomak isto naduje,i vrsi mi veliki pritisak u donjem delu stomaka posle toga splasne ???

6 meseci imam te tegobe koje me muce,nijedan urolog do sada nije mogao da nadje uzrok,voleo bih ako znate da mi pomognete ???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 151 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: