Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: peckanje na kraju i nakon mokrenja
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 2:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 4:43 pm
Postovi: 86
Lokacija: Beograd
Dragi svi,
Imam problem koji izgleda tako da poslednje 2-3 sekunde mokrenja pocne da me pecka mesto gde urin izlazi, zapravo, imam osecaj da me pecka poslednjih 5mm tog izlaza.
Sve to je počelo u toku moje poslednje terapije protiv e.coli u urinu sa kojom sam se borila skoro godinu dana i poslednja terapija je bila 10dana ciprocinal, 10dana pipem pa 10dana nofocin i čini se bar za sada da je prošla (urinokulture sam radila prvo 10 dana nakon terapije dva dana za redom, pa mesec dana nakon terapije dva dana za redom, pa na mesec dana sve do sada).
To i takvo peckanje mi se prvi put pojavilo 7dana pred kraj te terapije tj. 3dan uzimanja nofocina. Jedina navika koju sam tih dana promenila je bila ta da sam usled boravka u inostranstvu u hotelu imala bide i koristila ga posle svake nuzde (znaci, koristila sam bide 2 dana pre pocetka tog peckanja). To je sve bilo sredinom marta meseca tj. pre cetiri meseca.
To peckanje mi se javlja i sada i imam utisak da mi ostane malo urina koji ne mogu da izbacim i prestane kad uspem da ga izbacim, a to obicno bude posto zaspim i probudi me nagon da idem u toalet posle par sati spavanja. Takođe, dešavalo se da se napregnem i izbacim jos par kapi urina i da se onda peckanje smanji ili potpuno prestane.
Pre par dana sam radila pregled urina i urinokulturu i rezultat urina je bio:
izgled, boja: bistar, žut
reakcija: kisela
relativna gustina: 1.020
leukociti: 2 - 3
epitelne ćelije: 1 - 2 pločaste
bakterije: malo
ostalo: malo sluzi
kristali: -
eritrociti: -
cilindri: -

urinokultura: patogene bakterije i gljivice nisu izolovane

Radila sam UZ pregled kod radiologa u domu zdravlja gde se lecim i kod urologa i nalaz je bio uredan na oba mesta.
Urolog mi je samo kada sam mu spomenula to peckanje rekao da mazem Sinoderm N mast na to mesto u trajanju od tri dana, ali nista nije pomoglo.

Molim da mi neko ako zna kaze sta je to i da li i koji jos pregled bi trebalo uraditi? To mi je peckanje veoma neprijatno i cesto se desava da izbegavam odnose sa svojim momkom (zivimo zajedno i zelimo bebu i porodicu) zbog tog peckanja jer mi izaziva neprijatnost.
Takođe, napomenula bih da je moj momak uvek radio urinokulturu zajedno sa mnom i da je njegova uvek bila sterilna, kao i spermokultura.

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 7:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Mozda bi trebalo da uradis uretralni bris i da se obratis i ginekologu za pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 9:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 4:43 pm
Postovi: 86
Lokacija: Beograd
Uretralni bris nisam radila, a ne znam ni šta je to, niti kako se i gde radi.
Kod ginekologa sam bila i doktor kaže da je sa te strane sve ok.
???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 10:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Mozes da ga uradis u (skoro) svim privatnim laboratorijama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Mozes da ga uradis u svakoj drzavnoj laboratoriji.
Uretralni bris se uzima tako sto ti jedan stapic slican onom za usi gurnu u orvor kroz koji piskis i malo zavrte kako vi se bakterije koje su tu eventualno nalaze na njemu zadrzale.Rezultat se dobije u vidu antibiograma,slicno urinokulturi.
Proces nije bolan,malo neprijatan i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: peckanje na kraju i nakon mokrenja
PostPoslato: Čet Jul 26, 2007 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2007 11:50 am
Postovi: 1
aida7b je napisao:
Dragi svi,
Imam problem koji izgleda tako da poslednje 2-3 sekunde mokrenja pocne da me pecka mesto gde urin izlazi, zapravo, imam osecaj da me pecka poslednjih 5mm tog izlaza.
Sve to je počelo u toku moje poslednje terapije protiv e.coli u urinu sa kojom sam se borila skoro godinu dana i poslednja terapija je bila 10dana ciprocinal, 10dana pipem pa 10dana nofocin i čini se bar za sada da je prošla (urinokulture sam radila prvo 10 dana nakon terapije dva dana za redom, pa mesec dana nakon terapije dva dana za redom, pa na mesec dana sve do sada).
To i takvo peckanje mi se prvi put pojavilo 7dana pred kraj te terapije tj. 3dan uzimanja nofocina. Jedina navika koju sam tih dana promenila je bila ta da sam usled boravka u inostranstvu u hotelu imala bide i koristila ga posle svake nuzde (znaci, koristila sam bide 2 dana pre pocetka tog peckanja). To je sve bilo sredinom marta meseca tj. pre cetiri meseca.
To peckanje mi se javlja i sada i imam utisak da mi ostane malo urina koji ne mogu da izbacim i prestane kad uspem da ga izbacim, a to obicno bude posto zaspim i probudi me nagon da idem u toalet posle par sati spavanja. Takođe, dešavalo se da se napregnem i izbacim jos par kapi urina i da se onda peckanje smanji ili potpuno prestane.
Pre par dana sam radila pregled urina i urinokulturu i rezultat urina je bio:
izgled, boja: bistar, žut
reakcija: kisela
relativna gustina: 1.020
leukociti: 2 - 3
epitelne ćelije: 1 - 2 pločaste
bakterije: malo
ostalo: malo sluzi
kristali: -
eritrociti: -
cilindri: -

urinokultura: patogene bakterije i gljivice nisu izolovane

Radila sam UZ pregled kod radiologa u domu zdravlja gde se lecim i kod urologa i nalaz je bio uredan na oba mesta.
Urolog mi je samo kada sam mu spomenula to peckanje rekao da mazem Sinoderm N mast na to mesto u trajanju od tri dana, ali nista nije pomoglo.

Molim da mi neko ako zna kaze sta je to i da li i koji jos pregled bi trebalo uraditi? To mi je peckanje veoma neprijatno i cesto se desava da izbegavam odnose sa svojim momkom (zivimo zajedno i zelimo bebu i porodicu) zbog tog peckanja jer mi izaziva neprijatnost.
Takođe, napomenula bih da je moj momak uvek radio urinokulturu zajedno sa mnom i da je njegova uvek bila sterilna, kao i spermokultura.

Unapred hvala


Neverovatno, ali i ja imam potpuno iste simptome i borila sam se sa esherihijom i izlecila je valjda (mislim zadnja urinokultura mi je bila sterilna ) ali imam to dosadno i neprijatno peckanje i takodje ne mogu zbog toga da imam normalan sex. Rekli su mi da uradim uretralni bris pa me zanima da li si ga uradila i da li boli jer ipak je to mali kanal pa mi nije bash svejedno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 11, 2008 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 7:50 pm
Postovi: 14
ja ne mogu isto da verujem,ja takodje imam taj problem..nisam imala eserihiju,samo ovo...Urolog mi je rekao da pijem nofocin,pila sam ,na pocetku kao da je bilo poboljsanja,ali posle opet isto....sutra cu uraditi taj bris,ali me zanima da li mora ujutru kao kod davanja urina ili nije bitno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 13, 2008 9:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Moze da bude i pesak. i od peska se javlja dosadno peckanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 3:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Ukoliko se izoluju bakterije na uretralnom brisu, da li je moguće da urin bude sterilan? Pretpostavljam da jeste, jer uvek uzimamo srednji mlaz za urinokulturu, a bakterije iz uretre isperemo prvim mlazom.
Ukoliko ima bakterija u uretri i nigde više (urin sterilan, ginekološki sve u redu), kako se onda lečimo? Antibiotici oralno ili postoje kreme/masti za lokalnu primenu?
Godinama imam iste tegobe, nikada mi niko nije savetovao da uradim uretralni bris. Doktorka mi je rekla da to može biti od jako koncentrovane mokraće.
Retko osećam žeđ, a znam da je vreme da nešto popijem kad počne da me pecka mokraćni kanal. Kada je bešika puna sve je u redu.
Urolozi savetuju pražnjenje bešike pre spavanja, a ja obično popijem pola litre vode, u suprotnom me jako peče prilikom prvog jutarnjeg mokrenja ili se probudim na to da me strašno peče mokraćni kanal.
Polako se navikavam na sve ovo, ali umnogome utiče na moj kvalitet života, čak čini da se u nekim danima osećam vrlo loše (psihički).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: peckanje na kraju i nakon mokrenja
PostPoslato: Uto Dec 26, 2017 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 04, 2017 12:45 am
Postovi: 4
Anemona je napisao:
aida7b je napisao:
Dragi svi,
Imam problem koji izgleda tako da poslednje 2-3 sekunde mokrenja pocne da me pecka mesto gde urin izlazi, zapravo, imam osecaj da me pecka poslednjih 5mm tog izlaza.
Sve to je počelo u toku moje poslednje terapije protiv e.coli u urinu sa kojom sam se borila skoro godinu dana i poslednja terapija je bila 10dana ciprocinal, 10dana pipem pa 10dana nofocin i čini se bar za sada da je prošla (urinokulture sam radila prvo 10 dana nakon terapije dva dana za redom, pa mesec dana nakon terapije dva dana za redom, pa na mesec dana sve do sada).
To i takvo peckanje mi se prvi put pojavilo 7dana pred kraj te terapije tj. 3dan uzimanja nofocina. Jedina navika koju sam tih dana promenila je bila ta da sam usled boravka u inostranstvu u hotelu imala bide i koristila ga posle svake nuzde (znaci, koristila sam bide 2 dana pre pocetka tog peckanja). To je sve bilo sredinom marta meseca tj. pre cetiri meseca.
To peckanje mi se javlja i sada i imam utisak da mi ostane malo urina koji ne mogu da izbacim i prestane kad uspem da ga izbacim, a to obicno bude posto zaspim i probudi me nagon da idem u toalet posle par sati spavanja. Takođe, dešavalo se da se napregnem i izbacim jos par kapi urina i da se onda peckanje smanji ili potpuno prestane.
Pre par dana sam radila pregled urina i urinokulturu i rezultat urina je bio:
izgled, boja: bistar, žut
reakcija: kisela
relativna gustina: 1.020
leukociti: 2 - 3
epitelne ćelije: 1 - 2 pločaste
bakterije: malo
ostalo: malo sluzi
kristali: -
eritrociti: -
cilindri: -

urinokultura: patogene bakterije i gljivice nisu izolovane

Radila sam UZ pregled kod radiologa u domu zdravlja gde se lecim i kod urologa i nalaz je bio uredan na oba mesta.
Urolog mi je samo kada sam mu spomenula to peckanje rekao da mazem Sinoderm N mast na to mesto u trajanju od tri dana, ali nista nije pomoglo.

Molim da mi neko ako zna kaze sta je to i da li i koji jos pregled bi trebalo uraditi? To mi je peckanje veoma neprijatno i cesto se desava da izbegavam odnose sa svojim momkom (zivimo zajedno i zelimo bebu i porodicu) zbog tog peckanja jer mi izaziva neprijatnost.
Takođe, napomenula bih da je moj momak uvek radio urinokulturu zajedno sa mnom i da je njegova uvek bila sterilna, kao i spermokultura.

Unapred hvala


Neverovatno, ali i ja imam potpuno iste simptome i borila sam se sa esherihijom i izlecila je valjda (mislim zadnja urinokultura mi je bila sterilna ) ali imam to dosadno i neprijatno peckanje i takodje ne mogu zbog toga da imam normalan sex. Rekli su mi da uradim uretralni bris pa me zanima da li si ga uradila i da li boli jer ipak je to mali kanal pa mi nije bash svejedno :)


Za ne poverovati, imam potpuno iste simptome kao i ove dve clanice, s’ tim sto sam ja radila uretralne briseve i to u dva navrata na dva razlicita mesta i oba puta su bili sterilni (?!):x, a problemi konstantno perzistiraju vec cetvrti mesec. Takodje sam pokusavala i sa alternativnom medicinom, nakon sto za ovaj problem resenje nisu imali ni
neki od najeminentnijih lekara iz ove oblasti u nasoj zemlji. Jeste li se posle ovoliko godina uspele izleciti i kako? Ako bilo ko drugi ima slicne ili iste simptome, molim vas da napisite ima li nade za potpunim izlecenjem. Hvala svima puno unapred!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: peckanje na kraju i nakon mokrenja
PostPoslato: Sre Dec 27, 2017 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тешко да ће се неко јавити после десет година.

Колико пијеш течности у току дана и шта све пијеш? Које боје ти је мокраћа и колики јој је pH?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: