Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Olakšavanje brisa uretre
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
Definitivno ću ovih dana otići da uradim i taj užas. Sad me zanima, pošto sam to već jednom radio i znam kako je, da li postoji ikakav način da se bol prilikom pregleda ublaži?
Postoji li mogućnost za neku lokalnu anesteziju? Ići ću u privatnu ambulantu i spreman sam da platim koliko god treba, samo da je neka anestezija moguća.
Ako je nemoguća iz bilo kakvih tehničkih razloga, postoji li neki "narodni" lijek da se to ublaži? Tipa, da se nalijem sa pola litre votke i dvije šake brufena ili tako nešto?
Amfibijo, ima li ikakvog rješenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 2:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Jednostavno receno ,ne znam :-? ne znam da li bi pomoglo da ti se ubaci gel Lidokain (anestetik) unutra,jer sumnjam da ne bi to bilo to posle s obzirom da se uzima flora sa povrsine.
Najbolje da pozivas redom privatne klinike i pitas ih.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
Danas sam saznao koji je razlog mog ranijeg kukanja. Rekoše mi da postoje dva načina uzimanja brisa, sa nekakvim debelim i sa tankim štapićem. Saznao sam da su mi, prije četiri godine kada sam radio bris, uzimali uzorak debelim "štapićem", što još uvijek rade u nekim ordinacijama. Iskustvo poznanika koji je više puta radio bris, i sa tankim i sa debelim, je da se iskustvo apsolutno ne može porediti, da je bol od pregleda sa debelim stotinu puta veći. Sad je jasno odakle mi tolika trauma od tog iskustva. Tako da se više ne bojim i planiram da to uradim narednih dana.

Pouka svima: prije nego uradite bris, pitajte kakav štapić koriste za uzimanje uzorka!!!!! Ako u laboratoriji dobijete bilo kakav odgovor osim: "tanki, naravno, debeli se više ne koristi" BJEŽITE OD NJIH GLAVOM BEZ OBZIRA I NE OSVRĆITE SE!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: