Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim za tumacenje rezultata
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 5:03 pm
Postovi: 7
Dobio sam da izvadim rezultate testosterona i prolactina,pa bih zamolio nekoga da mi protumaci dobijene rezultate.Uzorak krvi sam dao
ujutru oko 8 casova. Dobijeni rezultati su sledeci prolaktin 329, testosteron 14.9. U referentne vrednosti spadaju prolaktin 53-360, testosteron 8.4-55.4, po ovim se uklapam u normalne vrednosti ali bih hteo da mi neko ako je moguce blize objasni. napominjem da imam 22 god. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ne znam šta bi hteo da ti se objasni pošto su ti rezultati u granicama normale jer nisi ni rekao šta je bio razlog što si išao na testiranje hormona !
Ako pitaš šta bi moglo da znači to što ti je prolaktin skoro blizu maksimuma a testosteron minimuna onda bi možda najjednostavnije objašnjenje moglo biti da si malo pod stresom ili se previše nerviraš zbog tebi poznatog razloga. Prolaktin je indirektan pokazatelj stresa tako da njegova vrednost blizu gornje granice dokazuje to. Naravno vrednosti prolaktina daleko preko granice govore nešto drugo što kod tebe nije slučaj. Samo nerviranje obara testosteron što bi rekli manje si zainteresovan za sex nego tvoji vršnjaci jer u tvojim godinama testosteron bi trebao da bude bliži maksimalnoj vrednosti. Kada kažem manje zainteresovan za sex ne mislim impotentan. Stanje koje sada imaš je prolaznog karaktera ako tvoje pitanje ima veze sa ovim što sam ti odgovorio !
Ako je tvoje pitanje ima veze sa sterilitetom onda ove vrednosti hormona nemaju veze sa tim i dobre su !

Koji je zapravo tvoj razlog što si vadio rezultate hormona ?

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 5:03 pm
Postovi: 7
Hvala ti puno,jako si me obraovao. Izvadio sam rezultate jer u poslednje vreme imam probleme sa erekcijom,pa mozda i zbog posledice da sam pod velikim stresom. Upravo nesigurnost i strah od neuspeha mi smanjuju zelju za sexom,i upravo je to trebalo proveriti. Sve je bilo ok,zelja je bila vise nego dobra kao i sve ostalo,dok nisu pocele svadje u vezi,pa onda los san i odjednom pocinje da zakazuje sto samo pojacava nervozu. Hvala puno na tumacenju ostaje mi samo da se smirim i da se sve vrati u normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Biće to rešeno, nemoj previše da se nerviraš ti si jako mlad !
Pokušaj da misliš na neke lepe stvari koje su ti se dešavale a da što manje misliš na probleme koje imaš sa tom osobom i tako ćeš pre isplivati iz te situacije.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: