Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mogucnost lecenja azospermie
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 2:00 pm
Postovi: 12
Odlucih da napisem, nekoliko reci o svom problemu.Posto pokusavam da se izborim sa azospermiom, koja mi je dijagnostikovana pre nekoliko meseci, a u iscekovanju da li ce doci do nekog pomaka, i koliko, pitanje za sve, da li je neko od vas uspeo da sa nule, podigne svoj spermogram, na neku normalnu granicnu vrednost, i koilko mu je trebalo vremena za to.Normalno koristim terapiju, koju mi je prepisao urolog, ali jednostavno trenuci iscekivanja su veoma teski, pa zato ocekujem konstruktivne odgovore od svih vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 8:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 11:46 am
Postovi: 41
Kad si saznao za azospermiju, šta piješ, šta si od nalaza radio, znaš li koji joj je uzrok (zauške, varikela, neka intervencija itd.)...? Suprug i ja se zadnjih godinu dana borimo sa njom, ali nismo imali pomak. Danas, sutra idemo po kontrolni spermogram i držim fige. Uzimao je andriol testokaps (povišen mu je bio FSH) i čekamo da vidimo da li će dati neke rezultate. Pozdrav!

_________________
Mudrosti, neiskusno sviću jutra
na obične reči više nemam pravo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lecenje azospermie
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 2:00 pm
Postovi: 12
Kao prvo hvala vam na odgovoru, a inace moja prica u vezi sa azospermiom je malo komplikovana. Moj prvi spermogram, koji je radjen u aprilu 2005. godine, pokazao je nekrospermiju :cry: , tada odlazim kod urologa, koji me salje da uradim sve analize, koje su pokazale da mi je visok nivo testosterona, a sve ostalo je bilo ok.Nakon toga, pocinjem da pijem testosteron i vitamine, kako mi je prepisao urolog.Inace sam uzrok loseg spermograma, se ne zna, jer nisam prelezao ni zauske, niti bilo sta drugo, u stvari doktor je odgovorio na pitanje moje supruge, da li ce to pomoci, videcemo.Nakon tri meseca ispijanja testosterona, u dozi 2x2, dnevno, moj spermogram se popravio na, 5*10 na deveti, nastavljamo terapiju testosteronom i vitaminima, nadajuci se jos vecem pomaku, koji je dosao zaista nakon tri meseca, spermogram je bio normalan :lol: , imao sam 90. milona, od cega 50% progresivno pokretnih, svi ostali parametri su bili ok.Sve u svemu, terapiju testosteronom, sam koristio do aprila 2006.godine, kad mi je kontrolni spermogram bio 115. miliona, od cega 65% progresivno pokretnih, supruga i ja smo bili odusevljeni i nalazom,a i prekidanjem terapije testosteronom :P . Moram naglasiti da mi je doktor, postepeno smanjivao testosteron, tako da doza pre ukidanja, bila 2*1, dnevno.Ali nakon tri meseca, sledi hladan za tus za oboje, spermogram je pokazao, da nema zivih spermatozoida u ejakulatu, tj azospermia :( , bili smo sokirani, to je bilo krajem jula ove godine. Na pitanje sta se desilo, dokor je odgovorio, rebound efekat, on se ponekad desava. Nastavljamo terapiju testosteronom, ali ovoga puta u mega dozi, 3*2 dnevno, sto je zaista puno i moja supruga je uplasena tom dozom, nadajuci se da ce to pomoci.Vama zelim puno srece u borbi sa azospermiom, i naravno, da vam kontrolni spermogram, pokaze puno bolje rezultate, drzim vam fige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Šokirana!
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 11:46 am
Postovi: 41
Užas! Kao da smo pokusni kunići!
U međuvremenu sam otišla po nalaze hormona. Ništa ne razumem- suprug je 2 meseca uzimao andriol testocaps, a nivo testosterona je NIŽI nego što je bio! Spao je na donju granicu. LH je malo niži nego što je bio. Spermogram ću dobiti najverovatnije sutra. Posle Vašeg iskustva, šokirana sam! Šta da očekujemo?!

_________________
Mudrosti, neiskusno sviću jutra
na obične reči više nemam pravo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 2:00 pm
Postovi: 12
Pa ovako, da Vam kazem, da nivo hormona testosterona i LH, treba da bude nizi, jer funkcija testosterona, je u stvari da svojim dejstvom, odnosno unosenjem u organizam, izazove kontra efekat, to se strucno zove drugacije, ali nije bitno. Moj nivo testosterona nakon njegovog uzimanja se smanjio, a samim tim moj spermogram se popravio, tako da bih na vasem mestu, cekao sa optimizmom kontrolni spermogram. U svakom slucaju, ova borba nije nimalo laka, i treba puno strpljenja, a i dobrog urologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 2:00 pm
Postovi: 12
To se zove mehanizam negativne povratne sprege


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 9:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 11:46 am
Postovi: 41
Podigla sam spermogram - PRONAĐENA 2 SPERMATOZOIDA u makroskopskom pregledu i 1 nepokretan u mikroskopskom posmatranju sperme!
Pomak! Ima puno bakterija( pre 3 meseca ih nije bilo) izolovane streptokoke i stafilokoke i 10-12 leukocita! Za dve nedelje ćemo na kontrolu, pa ćemo videti šta će nam dalje reći. Sad je počeo da pije multi macu.
Pozdrav!

_________________
Mudrosti, neiskusno sviću jutra
na obične reči više nemam pravo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ohrabrujuce vesti
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 2:00 pm
Postovi: 12
Kao sto si rekla, pomak, nije mnogo veliki, ali za vas puno znaci, i za nastavak vase borbe sa tim, jer to vise nije azospermia.Samo bih hteo da Vas pitam, koliku ste terapiju adriola koristili, i da li koristite neke vitamine, osim multi mace?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Možda dodati još po nešto...
PostPoslato: Čet Avg 31, 2006 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 11:46 am
Postovi: 41
Koristio je andrinol testocaps poslednja 2 meseca, po jedna tableta svaki drugi dan.
Od februara do maja je uzimao:
L karniin, L arginin, cink, E vitamin, žen-šen, pentovit,koenzim Q10, piskavicu, jednu kašiku piskavice s medom i čaj od zdravca. U junu je pio antibiotike zbog šerihije. Uradili kontrolni, ali nije bilo ni spermatozoida ni bakterija. Jul, avgust, uzima i dalje L argininin, E vitamin, cink, koenzim Q10 ili oligovit, ali ne baš udarne doze. Suprug mi je alergičam na skoro sve (perje, polen, prašinu, belo brašno, grinje, bakterije (?!) i još koješta, pa mu se činilo da kad pije sve ono što sam navela, teže diše i lošije se oseća. Možda se samo tako poklopilo, ali ... On je uveče i ujutru pio po šaku ( 5-6) tableta odjednom. Možda sam to mogla i bolje da rasporedim... Sad je na putu, dolazi za 10 dana i pije samo multi macu i cink. Sad opet ima bakterije -strepto i stafilokoke. Za 2 nedelje će kod urologa i endokrinologa, pa će pitati šta još da uzima. Možda baš sad treba povisiti doze, a ne obrnuto! Šta Vi pijete?
Pozdrav!

_________________
Mudrosti, neiskusno sviću jutra
na obične reči više nemam pravo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 31, 2006 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 2:00 pm
Postovi: 12
Pijem :
andriol 3*2 caps
Sant-E-Gal 450 mg
vitamin C 2g
beviplex 3*1
Zink 50 mg
piskavicu 3*1 kasicicu
Pijem i preparat "MY FAVORITE Multiple"
Take One
koji sadrzi 23 vitamina i minerala
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 02, 2006 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 2:28 pm
Postovi: 2
Lokacija: Kraljevo
Pozdrav svima,
moj suprug takodje ima problema sa spermogramom, mada nikada nije bila azospermija. Njegovi rezultati neverovatno variraju od 5-6 miliona do 25 miliona koliko je najvise imao prosle godine.
Mi smo ustanovili da njegov spermogram dosta utice raspolozenje tj kad se iznervira spermogram je katastrofa. Inace je nervoznije prirode. Najbolji spermogram mu je bio prosle godine, posle mora, kada je jeo samo med, nije pio nikakve lekove i bio maksimalno opusten.
Od lekova sada pije Nolvadex na koji je dobro reagovao a od ostalih stvari pije preparat Carni fx, limunadu od 1 limuna i makar 0.5kg juznog voca dnevno. Carni fx je neki preparat za body bildere ali ima nesto sto utice na brzinu spermatozoida. Kod njega se to pokazalo kao dobro jer koliko kod da ima spermatozoida brzina je odlicna od kad to pije.
Hormoni mu nisu losi, osim prolaktina koji je uvek bio visok i zbog cega je stalno na bromokriptinu, a imao je i testosteron na donjoj granici. Tokom septembra treba da zakazemo kod urologa, da pokusamo malo dublje da zadjemo u problem tj da pokusamo da nadjemo uzrok variranja.
Ako vam je za utehu, 3-4 godine smo ziveli u zabludi da mu je spermogram odlican jer smo imali pogresne nalaze prvog spermograma.
Niko od lekara nam nije ni rekao, a sami nismo tada znali, da mozda treba uraditi nalaz makar jos jednom, da bi bili sigurni. Mozete zamisliti kako je posle 4 godine lecenja od steriliteta vratiti se na pocetak zbog greske mikrobiologa! Ako nista, makar sad znamo na cemu smo-bolje ikad nego nikad!
Mozda glupo pitam ali ne znam sta je multi maca. Sta jos moze da se pije od vitamina a da znate da je dobro?
Uzune, imam druga koji ima azospermiju, ali direktnim vadjenjem sperme iz testisa pokazalo se da testisi prave spermatozoide samo postoji problem u kanalima. Njemu su rekli da je to dobar znak i da makar mogu da probaju ivf. Ne pricam sa njim mnogo o tome i ne znam dokle su stigli, da li i sta pije od lekova i vitamina i da li ima pomaka pa nista vise ne mogu da ti kazem. Ako saznam javljam ti.
Ne znam da li si radio tu analizu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 28, 2006 2:00 pm
Postovi: 12
Zdravo Jano,
nadjoh vremena da ti napisem nekoliko recenica, u vezi sa multivitaminskim preparatima,za koje si me pitala. Multi maca, kao i svi ostali multivitaminski preparati, generalno poboljsavaju libido i bolje opste raspolozenje kod muskaraca, sto sigurno moze doprineti i boljem spermogramu, ako nista drugo, onda zbog placebo efekta, ali samo uzimanje njih bez konsultovanja urologa, mozda nije bas najpametnije.Ja uzimam po preporuci urologa, vitamine C,E,B,Cink i Selen, u kolicinama koje mi je on prepisao, a pored toga koristim i piskavicu, po jednu kafenu kasiku pre obroka.
Ali kao sto vidis iz mojih prethodnih postova, i ako sam uzimao sve te vitamine, ali bez testosterona, moj spermogram se drasticno pokvario, a sad da li ce ga on vratiti na normalu, to Bog samo zna.
Dodatne analize, koje bi pokazale, da li moji testisi proizvode spermatozoide, nisam isao, jer prvo moram sacekati efekat terapije, za koju se nadam da ce mi pomoci, jer ako mi je pomoglo prvi put, zasto ne bi i drugi.
Sto se tice samog spermograma, na njega sigurno uticu mnogi faktori, kao sto je i nervoza, ali ko bi to sve izbegao u ova luda vremena, pokusati da se opustimo je dobar predlog, jer bez toga nikakvi lekovi ni vitamini, ne mogu nam pomoci.
Ja pokusavam da se opustim, pre davanja spermograma, ali to zaista nije lako, tako da tu stupaju na scenu nase supruge, koje nam tu pomazu, da lakse prebrodimo taj psiholoski faktor, pogotovo kod nas, gde spermogram toliko varira.
Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 2:28 pm
Postovi: 2
Lokacija: Kraljevo
Hvala Uzune puno,
na zalost vremena u kojima zivimo su zaista luda i tesko je bilo sta tu promeniti. Ali borimo se i ne odustajemo.
Moj suprug je inace nervoznije pirode pa na predlog lekara kod kog trenutno idemo uzima i Persen drazeje.Ima efekta, ako nista malo je opusteniji.
Inace mi jos uvek nismo isli na uroloski pregled jer situacija nije bila alarmantna, medjutim ipak smo odlucili da zakazemo sledece nedelje pregledi ultrazvuk.
Nolvadex, koga inace mnogi kritikuju, kod njega je imao efekta i u trenutku kad mu je spermogram bio jako los uz taj lek se dosta popravio. Medjutim, bilo je i boljih rezultata i bez Nolvadexa tako da se bojim sta ce da se desava obzirom da se lekovi ne mogu piti u nedogled ako poboljsanja bez njih nema. A jos kad se desi tako kao tebi - pa to je strasno. Inace posle pauze od 3 meseca, suprug sad ponovo uzima Nolvadex.
Hvala puno za objasnjenje za multi macu. Posto idemo kod uroluga konsultovacemo se, ipak je najbolje da pitamo. Inace videla sam neka dva preparata- maca potent i maca netural, pretpostavljam da je to ok.
Trenutno uzima med sa jos po nekim dodacima tipa badem, lesnik, bundeva.... sve sto je vec pisano-ne moze da naskodi!
I naravno - nadamo se najboljem!
Veliki pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Uzuna
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 11:46 am
Postovi: 41
Interesu je me dokle ste došli sa Vašim ispitivanjima i lečenjem? Mojsuprug je pre dva dana radio biopsiju testisa i potvrđena je azospermija. Rekli su nam da je to kraj puta. Ne mogu to tako lako da prihvatim. On je jedno vreme pio svaki drugi dan testosteron( testokaps tablete) i posle urađenog spermograma u ejakulatu su pronađena 2 spermatozoida. Prestao je da pije, a sad je na biopsiji nula. Kod kog urologa idete? Mi smo u NS. Čisto ako ste nešto radili, došli do poboljšanja, da razmenimo iskustva.
Pozdrav!

_________________
Mudrosti, neiskusno sviću jutra
na obične reči više nemam pravo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bez dobrog naslova
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 22, 2008 11:37 pm
Postovi: 2
:-? u braku sam šest i po godina,prvih godinu dana smo uživali ali druge rešimo da proširimo porodicu!
ali eto i problema!
moj prvi odlazak kod urologa a onda i prvi rezultat je azosspermia.
malo više sreće nego bilo čega,našao sam se ko dr.Mićić Save koji mi je ur
adio punkciju i rekao da je našao 5% spematozoida!!!! :D
sledeći korak je bio NAROPDNI FRONT koji nas je odbio iako je besplatno zato sto oni "nemaju" urologa koji bi to odradio?????????????
ostalo je da odemo negde privatno ali veliko je pitanje KUDA?
preporučuju nam naku privatnu kliniku u Novom Sadu!
ja mislim da imam dobre rezultate ali plašim se nestaće i tih 5%


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: