Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 11:46 am
Postovi: 41
Pozdrav svima!

Da li si utvrdio uzrok azospermije- spuštanje testisa u detinjstvu, preležane bolesti, varikokela... Odradio hormone, uz, briseve?
Ako si taj deo puta prešao, mojti je iskren savet da ne gubiš vreme sa Novim Sadom i raznim pokušajima popravljanja spermograma, već da se odmah prijavite za konsultacije radi VTO.
Kod mog supruga je dijagnoza azospermija i tek posle druge biopsije u klinici Jevremova našli su par spermatozoida, koje su zaledili i sa kojima smo ušli u proces ICSI+TESE. Iz prvog pokušaja nam je uspelo i ja sam sad u šestom mesecu trudnoće.
Raspitaj se koja još klinika radi ovaj metod- znam u Mariboru da rade ali se dugo čeka i u Podgorici.
Srećno!

_________________
Mudrosti, neiskusno sviću jutra
na obične reči više nemam pravo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao svima
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 11:19 pm
Postovi: 48
i kod nas je problem azoospermija
inace zivimo u nemackoj
citam redovno sve forume i taj problem imamo vec dve godine
ljudi dali verujete ja se vec pitam da li sam ja NORMALNA ili????
pa vi koji zivite dole u jugi dobivate i neke terapije a mi ovde katastrofa
ovdje jednostavno nece da pricaju sa tobom nego direktno ili biopsija a ako tu nema nista kazu:DONOR ILI USVAJANJE
neko je napisao tj pitao da li se zna uzrok????
ovde i ne pokusavau da ti nadju uzrok azoospermije a ono sat ti hoces sve moras sam da trazis od doktora upute ili sta ti ja znam sta
odlazak na kliniku za VTO rekla sam da citajuci na net ljudi koriste vitamine i razne terapije gdje se i vide neki pomaci(jer i mi se borimo barem za par komada kako bi isli na vto) zamislite PROF ,DOC . SE SAMO NASMIJE I KAZE :NEMA OD TGA NISTA
da zaaboravila sam da kazem da kod moga muza jedino sto je FSH POVISEN ostali hormoni su ok(tako barem kazu)
ma koliko vidim nema nam druge nego avion i YUGA
zelim vam mnogo srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:05 am
Postovi: 8
jako je tesko, ja vas razumem jer se mi godinam borimo sa azoospermijom. al to je relativno sve... samo svi koji imaju jedan jedini spermatozoid i imaju para za ICSI odmah treba da rade i da necekaju ni sekkunde. jako je tesko popraviti rezultate i kada dodje do azoospermije uraditi nesto ja mislim da je to cista lutrija. mm je na klomifenu vec kraj treceg meseca pa za desetak dana radimo kontrolni spermogram i javicu vam rezultate. inace smo prre dve godine dobili besplatnu i vec vise puta nas vracaju iz Visegradske zbog spermograma. Zadnje put je bio jedan slabo pokretan al su nas vratili ... Zelim vam USPEH. a da, pre ove terapije je primao brdo menopura, vitamina, cajeva neznam vise ni sama... nek nam je Bog upomoc. Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 197 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: