Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Pon Avg 06, 2012 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 6:03 pm
Postovi: 5
Pozdrav..

Imam 18 godina i imam fimozu. Do sada sam najnormalnije masturbirao. Kozicu nisam prevlacio jer naravno nisam mogao vec sam je samo rastezao gore-dole koliko to god moze.

Trebam da se javim urologu i najverovatnije ce da mi obrezu kozicu. Ono sto mene zanima i sto je kljucno pitanje ove teme je:

Kako se masurbira bez te kozice?? Tj. sa obrezanim penisom? Zar nije ta kozica kljucna stvar masturbacije koja simulira pokrete pri sexualnim odnosima?
Da li to znaci da posle operacije ja necu moci da masurbiram?

To me jedino brine i plasi. Ako ima neko obrezan, neka mi objasni molim vas.

Hvala puno unapred!


P.S.
Iskreno, do sada sam se bojao da odem da me obrezu, ali sa fimozom ne mogu da imam seksualne odnose tako da....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Uto Avg 07, 2012 11:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
pozdrav.

Naravno da posle obrezivanja možeš normalno masturbirati, neće ti ukloniti svu kožu, ne brini se :) Uostalom, toliki su ljudi obrezani u svetu :)

Nema potrebe da se plašiš, javi se urologu i on će ti objasniti sve i reći šta i kako da radiš. Uostalom možda se tvoj problem na kraju reši i nekom drugom intervencijom a ne potpunom cirkumzacijom, videćeš već.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Uto Avg 07, 2012 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 6:03 pm
Postovi: 5
Hvala puno na odgovoru!
To sam i ja razmisljao.. ali najverovatnije hoce jer ja u zivotu nisam mogao da prevucem kozicu nazad. A imam 18 godina...

Pa kako nece svu? Zar nije da iseku do dole ispod glavica i zasiju za penis?
Bar sam tako ja naucio da se radi, kolko sam proucavao to. :P

Meni je onaj "obruc" mnogo mali da bi glavic prosao kroz njega.. tako da ne verujem da mi ista drugo sleduje sem obrezivanja :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Uto Avg 07, 2012 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 6:03 pm
Postovi: 5
I da dodam posto nigde ne vidim "edit" dugme...


Da li je istina da su seksualni odnosi mnogo mnogo gori sa obrezanim penisom nego sa neobrezanim? :s Cak sam cuo da je i kupanje u slanoj vodi mnogo otezano zbog iritacija... :S

To su jos neke stvari kojih se bojim...


Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Sre Avg 08, 2012 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 24, 2012 3:52 pm
Postovi: 21
Ko te je slagao da je kozica preko glave penisa jako bitna pri seksualnom odnosu ?! U erektivnom stanju je potrebno glava penisa da bude van kozice, to sto se kod onih koji imaju malo vise koze tokom odnosa bez kondoma ona vraca ne deo glavice takodje i tokom penetracije opet vraca ispod glavice je sasvim prirodno ali dok se koristi zastita zar si cuo da je neko kondom navukao preko prenisa na kome kozica nije razvucena ispod glavice, verujem da nisi, samim tim i je veci deo odgovora na tvoje pitanje. Po svetu postoje ogroman broj muskaraca koji su obrezani sto zbog medicinskih razloga, sto zbog verskih pa i iz estetski,h zar mislis da ti muskarni ne masturbiraju i ne uzivaju u seksu ....
Razlika jeste postoji. Dok masturbiras ne "masiras" samo glavu penisa vec ceo penis a razlika je samo u delu glave penisa tacnije kad si obrezan nemas mogucnosti da navuces kozice preko nje niti u erektivnom niti u opustenom stanju. Kad nisi obrezan kozicom ublazavas osecaj koji imas tokom masturbiranje samim tim glava penisa je vlaznija jer je u kozici i lakse se koza pomera. Zbog situacije sa fimozom nisi nikada imao mogucnost da masturbiras sa izvucenom kozicom ondak bi znao da se tada glava penisa susi i da je glavica pri dodiru par puta osetljivija i da bez bilo cega sto bi odrzalo glavu pesnisa vlaznu ne bi mogao da masturbiras sa uzitkom.
Zato neko pametan je izmislio lubrikante i slicna masla, cak mnogi koriste i klasicne kreme za kozu. Nakon obrezivanja ce biti neko vreme potrebno da ti spadne osetljivot glave pesnisa jer je svo vreme bila zatvorena cak i ljudi bez fimoze kad se obrezu imaju taj isti osecaj koji vremenom postane normalan.
Nakon intervencije neces smeti neko vreme da masturbiras ali kad sve dodje na svome mestu trk u apoteku bez imalo stida kupis lubrikant i ponovo mozes da uzivas u ono sto si i do sada al isa malo drugacijem osecaju.

Bez imalo razmisljanja poseti urologa jer mozda ti sad fimoza ne smeta toliko ali tokom godina zbog zatvorenosti ne mozes da obavljas higijenu penisa u celosti a slivanje mokrace i sperme je uvek moguce i nikad neces moci u celosti to da ocistis kao u normalnim situacijama pa tokom godina moze da se pojave infekcije pa kako god kad tad ce obrezivanje biti obavezno.

Nisma doktor ali sam se i ja dugo mislio dali da posetim urologa dali da se resi problem, godine prolaze a problem ostaje i moze samo biti gori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Čet Avg 09, 2012 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 6:03 pm
Postovi: 5
Mnogo ti hvala na objasnjenju!
Poseticu urologa i posavetovati se sa njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Čet Avg 09, 2012 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Apsolutno se slažem sa komentarom iznad. Samo opušteno idi kod urologa i sve će biti ok, nema čega da se plašiš.

Javi naravno kako si prošao, i slobodno pitaj ako te još nešto zanima, verujem da ima nas koji možemo pomoći bar na osnovu našeg iskustva. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Čet Avg 09, 2012 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2012 6:03 pm
Postovi: 5
Hvala vam puno na podrsci! Oticicu ovih dana kod urologa i javicu kako sam prosao naravno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Sub Avg 11, 2012 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2012 9:41 pm
Postovi: 5
Molio bih da mi se što prije odgovori na moju poruku, nisam dovoljno informisan. Imam 17 godina i imam problema sa tom kožicom na penisu. I imam nekoliko pitanja pa bih vas zamolio da mi odgovorite. Da li ta kožica utiče na rast penisa? I da li će ukoliko se ukloni penis porasti nekoliko centimetara? Koliko košta takav zahvat u Republici Srpskoj i gdje se tačno može obaviti? Još jednom molio bih da mi se što prije odgovori na poruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Koliko ja znam ne zavisi, mada penis može da izgleda veće jer kože nema, ali koliko znam neće rasti samo zato što si obrezan.
Cirkumzaciju možeš da obaviš u svakoj urološkoj klinici, ili bolnici, najbolje da odeš kod lekara opšte prakse i tražiš uput za urologa, koji će posle pregleda reći šta i kako dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2012 9:41 pm
Postovi: 5
Hvala vam, pomislio sam da mu ta koža ne dozvoljava da raste. I da li ja to sa svojih 17 godina mogu obaviti bez roditeljskog nadzora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Uto Avg 14, 2012 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 24, 2012 3:52 pm
Postovi: 21
Roditelji svakako nece biti prisutni za vreme operacije a i nema potrebe da ti gledaju penis, ako te to brine, sramote nema kad je zdravlje i normalan zivot u pitanju. I dalje si maloletan i najpametnije da to tvoji roditelji znaju jos pri samoj pomisli da treba da odes kod maticnog lekara za uput kod specijalistu. I da nisi maloletan potrebno je da ih informises nije to kupovina bombona vec situacija gde ne daj boze uvek neko mora da odluci kad ti sam ne znas sta da uradis i sta je najbolje po tvome zdravlju.
Problem sa kozicom ti najbolje da resis sto pre, sve to prolazi nakon izvesnog vremena i nastavlja se normalnim zivotom.
Secam se jos najmladjih dana kad sam poceo da se bunim sam da se kupam da su mi moji govorili da pri tusiranje uvek povucem kozicu da ne bi imao problema kad porastem i kako je vreme prolazilo shvatam da su zaista bili u pravu ali problem sa kratkim frenulumom po svemu nisu ni oni znali da postji a ja jako kasno saznao sta je to i da mi zaista smeta pa stid i strah od urologa su sve to odugovlekli. Zato sto vise citam o fimozi toliko vise kapiram da koliko priroda toliko i neinformiranost roditelja a i tvrdoglavost dece mnoge dovodi u ovakvom stanju. Sva sreca danas internet pruza da se kumunicira bez kontakt u 4 oka pa mnogi mogu da spodele iskustva o kojima im se ovako ne prica, zato dobar deo jako rano prebrode taj strah i stid i rese problem koji mnoze mnogo toga kasnije da iskomplikuje.
Reci svojima da moras kod doktora i njemu objasni detaljno problem a kad ti da uput za specijalistu tvoji ce da skapiraju o cemu se radi i na mnogo laksi nacin ces da prebrodis taj strah ili stid sto te "lomi" jer ce ondak i oni i ti da na drugaciji nacin da popricate pa sve to ce da resi mnogho lakse nego sto zamisljas. I oni su bili tinejdzeri znaju sta je stid od roditelja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Ned Sep 16, 2012 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 20, 2010 1:38 pm
Postovi: 8
Ovih dana sam dosta citao o obrezivanju i vidim da su misljenja JAKO podeljena, a operacija fimoze mi sleduje za nekoliko nedelja. Sada vise ni sam nisam siguran da li bih isao, zbog svega zaista osecam strah (kako zbog same operacije, tako i zbog posledica), znam da svi lekari to podrzavaju, ja bih voleo da cujem iskustvo nekog ko je prosao kroz to, a da je proslo izvesno vreme, tj. da li su seksualne aktivnosti iste kao i pre operacije ?
Ja sam citanjem dolazio do podataka da su naravno moguce normalne aktivnosti, bez problema, ali ipak uzitak je manji nego pre, zbog smanjene osetljivosti.

A zdravlje je na prvom mestu, ovo cu uraditi najpre kako bih se zastitio od razlicitih bolesti, jasno mi je da nije moguce taj deo dobro oprati jer je kozica slepljena, ali kako se onda bas tu mogu skupljati bakterije i smegma, ako je toliko slepljena, jel ne postoji bas nikakav nacin da se to dobro opere, ja sad imam 19 god, trudio sam se da odrzavam higijenu koliko je moguce, za ovu operaciju i uopste, poremecaj sam tek nedavno saznao, da li sam vec izlozen nekoj opasnosti ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Pon Sep 17, 2012 1:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Radiš cirkumzaciju?

Svakako to treba rešiti što pre. Nemoj se plašiti, i naravno da je sve ok posle toga i da možeš normalno uživati. Pogledaj samo neki erotski film, teško ćeš naći muškarca koji nije obrezan... To je sasvim normalno, pogotovo ako iz medicinskih razloga treba to uraditi, a bolje je rešiti to što pre kako bi kasnije mogao da uživaš i navikneš se, zar ne? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masturbacija posle obrezivanja???
PostPoslato: Pon Sep 17, 2012 2:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 20, 2010 1:38 pm
Postovi: 8
Citiraj:
Radiš cirkumzaciju?

Da, zbog fimoze.
Jeste bolje sto pre, trebao sam i mnogo ranije, ali nije moja krivica.

Ma koliko operacija bila jednostavna ja verujem da problem fimoza kod svakog adolescenta (kojem to nije uradjeno dok je bio mladji) izaziva bar neku vrstu traume, kako fizicku, zbog operacije, tako i psihicku, jer ako se ne uradi, medicina upozorava na najgore bolesti, a ako se uradi, opet svuda pise da se smanjuju osecaji, ne da ih nema, ali da jesu manji u odnosu na neobrezane. Ja ne znam, tek cu videti, a iako se lako resava i tako deluje, nije jednostavno ni za koga... :-? :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 108 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: