Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krv u mokraci
PostPoslato: Pet Nov 05, 2004 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 31, 2004 1:34 am
Postovi: 39
Lokacija: Vojvodina
Da li je uobicajeno da se kod peska u bubrezima pojavljuje i krv u mokraci? Sta to znaci?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 25, 2004 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 24, 2004 4:15 pm
Postovi: 17
da moguce je,upala bubrega,mada i pri pokretanju peska iz bubrega moze doci do ostecenja kanala,kao i kod upale mokracnih kanala!
Pogotovo kod zena je izrazeno!

_________________
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: posledice
PostPoslato: Čet Nov 25, 2004 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 31, 2004 1:34 am
Postovi: 39
Lokacija: Vojvodina
Hvala na odgovoru, samo jos nesto: da li je uobicajeno da godinu dana nakon utvrdjenog peska u bubrezima jos uvek imam jake bolove u proseku svaki drugi mesec se pogorsa (pijem uvin caj i jedino mi za bolove pomaze diclofenak duo)? Lekar mi je rekao da jedino sto treba da radim da pijem mnogo tecnosti, ali sam ja ocekivala da cu za godinu dana izbaciti sav pesak, bojim se koliko to moze postati ozbiljno i koje su posledice (mnogi me plase dijalizom u hronicnim slucajevima)...?
Imam 27 godina, kazu da je to rano za probleme ove vrste?
Hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 26, 2004 10:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 24, 2004 4:15 pm
Postovi: 17
Pa malo su ti velika ochekivanja.... :wink:
Salim se malo!Pazi to je relativno!Recimo ako zivish u Bgd-u ne gine ti bar pola zivota sa peskom u bubrezima!A sta je razlog:NACHIN ZIVOTA(a prvenstveno kvalitet vode!)Caj od uve nastavi da pijesh,potrudi se da pijesh flashiranu vodu(Prolom je najbolja za bubrege) i gledaj da to bude bar 3l dnevno!Znam da je mnogo,ali jedino cestim mokrenjem neshto mozesh postici!Uobichajni su bolovi,ne bi trebalo neshto preterano jaki da budu,moguce da te malo dohvati i prehlada,najbolje je da s vremena na vreme odesh na kontrolu i posavetujesh se sa svojim DR!
To sto te plashe sa dijalizom,nije opravdano!Ne kazem da ne moze da se dogodi,ali nije to bash toliko izrazeno i nema potrebe da brinesh!
Rednovna kontrola,malo paznje u ishrani i to je to!

_________________
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: neizmerno hvala
PostPoslato: Pet Nov 26, 2004 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 31, 2004 1:34 am
Postovi: 39
Lokacija: Vojvodina
HVALA!
Utesih se....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 30, 2004 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 17, 2004 2:00 am
Postovi: 8
Wow, ne mogu da verujem!!! Bas sam hteo da postavim pitanje o krvi u mokraci!!!!
Prilikom rutinskog pregleda, otkriveno je prisustvokrvi u mokraci!!
Test je ponovljen i ponovo je potvredjeno posle nedelju dana da imam malu kolocinu krvi!
Doktor me salje u petak kod specijaliste!
Pitao sam je šta može da bude uzrok i ona mi je rekla da može da bude ništa!?, infekcija ili nešto ozbiljnije! Šta , npr. pitam!?
Kamen u bubregu ili RAK!?
Da je u pitanju kamen ili pesak u bubrezima, valjda bi znao, jer kazu da mnogo boli, a krv se pojavljuje samo prilikom izbacivanja, ili ne!?
Da napmenem da mi je krvna slika mi je normalna(sem visokog holesterola, sto me je iznenadilo), nemam visoku kolicinu leukocita, itd!

Međutim, kad razmislim, vrlo često idem u WC da mokrim(pijem dosta vode), i nekad me boli, mislim besika(ispod pupka, na pola puta do dole!)
Nekad je bol izrazeniji posle vodjenja ljubavi! (i to u nekoliko navrata u zadnjih par godina, pa se tesim da ako je nesto uzbiljno, vec bi to znao!)
Nema peckanja, već imam bol kao kad vam se mnogo piski, ali nemate gde, pa trpite!
Zna li neko šta je problem! Da li je u pitanju nešto ozbljno!
(Imam 28 godina, ako je to bitno)

Da li neko ima ideju sta je u pitanju!? Plasim se da nije rak! Koji bi bili simptomi bolesti ili raka bubrega i porostate?
Hvala svima!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: polako
PostPoslato: Uto Nov 30, 2004 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 31, 2004 1:34 am
Postovi: 39
Lokacija: Vojvodina
A joj, ti bas zvucis ufrkano...Nemoj da si tako negativan, polako, ako ne verujes sadasnjem lekaru, idi kod drugog. Uostalom, salju te kod specijaliste, zar ne? Nemoj covece da se nerviras, sigurno nije nista strasno kao sto ti navodis (daleko bilo). Moguce je da imas pesak ali ti ne mogu reci kakvi su simptomi kod muskaraca, a cujem da se razlikuje mesto bola u odnosu na zene. Da, kamen mnogo boli, a inace kazu da ako je u pitanju kamen kod muske osobe, bol cesto zna biti u predelu testisa. To kod tebe nije slucaj, pa onda mozda ipak bude pesak. Nisam strucna, ne mogu ti nista reci, samo mi je strasno kad cujem da spominjes strah od tako ozbiljnih bolesti. Misli pozitivno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 30, 2004 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 17, 2004 2:00 am
Postovi: 8
Hvala Jana, mnogo si fina! Nisam mnogo ucvikan, ali se ipak brinem, posebno od kada sa dobio mali bebicu(sad ima 5 meseci)!
Ne znam ni sam, ali sad je sve drugacije!
Hvala na podrsci!
Pozdrav od prijatelja iz daleke.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: e pa...
PostPoslato: Uto Nov 30, 2004 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 31, 2004 1:34 am
Postovi: 39
Lokacija: Vojvodina
C E S T I T A M sa zakasnjenjem od 5 meseci! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :)
PostPoslato: Pet Dec 03, 2004 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 06, 2004 1:07 pm
Postovi: 20
he ...lepo ti je jana rekla :)
imas osecaj da ti se morki cesto a i ne mokri ti se?(tj ne toliko kolika ti je frka) tipa golicanja nekog..?
nemas bas neki nezdrzivi bol nego samo taj neprijatni osecaj "golicanja"
ako je to.. to ..uzrok je pesak ..pesak golica i tera na cesto mokrenje..mada je suvisno ovako pricati na ovu temu i davati neke odgovore razloga zaista moze da bude zilion ali ne sigurno taj na koji se tripujes:)
uzivaj u svojoj bebici i opusti se sto vise tecnosti ne sokova ..najbolje bi bilo vode ili ne zasladjenog caja:) uvinog ili caja od persuna on je odlican:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 6:30 pm
Postovi: 2
Ja sam juce primetila malo krvi u mokraci. Ali, ne lezi vraze, nakon toga, sledeca 2-3 mokrenja bila su oko 90% krv! Da je pesak u pitanju bolelo bi, ali nije bilo nikakvih bolova, samo peckanje. Danas nema krvi, ali osecam peckanje, i jak miris hemikalija. Sutra dajem urin u laboratoriju, ali me ovo jako zabrinjava, jer mi se tako nesto ranije nikad nije desavalo. Pomoc!!! Da li je u pitanju pesak ili nesto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 24, 2004 4:15 pm
Postovi: 17
I sta bi sa laboratorijom?

_________________
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 6:30 pm
Postovi: 2
U pitanju je neka bakterijska infekcija. Jos cekam nalaz urinokulture, ali se stanje dosta popravilo nakon "Cefaleksina".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: