Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 1:59 am
Postovi: 5
Imam 29 godina, verovali ili ne, nevinost sam skoro izgubio. Lecim se od anksioznosti i depresije. Imam devojku nekih sedam meseci, sa njom sam uspeo da se opustim kao ni sa jednom do sada, pre toga sam imao strasnu psiholosku barijeru da stupim u seksualni odnos. To se cak zavrsavalo i napadom panike. Sada sam uspeo da prevazidjem taj problem, i imao sam vise odnosa nakon prvog. Medjutim, imam osecaj da jos uvek ne mogu da se opustim, uvek razmisljam da li cu postici dovoljnu erekciju. Cesto mi se desilo da svrsim prilikom samog pokusaja stavljanja penisa u vaginu iako sam mislio da sam to prevazisao, juce mi se dogodilo. Svrsio sam pri samom dodiru penisa i vagine, i cesto strahujem da li cu imati dobru erekciju. Inace sam prethodne nedelje bio pod jakim stresom, nakon toga sam imao i zubobolju od koje nisam spavao, ipak, sam zeleo da vodim ljubav sa devojkom. Ona ne zivi ovde pa nemamo uvek priliku za to a ni mesto. Kako da naucim da se opustim, molim vas pomozite, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 10:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој да размишљаш па се нећеш бринути и бићеш опуштен.

Ако те спопадне нагон за размишљањем, а ти мисли скрени на нешто друго. Број овце. :)

Наравно, то није паметно у свакој ситуацији. Ако возиш ауто а не размишљаш, бићеш опуштен до прве бандере. :wink:

Неразмишљање можеш и да вежбаш. У току дана када нешто радиш, пробај намерно да зауставиш мисли или да их бар скренеш. Када се око нечега бринеш, пробај да скренеш мисли или још боље да их зауставиш. Изводљиво је. Вежбање је решење многих проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 1:59 am
Postovi: 5
[quote="aaaca"]Немој да размишљаш па се нећеш бринути и бићеш опуштен.

Ако те спопадне нагон за размишљањем, а ти мисли скрени на нешто друго. Број овце. :)

Наравно, то није паметно у свакој ситуацији. Ако возиш ауто а не размишљаш, бићеш опуштен до прве бандере. :wink:

Неразмишљање можеш и да вежбаш. У току дана када нешто радиш, пробај намерно да зауставиш мисли или да их бар скренеш. Када се око нечега бринеш, пробај да скренеш мисли или још боље да их зауставиш. Изводљиво је. Вежбање је решење многих проблема. Hvala Aco na odgovoru, upravo je to problem, sto me uvek spopadne razmisaljanje. Cesto uhvatim sebe u nekim mislima od kojih posle ne mogu da se odbranim, jako sam samokritican, to ume da mi ubije samopouzdanje. Kada bih samo mogao da ne razmisljam previse... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вежбај неразмишљање. Вежба значи да нешто радиш када не мораш, да би то лакше радио онда када мораш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 1:59 am
Postovi: 5
[quote="aaaca"]Вежбај неразмишљање. Вежба значи да нешто радиш када не мораш, да би то лакше радио онда када мораш.
Pokusao bih sve sto moze da mi pomogne da drugacije gledam na to, da mi bude opusteno. Osecam se lose zbog svega toga. Pocelo je sve i bilo ok, a sad opet isto... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 12:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
To što opisuješ nije ništa neobično kod stupanja u seksualne odnose, jedino što si malo stariji pa zato imaš dodatni pritisak. Sve to dođe na svoje, ako imaš osobu sa kojom se razumeš i imaš lep odnos lako ćete to pregrmeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 1:59 am
Postovi: 5
Dejanbg je napisao:
To što opisuješ nije ništa neobično kod stupanja u seksualne odnose, jedino što si malo stariji pa zato imaš dodatni pritisak. Sve to dođe na svoje, ako imaš osobu sa kojom se razumeš i imaš lep odnos lako ćete to pregrmeti.


Da, imamo lep odnos i razumevanje. Samo ja sebi uvek stvaram ovaj pritisak, ne bih da je razocaram i slicno, ipak je ona mladja dosta od mene. I njoj je to bio prvi put. Moram nekako da naucim da se opustim, da ne razmisljam sta ce biti... Da se prepustim... Valjda ce ici sa vremenom. Previse sam dugo cekao i odlagao nesto sto svako normalan uradi odavno... Hvala i tebi na odgovoru, nadam se da ce opet sve biti ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 9:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вежбање неразмишљања треба да радиш и због осталих ствари. Када не размишљаш о глупостима нестаће депресије и осталих проблема.

Људи себи највише праве проблема када размшљају о ономе што не могу да промене или о потпуно погрешним стварима. Наравно при томе не размишљају о ономе о чему треба да размишљају. И онда настају разне психичке болести које се после лече на погрешан начин.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 1:59 am
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Вежбање неразмишљања треба да радиш и због осталих ствари. Када не размишљаш о глупостима нестаће депресије и осталих проблема.

Људи себи највише праве проблема када размшљају о ономе што не могу да промене или о потпуно погрешним стварима. Наравно при томе не размишљају о ономе о чему треба да размишљају. И онда настају разне психичке болести које се после лече на погрешан начин.


Slažem se ja sa svim tim, ali, kako da ja praktično sebe naučim da ne razmišljam o glupostima i da se ne opterećujem svakom sitnicom? To još nisam uspeo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da se opustim prilikom odnosa
PostPoslato: Pet Nov 21, 2014 9:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За све треба времена. Нема шта да учиш. Само вежбај. Једноставно престани да размишљаш у одређеном тренутку.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: