Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kada sam ostala u drugom stanju,nedoumica
PostPoslato: Čet Feb 27, 2014 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 7:49 pm
Postovi: 4
Postovani, molim vas da mi pomognete da resim dilemu koja me muci. Razmisljam puno o tome ko je otac mog deteta. Naime, porodila sam se 05. 02. 2013. Godine. Seksualni odnos sam imala sa muskarcem 30. 04. 2012. I 01. 05. 2012. kao i 09.05.2012. kada smo vise puta imali odnos i postoji velika verovatnoca da se u kanalicu zadrzalo malo semene tecnosti,koristila sam zastitu, ali samo pri kraju odnosa, kondom. Mensturaciju u aprilu sam dobila 14. 04. 2012. Zatim sam imala drugu menstruaciju 12. 05. 2012. A odnose sa drugim muskarcem sam imala 19. 05. 2012. Godine i nekoliko dana kasnije. Citala sam da se implatancijsko krvarenje moze shvatiti kao menstruacija. Gledajuci plodne dane 19 i 20 i 21 nisu bili moji plodni dani. Menstruacioni ciklus mi je bio uredan 28 dana. Molim vas da mi pomognete i kazete gde je veca verovatnoca da sam ostala u drugom stanju i ko je naravno od ove dvojice otac. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada sam ostala u drugom stanju,nedoumica
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 9:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Ili si rodila u 39-oj nedelji ili u 43-oj. To bi ti rekli a i videlo bi se na bebi, naročito da je rođena dobre dve nedelje posle roka (da je poslednja menstruacija bila aprilska).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada sam ostala u drugom stanju,nedoumica
PostPoslato: Sub Mar 01, 2014 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 7:49 pm
Postovi: 4
Kako mislis videlo bi se po bebi?
Kako izgleda beba kada se prenese nekoliko dana,nisko sam je nosila i imala sam cak problema i lezala u bolnici dobrih mesec dana,uradili su mi bili serklaz.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada sam ostala u drugom stanju,nedoumica
PostPoslato: Sub Mar 01, 2014 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Ne samo po bebi, već i plodova voda i posteljica, to sve primete lekar i babica i ili kažu majci ili ona čuje ili pročita u kartonu, otpusnoj listi.
Već na prvom pregledu ginekolog izračuna, na osnovu početka poslednje menstruacije, predviđeni datum porođaja. Na osnovu toga i svih pregleda tokom trudnoće se prati rast ploda (razdaljina smifiza-fundus, ultrazvučni pregled i verovatno još neki parametar) tako da na porođaju preciznije odrede da li je beba rođena 10 dana ranije ili 17 dana kasnije. Posle 40-te nedelje ginekolozi su oprezniji i zakazuju pregled svake nedelje, i češće prave paniku nego što puštaju da ide sve prirodnim putem (već posle 41. nedelje posteljica stari i to ugrožava razvoj bebe, otuda njihova predostrožnost). Šta su ti govorili tih poslednjih nedelja tik pred porođaj i podaci o porođaju, posteljici, plodovoj vodi i bebi će ti reći više o datumu kada si zatrudnela.

Ovo je sada moje nagađanje na koje ne treba da odgovoriš: ako je otac drugi muškarac, mislim da je veća verovatnoća da imaš devojčicu tj. mislim da je veća verovatnoća da si zatrudnela u maju, ali ovo nemoj da uzimaš za ozbiljno. Podaci koje sam gore navela bi trebalo da budu mnogo precizniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada sam ostala u drugom stanju,nedoumica
PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 7:49 pm
Postovi: 4
Ili da preformulisem pitanje,da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju ostala 09.05.2013.,a da dobijem krvarenje 12.05.2013. datum porodjaja bi onda bio prilicno tacan u odnosu na dan zaceca.Dobila sam decaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada sam ostala u drugom stanju,nedoumica
PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 7:49 pm
Postovi: 4
Prema doktorovom proracunu trebalo je da se porodim oko 19.02.2014.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada sam ostala u drugom stanju,nedoumica
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 11:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Svašta je moguće. Međutim, ne pominješ ništa o dodatnoj opreznosti ginekologa da je trudnoća prešla 40-tu nedelju, o izgledu bebe, vodili su trudnoću kao da je poslednja menstruacija bila 12.5. (datum začeća je neprecizan i zato uvek računaju predviđeni datum porođaja od datuma poslednje menstruacije). Sve to ukazuje da si rodila bebu pre predviđenog termina za porođaj tj. da je otac drugi muškarac. Ali ja nisam stručnjak za te stvari, možda se nađe još neko ko će odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: