Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 4:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
Nemos
Uvecana prostata, problemi sa mokrenjem. nedovoljno praznenje mocnoh meura,,,, eto bakterije. Ove godine po 3 put urinokultura je pozitivna. ENTEROCOCUS.

Ovo je treca antibiotska terapija i traje vec 5 nedelja,osecam se nekako bolje, a urolog mi je predlozio posle ove terapije da uradimo 2 urinokulture jednu po drugu sa tretirnje (masiranje) prostate, da utvrdi dali sama prostata stvara bakterije :cry: (tako sam ja barem razumeo).

Neznam sta cu da radim , jer ovaj zadnji antibiotik sta primam NORFLOKSACIN,u terapiske indikacije za prevenciju pri recidiviracke infekcije urinalnih putva pije se 1-2 godine po 200 mg.uvece.

Kao sto sam reko da se osecam bolje onda bi produzio ovu preventivnu terapiju , a to znaci da ne mogu da uradim ono sta mi je urolog predlozio, jer primam antibiotike........

:evil: Inace bakreije su veoma dosadne nadzi neki sajt o njima pa procitaj.
Jer sam stariji od tebe 16 godina ,pored te simptome sto ti imas,( isti su kod mene), ja imam jos nekih: bezvoljnost,neuroza,depresija,jak bol kad duze sedim,,,,,,

Dosta sam uporan u ovo lecenje i mislim da tako treba , izdrzacu

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
Hm... Nedovoljno pražnjenje mjehura... To i ja imam dijagnostifikovano prije gotovo 4 godine. Možda je i kod mene upravo to pogodovalo razvoju upale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
Nemos
Pocni redom:

Prvo urinokulturu sa autobiogram
ujutro pri mokrenju prva urina u sterilnu flasicu
Rezultati su za dva dana
MOZE ODMAH eho na UGS na nefrologiji

Kad budu rezultati ides kod urologa, onda on ce odluciti za rektalni pregled i bris uretre :o

Pisi sta si uradio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
Nemos
Pocni redom:

Prvo urinokulturu sa autobiogram
ujutro pri mokrenju prva urina u sterilnu flasicu
Rezultati su za dva dana
MOZE ODMAH eho na UGS na nefrologiji

Kad budu rezultati ides kod urologa, onda on ce odluciti za rektalni pregled i bris uretre :o

Pisi sta si uradio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 7:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
http://www.parsec.it/summit/p4.htm

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 8:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
BATE22 je napisao:
Nemos
Pocni redom:

Prvo urinokulturu sa autobiogram
ujutro pri mokrenju prva urina u sterilnu flasicu
Rezultati su za dva dana
MOZE ODMAH eho na UGS na nefrologiji

Kad budu rezultati ides kod urologa, onda on ce odluciti za rektalni pregled i bris uretre :o

Pisi sta si uradio

Šta je to "autobiogram"? Da li se to radi automatski kada tražiš urinokulturu ili se traži posebno?
Šta je to "eho na UGS na nefrologiji"? Ne razumijem ni jednu od tih riječi.
Hvala ti na pomoći, pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 8:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
Vragolasta Amfibijo,

da, taj sajt dr Ive Tarfussera iz Italije sam pronašao prije nekoliko dana. Izgleda da je taj doktor jako dobar. Međutim, problem je doći do njega, na nekom drugom sajtu sam pročitao da je čovjek još prije nekoliko godina objavio da je interes ljudi iz cijelog svijeta prevelik i da ih on jednostavno ne može sve primiti. Primijetio sam i da je taj sajt napravljen 1996. sa posljednjim izmjenama još 1999.

Jesi li navela tu web stranu zbog doktora, ili baš posebno zbog neke stavke o kojoj se govori?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 12:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
prostamol uno sam pio jednu kutiju (kako je na uputstvu 1 na dan) i prestao mi je dupli mlaz mokrace koji sam imao godinama-lekari nisu nikad rekli zbog cega je a prostata nije uvecana.
Nepecene bundevine semenke ces izvaditi iz bundeve ili nabaviti od nekog ko ima- to je najsigurnije-mislim da u prodavnici zdrave hrane ima i takvih-i prodavac treba da zna dal su pecene.
Tegobe su blagi bol ispod kosti (iznad penisa)-grcevi izmedju nogu-prostate a posebno posle dobrog sexa-tj sexa kad odlazes ejakulaciju (to izbegavati.
Masaza prostate-kod doktora mada mladji doktori to ne praktikuju- cak i prilikom pregleda -mozda i sam uspes-zavisi??? Imao sam ranije vise tegoba cak i krv u spermi i bakterije al tegobe nikad ne nestaju sasvim-s tim mora da se pomiri-mada i ja to ne prihvatam al tako je.
Kafu izbegavati-to mi je rekao jedan urolog.
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
http://www.plivazdravlje.hr/?section=ar ... ow=1&id=54

Nemos
Kad procitas ovo sve ce da ti bude jasono oko prostate :D

P.S.
Svi oni mladi muskarci koji imaju problem sa mokrenjem a ne zele da
pricaju neka pogledaju ovaj sajt :lol: ,,,,,,, slobodno pricajte o problemu !!

:wink: Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:58 pm
Postovi: 5
vasa je napisao:
prostamol uno sam pio jednu kutiju (kako je na uputstvu 1 na dan) i prestao mi je dupli mlaz mokrace koji sam imao godinama-lekari nisu nikad rekli zbog cega je a prostata nije uvecana.
Nepecene bundevine semenke ces izvaditi iz bundeve ili nabaviti od nekog ko ima- to je najsigurnije-mislim da u prodavnici zdrave hrane ima i takvih-i prodavac treba da zna dal su pecene.
Tegobe su blagi bol ispod kosti (iznad penisa)-grcevi izmedju nogu-prostate a posebno posle dobrog sexa-tj sexa kad odlazes ejakulaciju (to izbegavati.
Masaza prostate-kod doktora mada mladji doktori to ne praktikuju- cak i prilikom pregleda -mozda i sam uspes-zavisi??? Imao sam ranije vise tegoba cak i krv u spermi i bakterije al tegobe nikad ne nestaju sasvim-s tim mora da se pomiri-mada i ja to ne prihvatam al tako je.
Kafu izbegavati-to mi je rekao jedan urolog.
SRECNO


Hvala ti. Srecno i tebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
vasa je napisao:
prostamol uno sam pio jednu kutiju (kako je na uputstvu 1 na dan) i prestao mi je dupli mlaz mokrace koji sam imao godinama-lekari nisu nikad rekli zbog cega je a prostata nije uvecana.
Nepecene bundevine semenke ces izvaditi iz bundeve ili nabaviti od nekog ko ima- to je najsigurnije-mislim da u prodavnici zdrave hrane ima i takvih-i prodavac treba da zna dal su pecene.
Tegobe su blagi bol ispod kosti (iznad penisa)-grcevi izmedju nogu-prostate a posebno posle dobrog sexa-tj sexa kad odlazes ejakulaciju (to izbegavati.
Masaza prostate-kod doktora mada mladji doktori to ne praktikuju- cak i prilikom pregleda -mozda i sam uspes-zavisi??? Imao sam ranije vise tegoba cak i krv u spermi i bakterije al tegobe nikad ne nestaju sasvim-s tim mora da se pomiri-mada i ja to ne prihvatam al tako je.
Kafu izbegavati-to mi je rekao jedan urolog.
SRECNO


Ja sam vec 3 godini sa tim problema

Cajevi, semenke,polen,prostamol,nikako alx,kafa,crvenih mesa ,teska variva,ljuto ,slano, redovna stolica :( :( ..............................................

Sad sam pod terapijom antibiotika, :( to sam pisao , :x ove godine 3 put bakterija ENTEROKOKUS,
8) :o Puno sam citao o prostati za ove tri god.

:o Mene interesuje malo vise tvoja iskustva ,posto imas te probleme 15 god.


P.S.
Prosle godine sam radio PSA nalaz negativan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: d
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 10:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Sto se tice bakterija imao sam ih pre par godina pio antibiotike i Brusnicu i limunadu-nesladjenu-posto bakterijama ne odgovara kisela sredina-sto vise tecnosti i redovnog seksa (ja sam jos imao i operaciju bruha pre 2,5 god pa mi to dodatno smetalo jer sam imao upalu svega dole).
Malo po malo tegobe su se smanjivale-i banja mi je prilicno pomogla.
Sedenje je najgore i prehlada.
Jesi li koristio Amer caj-kad je akutna upala mislim da bas pomaze.
Uglavnom sam rekao sve-al ako te nesto posebno interesuje pitaj na pwt da ne smaramo ostale
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
VASA
Hvala puno
Amer caj nisam pio , Brusnicu da
Imam bolove kad sedim, molim te recimi malo vise kako si koristio banju i koju
POzdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: d
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
vasa je napisao:
Sto se tice bakterija imao sam ih pre par godina pio
Uglavnom sam rekao sve-al ako te nesto posebno interesuje pitaj na pwt da ne smaramo ostale
srecno


Prostatitis je jedan od najčešćih problema i sve što se zna o njemu ne treba pisati na private, nego javno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: d
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
vasa je napisao:
Sto se tice bakterija imao sam ih pre par godina pio antibiotike i Brusnicu i limunadu-nesladjenu-posto bakterijama ne odgovara kisela sredina-

E sad sam totalno zbunjen, jedni kažu da kod prostatitisa treba izbjegavati sve kiselo, drugi da baš treba jesti kiselo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: