Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
pregled svakako treba uraditi...tacno gde to vec sam odluci kako ti odgovara, sve ima svoje prednosti...treba videti ima li problema sa kozicom i ima li neke infekcije...mozes uraditi prvo bris glansa...glavni savet je dobra i pravilna higijena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Feb 23, 2012 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 9:28 pm
Postovi: 1
Diger je napisao:
Pozdrav svima... Imam problem koji me muci vec duze vreme. Pojavila mi se jedna crvena tacka na glansu penisa, precnika 3 do 4 mm. Ne siri se dalje, samo se povremeno isperuta, kao i predeo ispod glansa nakon masturbacije. Ne svrbi me i ne pece samo je koza glansa, bas tu gde je ta tacka, nekako glatkija i sjajnija. Da li neko zna sta bi to trebalo da bude?


Najverovatnije je Staphylococcus aureus (zlatna koka). Trebalo bi da uradis bris glansa penisa i antibiogram. Leci se visokim dozama antibiotika 3-5mg na 1kg telesne mase uz mazanje neke kreme koja na koju je bakterija osetljiva sto ces saznati kad ti stignu rezultati brisa glansa. Ja sam imao isti problem i dobio gentamicin 240mg injekcije na 12 h i gentamicin kremu uz ispiranje acidi borici borna voda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2012 6:37 pm
Postovi: 1
Pozdrav! Imao sam crvene tackice posle odnosa sa djevojkom. Procackao sam malo internetom pa sam 10 dana prao i mazao sa DEKTANOL masti i jeo bijeli luk. Tackice su nestale. Djevojka je otisla kod ginekologa i ustanovila je da ima neku infekciju. Dobila je neke lijekove. Mene sad zanima da li ja treba da se javim doktoru iako mi se sad cini da je kod mene sve normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 11:51 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
crvenilo moze nastati nakon odnosa i zbog fizicke iritacije, zbog trenja...ako je kod nje ustanovljena neka infekcija, infekcija se leci u paru, istovremeno, trebalo je i vi da obavite analize, moze se imati infekcija i bez vidljivih simptoma...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sre Jun 06, 2012 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 06, 2012 12:41 pm
Postovi: 1
Ljudi skoro sam imao prvi sexualni odnos bez kondoma..i pojavilo mi se crvenilo na glavicu,jel mora da znaci da sam dobio neku tezu bolest(sidu..) ili?
Hvala unapred :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Jun 10, 2012 8:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moze da bude samo iritacija ako se to javilo neposredno nakon odnosa, to prolazi brzo, za dan-dva...ako i dalje imas promene javi se na pregled, samo tako moze da se utvrdi da li imas neku infekciju...inace sida se ne ispoljava tako...ako hoces da izbegnes i sidu i bilo koju drugu seksualno prenosivu infekciju koristi kondom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 18, 2012 1:12 pm
Postovi: 13
Postovani doktori,
Imao sam crvene tackice na glansu, bio sam kod urologa, urolog mi je uzeo bris od glansa, mikrobioloski nalaz je ukazao na bakteriju Staphylococcus aureus, po antibiogramu sam pio panklav 10 dana, urolog mi je rekao da nije nista strasno, juce mi je bio posledjni dan sa antibiotikom, i javilo mi se crvenilo na otvoru penisa, i ponovo sitne tackice, ispirao sam samo sa kamilicom i tackice su se delumno povukle, i koza se malo oljupila pa sumnjam da sam od antibiotika navuko kandidu, jel sam puno osetliv na antibiotike i ovo mi nije prvi put da mi se takvo nesto desava, sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Sep 27, 2012 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2012 4:17 pm
Postovi: 1
Dobar dan svima nov clan sam na forumu,imam slican problem izasle su mi juce crvene tackice na glansu penisa i ispod na kozici pracenje uz svrab koji je nestao,mazem kanestenom ali mozete da mi napisete redosled lekara kod kojih bih morao da odem jer bih sto pre da obavim te stvari u napred zahvalan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 04, 2012 4:25 pm
Postovi: 1
DOKTOREE MENE JAKO PECE I CRVEN JE GLAVIC STA DA RADIM NEMA NIKAVE TACKE SAMO PECE ME DALI JE NEKA INFEKCIJA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Nov 13, 2012 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2012 9:40 am
Postovi: 3
Postovanje,

Imam jedan problem sa glansom koji me muci vec par dana.
Jedno jutro sam primetio samo par belih tackica na glavicu.
Namazao sam Elocom kremom i one su postale crvene i mnogo manje vidljive ali se jos uvek primecuju. sledecih par dana sam mazao Elocom ali su one jos uvek vidljive.
Istrazujuci po internetu poceo sam da sumnjam na kandidu posto sam pio par dana ranije antibiotike a pise da to moze da bude uzrocnik. Imam stalnu partnerku i imamo odnose bez kondoma.

Unapred Vam hvala na odgovoru i nadam se da cete moci da mi pomognete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Dec 27, 2012 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2012 11:23 pm
Postovi: 2
Doktore ima 10 dana da mi je izasla jedna crvena tackica na glansu i dve tri sitne ne vidne skoro okom na obodu glansa , sto se tice odnosa imao sam samo sa jednom koleginicom iz skole u to vreme odprilike. Tackica je i dalje prisutna niti ima novih ali niti su se ove povukle , ne boli ne svrbi nista ali preventivno pitam, Imao sam jednom problem posle nekih antibiotika bili su jaki pa sam lucio neke bakterije i da ne duzim pricu bio sam u dzordza vasingtona na koznom i dobio sam triderm kremu da mazem i sve je proslo dali da probam sada sa istom kremicom pa ako ne bude rezultata da se javim opet na istu adresu :D Inace u to vreme sam bio bolestan i imao sam herpes na usni . Sada su se ove tri tacke sa glansa preslikale na kozici sa unutrasnje strane dali da uzmem kremu ili da idem na kozno Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Dec 30, 2012 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 4:28 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima... Moj problem se pojavio pre odprilike 5 dana.. Na spoljnjem delu kozice penisa, pocela mi se perutati kozica precnika pola centimetra, nakon ljuscenja kozice prosilirlo mi se na precnik 1x1cm i sad mi je oko te nove koze da kazem crveno, pored toga su mi se pojavile jako sitne crvenkaste tackice pre 2 dana... Molim za savet, jer nigde nisam nisam nasao nesto slicno na internetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 4:52 pm
Postovi: 4
pre 15 dana sam imao odnose sa devojkom, pre 10 dana se javilo blago crvenilo i bela skrama sa neprijatnim mirisom, bez peckanja, svrabeza ili bilo kakvog osecaja nelagodnosti, poceo sam da koristim hipermangan, crenilo i skrama se povkula, ali se javila kao mala ranica, jako sitna, kao da je koza na glavicu ispucala , kupio sam canesten krem i namazao, posle vise sati ranica je zarasla ali se javilo crvenilo i kao nekakve bubuljice crvenkaste, sa svrabom i peckanjem ...
sta da radim ? i sta je najverovatnije da imam ? unapred hvala ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
verovatno se radi o infekciji, a o kakvoj tacno znace se nakon pregleda, treba da se javite na pregled dermatovenerologu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2013 5:16 pm
Postovi: 2
Pozdrav...

Mikrobioloskim pregledom mi je ustanovijena Escherichi-u coli i Enterococcus Sp.

Preporuceno mi je da mazem Hloramfenikol mast i da ispiram sa kalijum-permanganatom.

Da li ce ova terapija biti dovoljna za izlecenje?

Koji Hloramfenikol da mazem za kozu ili sluzokozu? :-?

I ako neko moze da mi kaze kojim redosledom, jel prvo mazem pa ispiram ili obrnuto?

Kako ide priprema tog kalijum p.?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: