Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: o higijeni
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 6:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
iritacija je moguca od svega pomalo, mozda ti ruke-sake ne budu ciste dok se zadovoljavas, ako koristis neku kremu i mazes je po glavicu da ti je ugodje, moze i od kondoma i slicno.
Najvaznije je da se higijena glansa - glavica sprovodi pravilno, najbolje ga je redovno prati mlakom vodom, blagim sapunom ( safeguard) i malo uvecanog, znaci da nije totalno mlohav, opsuten! Nakon ejakulacije ili odnosa vjerujem da znate da se to porazumjeva, pranje tolom, mlakom vodom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 8:27 am
Postovi: 8
Ok, hvala.



Inače, forum je odličan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 1:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Da li mi moze neko odgovoriti na ovo pitanje. Pre nekoliko dana su mi se na glavicu stvorile bele tackice i sad ih ima malo vise i ponekad me svrbi do pre par dana sam koristio didermal zato sto mi je tako doktor rekao da bi mi kozica bila elasticnija da didermal ima neke veze sa ovim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 6:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Mozda ima,mozda si jednostavno preterao sa mazanjem,tj mazao si debeo sloj i koza je sada masna.Prestani da mazes kremu jedno nedelju dana i vidi da li ce se stanje promeniti.U svakom slucaju,da sada i ides na neka laboratorijska ispitivanja,nista se ne bi otkrilo jer je koza poprilicno zamascena i potrebno je nekoliko dana da se odmasti i bris uzme pravilno.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ajd sad
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 12:39 pm
Postovi: 3
drugari,kao i svi novi korisnici...
dodjoh ovde zato sto imam problem....
prelistavao sam ovaj forum jos davno i procitao vazda zanimljivih stvari,no,tad sam bio zdrav....eee,sad nisam,pa sam se setio da ovde ima pametnih ljudi....
da ne duzim,od zadnjeg kresa junior mi pravi neke probleme...
glans i kozica koja ga prekriva su kao pod nekom upalom,[crvenilo,vlaga...]
a sluzokoza...pa u nedostatku boljeg izraza... kao kad ledja i ramena izgore na suncu,preljustava se....neznam o cemu se radi...
ist tako pomenuti deo je blago otecen i pecka s vremena na vreme,
higijenu odrzavam na zavidnom nivou a intenzivirao sam mlaku vodu i ph neutralan sapun od kad je to pocelo,ali,ne pomaze mnogo....e,sad ide onaj deo gde se vi mrstite,kondom nisam koristio.... :oops:
ali,devojka je cista,u to sam siguran....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 11:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ma nemoj...a odakle ti znas da je cista !!!???

eeeeeeeee..kad to cujem :evil:

nego,ne mora da je u pitanju neka seksualno prenosiva bolest,moze i da je obicna infekcija glavica.Sve jedno,moras da odes da ti se uradi bri glansa i da se vidi koja je bakterija.
A opet,mozda je i neka seksualno prenosiva bolest.To neces znati sve dok se ne proveris.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ee,sad,
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 12:39 pm
Postovi: 3
odkud znam...znam...znam je vec dugo,znam da ne daje svakome i tako...zelen sam ja[tek 2 banke],neznam jos nista,ali,po mirisu se uglavnom da zakljuciti jel sekret ispravnoga sastava,ili ti jelte bakteriloski ispravan...
no,ovo se drasticno povuklo,smirilo i to,ali u ponedeljkak,ranom zorom za uput pa dalje...hvala na savetu...kad saznam o cemu se radi,eto mene opet sa izvestajem :lol:

_________________
Artem non odit nisi ignarus...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 2:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
kazes zelen si,pa gde skupi toliko iskustvo da bas po mirisu znas da li postoji infekcija?
ajde ne budali,to ni najiskusniji ginekolog koji se namirisao zenskih sekreta ne bi mogao da provali.
zato pravac laboratorija.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pa
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 12:39 pm
Postovi: 3
bas zato,sto nemam pojma kako sve to moze da bude,znam kako je kad je dobro, i sve sto nije tako nevalja...kad nesto nevalja,oseti se...neznam,mozda je to neki moj trip,ali na taj nos se uvek oslanjam....nije uvek apsolutno tacan,sto se jelte da zakljuciti iz prilozenog,ali,ako se uzme u obzir primitivnost metode i sama uspesnost,ja sam zadovoljan..ovo je prvi put da je omanulo,uostalom,nisu li se lekari srednjeg veka oslanjali na culo mirisa i ukusa za proveru ispravnosti telesnih izlucevina? :lol:
laboratorija mi ne gine,ponedeljak,ranom zorom...
a od sad,kad naletim na priliku,prvo vodim do 00-24 laboratorje,sacekamo da se otreznimo,onda odradimo te testove i ja i ona pa onda na poso....jel tako treba?

_________________
Artem non odit nisi ignarus...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 12:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
to bi bilo idealno,ali...idealno je u praksi neostvarljivo :)
zato se ipak osloni na dobri stari kondom.
mozes i na nos,ako je bas neka teeeeska infekcija ne moze da se ne oseti :-D

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 12:09 am
Postovi: 5
Nastavak sa:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=17787

Nije on mene izlečio nego me je izlečio ginekolog koji je pregledao moju devojku. Tj. ona je rekla šta treba da radim. Kod urologa sam otišao da bih se testirao i potvrdio da je sve u redu.

Na žalost moje iskustvo nije dobro sa tim urologom baš iz razloga što moram ja sam da jurim na sve strane da bih se kompletno testirao. A i nemaju istoriju moje bolesti. Naime svaki put kad sam se pojavio morao sam da mu objašnjavam ponovo šta je sve bilo jer me je potupno zaboravio, ne vode evidenciju.

Moje viđenje odlaska kod doktora (bilo privatnog ili državnog) je kad odem prvi put da me testiraju na sve i svašta (i da platim koliko treba), i drugi put da odem po rezulatate. Pa ako su dobri doviđenja, ako nisu, tretman.

>Zaostalo crvenilo je od eksfolijativnog balanita i ukoliko nemate smetnji, ne obracajte paznju.

Da li će se to vremenom povući? Da li treba da posetim dermatologa ili je to problem za urologa?

Koje su negativne posledice crvenila na penisu osim izgleda i svraba? Tj. da li kasnije može doći do steriliteta ili raka ili tako nesšto?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Crvene tackice...?
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 12:08 am
Postovi: 5
Prvo pozdrav svima...

Letos kada sam bio na moru sa devojkom pojavile su mi se crvene tackice na penisu(vrlo malo i ponekad me peckalo i svrbelo), cim sam dosao kuci otisao sam kod urologa koji mi je napisao Balantitis....ja pitam jel' to Candida kaze jeste i dao mi da ispiram sa hipermanganom(dva zrnca u casi vode...) i kad se dobro osusi mazem Cenesten kremom. Naravno sve sam to ispostovao i crvene tackice i kao da je se malo tuda ljustila kozica je prestalo, ja sam po upustvu nastavio da mazem jos 7 dana.

Pre mesec dana opet ista prica, znaci na oko bukvalno isto odem ja opet kod urologa ali bio je drugi doktor isto poznat i sa dugackim stazom kao prvi kod koga sam bio, covek kaze ovo ti je kao herpes i da mi Virumerc da mazem, ja kazem da mi je ovako isto bilo na moru i da mi je doktor (kazem po imenice) dao Canesten i hipermangan i rekao da je Candida on kaze ma nije nego ovo ti je isto kao herpes :( !

Naravno po upustvu doktora kupio sam virumerc i mazao 10-tak dana isto je nestalo znaci nije bilo tackica-crvenih, opet sam ispostovao mazao sam par dana i kad su se povukle.

Medjutim posle prestanka mazanja nakom 10-tak dana opet su mi se pojavile iste te crvene tackice :(...

Ja lepo odem u Biolosku labaratoriju i uradim :

"Bakterioloskim pregledom brisa izolovana je normalna flora"


"Mikoloskim pregledom brisa nisu izolovane gljive iz roda Candida"

Evo 7 dana posle uradjenog brisa tackice su potpuno nestale, mozda ima jos jedna(jedva vidljiva)

Moze li neko da mi pomogne i malo pojasni sta je meni????

PS:Ne tako davno sam radio bukvalno sve analize (ureplasme ok, nema halmidije, spermo kultura ok, brisevi uretre ok .....)


Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 9:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
onda ti preostaje da intenzivars higijenu penisa /glansa-glavica/,da upratiš kada ti se to dešava, da li posle sexa, velikog znojenja i slično... jačaj imuni sistem /vitamini, minerali i svi prirodni preparati.../ , opet iskontrolišeš urin na biohemiji i mikrobiologiji, a ako se opet tačkice pojave, ponoviš bris na mikrobiologiji, ali prije bilo kakvog tretmana kremama ili hipermanganom....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 12:08 am
Postovi: 5
Higijenu vodim i ona je stvarno na najvisem nivou, mlaka voda i blagi sapun sad sam cak uzeo SEBAMED deciji sapun i na njemu pise : koristi se za ciscenje koze beba i dece od rodjenja do adolesencije.Sadrzi:ureu, vitamine i aminokiseline koje omogucavaju da koza ostane meka i nezna.Pantenol stimulise regeneraciju koze dok vitamin E stiti kozu od stetnih spoljnih uticaja.Ne sadrzi boje, alkalije, nitrozamine i dioksan.
Preporucuje se za izuzetno osetljivu i suvu kozu beba kao i kod atopicnog ekcema i psorijaze. inace je PH 5.5.

Mislim da nema bolji sapun od ovoga na nasem trzistu to se vidi i po ceni :(!

Nadam se da smem njega da koristim cim je za bebe?


Inace nema pravila bar ih ja nisam primetio kad se crvene peckice pojave, uglavnom na brisevima nista nije pokazalo!

PS: Kozica koja prelazi preko glavica mi je suva kao i sam glavic i jedva je prevucem, mozda to ima neke veze sta mogu da koristim za ovo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
Koža bebe nije ista kao koža odraslih, zato i postoje sapuni za bebe, odrasle, za masnu, suvu kožu.....

Ako ti je suva kožica, ai glavić, bilo bi dobro da ga nauljiš sa Kantarionovim uljem (jer i ono djeluje antimikrobno na sluzokožu i kožu) ili nekim uljima koje sadrže dosta E vitamina!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: