Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 12:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Pošto sam sinoć postavila pitanje , red je da danas posle UZ kažem novitete , dakle saznasno da cisti nema ! :o
Nefrolog u Kliničkom centru tvrdi da je cela ova stvar nastala zbog lošeg gledanja tj čitanja UZ.

Ispalo je da je dr u Dragiše Mišović na sasvim zdravom bubrega videla cistu ... :-? Čak ni peska nema koji je takodje videla ...

Eto...mnogo buke ni oko čega ..

Hvala Vam svima na odgovorima , pomogli ste mi ...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Nekada bubrezna casica moze da se vidi kao cista,pogrese i najbolji ponekad.
Sto se tice peska to je promenljiva stvar u bubrezima jer se on ispira mokracom tako da ga nekad ima,nekad nema.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 5:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sve sto sam mogao da vam kazem na osnovu podataka koje ste dali, kazao sam vam. Ne znam na osnovu cega doktor mase glavom ako rezultati nisu stigli? Kada budete imali rezultate, javite se.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 3:40 pm
Postovi: 5
Pozdrav.......U gornjem polu levog bubrega i lateralno imam cistu tankog zida,bistrog,anehogenog sadrzaja promera 92 mm,koja je porasla za 10 mm od januara.Ne pravi mi nikakve smetnje/bolove i sl./Sta mi je činiti ...hvala.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste u bubregu
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 11:14 pm
Postovi: 8
petarvuk je napisao:
Imam 29 godina i zbog bolova u donjem delu stomaka sam uradio pregled ultrazvukom. Doktor napisao:
Oba bubrega ocuvanog parenhima, desno naglasenog pks, obostrano retki mikroliti. U gornjem polu parenhimska cista 35mm, a u levom nekoliko cisti najveca promera 40mm.
Usmeno je saopstila da su nadrazeni desni kanali i da mi je verovatno krenuo pesak.

Do sada nisam imao zdravstvene probleme pa sam veoma zabrinut zbog ovih cisti ... Voleo bih da mi neko objasni poremecaj i kako b trebalo u buducnosti da se ponasam kako bih sanirao ili kontrolisao navedeno.

Unapred zahvalan svima koji posvete vreme mom problemu i ljudima sa slicnim!


Nadam se da nisam zakasnio sa postom i da redovno pratis bar ovu temu , jer vidim da post datira od 2007. godine
Najinteresantnije od svega je da sam mislio da je ovo bio moj post :) jer imas isto godina kao i ja a osim toga i ova totalna podudarnost u velicini cista zvuci jos vise nevjerovatno....Dakle, tvoja bolest je definitivno policistoza bubrega (policistosis reniss bill) a na engleskom je skraceno PKD( Polycystic Kidney Disease)
http://www.pkdcure.org/
Ovo je link na kome mozes detaljno da saznas sve ono sto te interesuje a ja ti ukratko mogu reci da trebas, sto se tice prehrane, smanjiti unos soli i bjelancevina (proteina), piti dosta tecnosti i uvin caj, te godisnje ili polugodisnje ici na kontrole kod nefrologa!
Bolest je nasljedna (naslijedio si je od majke jer uglavnom prenosi se sa majke na musku djecu i obrnuto) i nazalost neizljeciva; krajni stadij je hemodijaliza ili transplatacija bubrega. Za transplataciju nije problem naci organ nego naci podudarnost tkiva. Tako se moze produziti zivot za negde oko 10 god...
Sto se tice lijekova trebas uzimati lijek iz grupe ACE inhibitora. Ovo ti govorim iz iskustva , jer su me doktori dugo vremena kljukali nepotrebno drugom vrstom antihipertenziva , pa cak i kombinacijama a sve je bilo uzaludno. Pritisak mi je bio uvijek visok: sa 18 godina 140/90, a kasnije donji nikada nije padao ispod 100, a nekada je isao i do 110! Kada sam ove godine presao na ACE inhibitor pritisak je bio 140/90... dakle uspio sam spustiti donji ispod 100 :) Da sam samo ranije poceo brinuti sam o sebi i raspitivati se na netu o svojoj bolesti ovaj bih lijek poceo i ranije uzimati :)
Eto, nadam se da sam barem malo pomogao a za dodatna obajsnjenja mozes se javiti na pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste u bubregu
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 2:08 pm
Postovi: 5
Prekucan nalaz ultrazvucnog pregleda bubrega moje sestre:

EXO NALAZ:

"Desni bubreg je normalnog polozaja, oblika i dimenzija sa vise cisti oko 5 mm bez zastoja staze i micokalkulosom oko 3 mm i normalnim PK sistemom.
Levi bubreg je normalnoga polozaja, oblika i dimenzija s cistom oko 5 mm bez zastoja staze i kalkuloze i normalnim PK sistemom.
Mokracna besika je dobro popunjen i glatkih zidova a bez kalkuloze i Divertikuloze."

DG. CISTIS SIMPLEX
CISTE RENIX DEX

Molila bih da mi objasnite sta zapravo znaci imati vise cisti, kog su tipa ciste kod moje sestre i kako se to leci.

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste u bubregu
PostPoslato: Uto Jan 28, 2014 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 2:29 am
Postovi: 4
Moze li neko da mi ovo objasni...Danas sam bio na UltraZvuku i slucjano mi je pronadjena suspektna cista na levom bubregu velicine 10mm, ali doktorka je rekla da nije nista opasno i da nemam razloga za brigu , da li je to tacno ili treba da se zabrinem? Imam 17 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste u bubregu
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 7:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ciste na bubregu kod ljudi su cesta pojava, nisu bolest, tvoja je manjih dimenzija, bez brige...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Feb 04, 2014 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 10:25 pm
Postovi: 1
Vragolasta Amfibija je napisao:
Ciste u bubregu su najverovatnije urodjene i da slucajno niste otisli na UZ pregled n ikad ne biste ni znali da ih imate jer se ne ispoljavaju nikakvom simptomatologijom.
Medjutim,vase ciste a narocito jer ih imate vise jesu za pracenje koje se vrsi na 6 meseci,Procerava se velicina cisti,koliko brzo rastu i da li u opste rastu.Ukoliko ciste rastu,onda se vrsi punkcija sklerozacija i to je jedini nacin da se te ciste "izlece".One za sada ne prave nikakve zdravstvene probleme,ali ako pocnu da rastu onda prete da uniste sav plemeniti parenhim bubrega te da ceo bubreg postane jedna velika cista.Zatose vrsi to pracenje na 6 meseci.
Inace da dodam da je to vrlo cesto kod ljudi i da vecina ljudi sasvim slucajno,zbog peska u bubrezima,sazna da ima i ciste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste u bubregu
PostPoslato: Čet Feb 13, 2014 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 11, 2013 5:41 pm
Postovi: 1
Postovanje,

Moj otc je danas radio ct abdomena i nalaz mu je uredan osim sto pise
u desnom bubregu hipodenzna promena 5mm otvorene etiologije.
Da li moze neko da mi objasni o cemu se radi jer sutra ide kod dr. da mu ocita rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste u bubregu
PostPoslato: Čet Dec 18, 2014 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2014 8:17 pm
Postovi: 1
Postovanje,
uradio sam analize bubrega i izvestaj glasi ovako- desni bubreg uzduzno 11cm parenhim 16mm u srednjem delu hiperehogena promena 3.5*4cm kruzna,/sup.neo/ nekolicno parapijelicnih cisti bez staze i kalkuloze, levi bubreg uzduzno 10,5cm parenhim 14mm gradus I sa vise parapijelicnih cisti.
Sad vas pitam sta to znaci? Kako se leci? I koliko je ozbiljno?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: