Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: bol u bubregu
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Sve je pocelo seksualnim odnosom pre oko nedelju dana. Imam dugogodisnjeg stalnog partnera,i kao i uvek, koristili smo kondom. Ovoga puta ne uobicajeni ( Romed ), vec Trojan - 1. put. Tokom odnosa i neposredno posle osetila sam peckanje. Istusirala se i sutradan je sve bilo u redu.Medjutim, naredni dan pojavilo se ``golicanje`` prilikom mokrenja, kao i stalni nagon za mokrenjem i osecaj da nikako ne mogu potpuno da ispraznim besiku. Te veceri sam imala temperaturu 38,4. Popijem aspirin, preznojim se preko noci i sve o.k. Narednih dana ovi simptomi su polako nestajali, ali se pojavio blagi bol u donjem delu stomaka. Protekla 3 dana bol je postao sasvim jasan. Levi bubreg, i to pocinje posle podne. Budem totalno malaksala i nesposobna, pa moram da popijem nesto protiv bolova ( konkretno Rapten-K i Brufen 200). Pomaze mi, ali ne znam koliko je to dobro...Kod doktorice sam bila juce i uputila me je da uradim analizu urina i urinokulturu. Terapija-caj od brusnice. Ide vikend,a rezultati od urinokulture su u ponedeljak. Analizu urina imam:

analiza urina sa sedimentom
analiza rezultat referentne vrednosti
izgled mutan bistar
spec tezina 1.03 1.003-1.040
krv ++ negativ
ph 6 4.5-8.0
protein 0.3 do 0.1
nitriti + negativ
eritrociti u sedimentu urina 8.0-10.0 do 2
leukociti u sedimentu urina masa do 5
epitelne celije u sed. Urina 8.0-10 do 5
sed. Urina masa bakterija

Jasno mi je da su rezultati prilicno losi, pa me zanima kako sebi da pomognem do ponedeljka, dok ne dobijem i ostale rezultate i odem kod doktorice. Sta smem, a sta ne?Mogu li da koristim navedene lekove?Je li u pitanju upala, infekcija ili sta... Ima li veze uopste sa kondomom i da li mogu imati odnose ( zasticene,naravno! )? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 6:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Urinarna infekcija na osnovu izlozenog a urinokultura ce tacno reci koji uzrocnik je u pitanju(+ za doktorku),medjutim da li postoji bolna osetljivost lumbalnih loza uz bol koji se siri u butinu ili labije.Sa kondomom nema nikakve veze ali zato pored svega ovoga bi bilo pozeljno uraditi i KKS i ultrazvuk bubrega zbog eventualnog postojanja kamena/peska u urinarnim putevima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Hvala za dijagnozu!
Imam bol u levom kuku, ali za to sam bila kod ortopeda i rekao je da je u pitanju ``prirodna predispozicija za iscasenje``, te da se tu ne moze nista osim da se pomirim s tim. Ovaj bol nije uvek prisutan, vec se javlja povremeno, u zavisnosti od polozaja tela, sedenja...
Evo, sada je jutro, a bubreg se ``javlja``. Bol nije prestajao i nocas. Da li su dozvoljeni antibiotici?
Hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 8:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ako ste na forum dosli po antibiotike ovde ih sigurno necete dobiti!!!Vas neko treba da klinicki ispita jer infekcija moze biti komplikacija npr nefrolitijaze tj treba neko da vas pogleda a ne preko foruma da trazite th.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 8:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
To mi je jasno, ali ja samo pitam da li ova 2 dana mogu da zivim ``normalno`` dok u ponedeljak ne odem kod doktorice? Ne zelim nesto dodatno da iskomplikujem... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 8:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
A sta znaci ziveti normalno??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Voziti bicikl, setati, ne sedeti uvijen u cebe, biti izlozen suncu... Konkretno, danas sam planirala da odvozim biciklom do obliznjeg izletista ( oko 8 km ). 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 9:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa zaista od dva dana mirovanja vam nece pasti kruna sa glave,lezite kuci i odmarajte ne vidim zasto biste se malteretirali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Urinarna infekcija bi trebala da se odleži.
Pojedini lekari prepisuju antibiotik širokog spektra nakon davanja urina na pregled a do pristizanja rezultata urinokulture, pogotovo pacijentima kod kojih se širenje infekcije na bubrege dešava brzo, kao što je to slučaj kod mene.
neSavesni uzimajte što više tečnosti - vodu, urološke čajeve, sok od brusnice (nezaslađeni) ili pak grickajte brusnicu.
Savesno uzimajte terapiju nakon što vam je doktor prepiše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 23, 2008 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Evo me, sa novostima. Rezultat urinokulture: ESCHERICHIA COLI. Senzitivnost na: EMPICILIN, CEFALEKSIN, GENTAMYCIN, PIPEMIDINSKA KISELINA, SXT0BACTRIM, AMOXICILIN+KLAVULANSKA KISELINA. Broj bakterija u 1ml urina: preko 100.000 Dobila sam da pijem CEFALEKSIN. Trenutno imam temperaturu 37,6.
Doktorka nije bas bila raspolozena za deljenje saveta i rekla mi je da ce ``da proba sa ovim lekom, pa ako to nije to promenice``. Interesantno... U cetvrtak ponovo nosim urin na analizu i urinokulturu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 23, 2008 3:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Nema tu nista interesantno Escherichia je senzitivna na cephalexine i terapija je sasvim ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Ja se izvinjavam sto nisam potpuno medicinski potkovana, pa imam toliko ispada...
Inace, sinoc je temperatura dostigla 38,9. Sada je niza, preko 37, a bubreg i dalje boli... Lezim, pijem caj, znojim se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Molim Vas da mi kzete da li je ovolika temperatura normana reakcija na lekove? :oops: Kako dan odmice, meni je sve gore i temperatura mi raste. Sada je opet presla 38. Da li da je skidam necim ili da se pomirim sa ovim stanjem? :-? To sa temperaturom pocelo je juce, pre podne, a prvu kapsulu sam popila u 16h...
Hvala! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 5:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Upravo suprotno sa antibiotskom th temperatura bi trebala da pada za pocetak uradite jos KKS,CRP i EHO bubrega jer mozda je doslo do sirenja infekcije iz besike ascedentno(prema bubrezima) uz mogucnost postojanja neke urinarne opstrukcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
A sta da radim sa temperaturom? Ne mogu se ni pomeriti ovakva! Mogu da uzmem Brufen?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: