Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bakterije, bakterije, bakterije....
PostPoslato: Sub Maj 17, 2014 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 12:35 pm
Postovi: 13
Здраво свима,

Надам се да неко са правим искуством и знањем може да ми објасни неке ствари и помогне. Прича креће...
Пре три месеца сам чисто из превентивних разлога дао да се ураде брис гланса и уретре. Брис уретре је дошао уредан, док је брис гланса био позитиван на Pseudomonas Aerogunis (на анализи пише да се налази у маси). Реко, неће бити проблема да се излечи јер је била сензитивна на све антибиотике. Препосали су ми ciprocinal и gentamicin. Терапију сам испоштовао како треба. Лекар ми је рекао да треба да дам брис поново, али три недеље после завршетка терапије да би налази осликавали реално стање. Налаз тог бриса сад је Enterococcus Faecalis[/is у великом броју, која је резистентна на све антибиотике осим на најјаче које се дају иглом! Аааајде сад докле више! Нисам имао однос од месец дана пре почетка терапије до данас (дугогодишња девојка није ту, а и дефинитивно нисам добио то од ње јер је она скоро урадила брис, а и користимо заштиту и не практикујемо анални секс), а и водим ненормалну хигијену, скоро опсесивну, од када сам навуко прву бактерију. :)
Је л' може неко да ми објасни како је могуће да сам се заразио са овим бактеријама (негде сам читао да су баш ове честе појаве по болницама)?
Је л' ће то тако наизменично да се мењају бактерије док не дође нека која ће бити резистентна на све антибиотике?
Свака помоћ, информација и мишљење је више него добродошло!
До победе! :)

Хвала!

[i]P.S.
Интересује ме исто да ли пре сваког наношења препрата (креме, масти) треба да се третирана површина (гланс) претходно опере?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije, bakterije, bakterije....
PostPoslato: Uto Maj 20, 2014 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Pozdrav.

Nisam doktor, ali znam da se bakterija enterokokus vrlo često pojavljuje u vidu kontaminacije po labaratorijama, tako da bih ja da sam na tvom mestu ponovio bris, možda u nekoj drugoj (ili privatnoj?) lab pre početka terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije, bakterije, bakterije....
PostPoslato: Uto Maj 20, 2014 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 12:35 pm
Postovi: 13
Хвала Марко, добро је знати да узорци могу бити контаминирани некад и тако неупотребљиви. Дао сам брис у приватној лабораторији истог дана кад сам сазнао резултате, јер ми је стварно сумњива цела ситуација. Сад чекам резултате. Биће добро ако ми не нађу неку трећу... :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: