Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Sub Okt 04, 2014 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Pomaze Bog narode. Zovem se Slobodan Burojevic i jutros sam operisao frenulum. Elem, radili su mi u opstoj anesteziji (imao sam stra' zbog neke traume iz detinjstva) i kada sam se probudio, zavirio sam dole i sve je izgledalo normalno. Kada sam otisao da uriniram, bio je malcice plav i to mestimicno, ali sada, evo 2 sata je ujutru, i izgleda potpuno normalno. Operisao sam se u Uroloskoj Klinici u Beogradu, a operaciju je izvrsio dr. Kozomora. Kada je trebalo da idem kuci, nisam se konsultovao sa njim jer su svi lekari otisli na neko predavanje, pa su mi samo dali istoriju bolesti da predam i da idem. Glavna med. sestra mi je dala neku konjsku mast da mazem, ali su mi rekli da za danas nista ne diram, tek sutra. U ponedeljak imam kontrolu. E sad, ja malu gazu, koliko sam mogao da vidim, imam na mestu kod frenuluma i ona mi je ispod kozice. Nije mi jasno kako to. Rekli su mi da moram da menjam gazu svaki dan valjda, ali ne znam kako izvesti to da je stavim pod kozicu. Imam nizak prag bola i glans mi je jako puno osetljiv na dodir. Citao sam ovde par stvari o kamilici, i nije mi takodje jasno kako to ispirate njom ? Napunite casu sa kamilicom i umocite ? :oops:

Takodje mi je malo trip da pokusam nesto da radim jer ne znam da li cu nesto poremetiti i malo se plasim bola. Sta da radim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Sub Okt 04, 2014 3:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pogledajte šta piše za previjanje u otpustu, mada ako su vam rekli da menjate gazu onda je stvar jasna.
Pošto je rađen samo frenulum, a kožicu imate pretpostavljam da su oni spustili kožicu, postavili gazu i navrnuli kožicu nazad. Uradite tako, pogledajte kako su oni i uradite isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Sub Okt 04, 2014 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Kada sam se probudio, otisao sam da uriniram i ispala mi je gaza, i sada me jako boli. Tamo gde su me operisali, tacnije, gde mi je rez, tu je svuda belo, i imam malo krvi u gacama. Sta da radim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 1:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Stavi opet gazu. Krv je ok, malo krvi ništa strašno, pogotovo što je to verovatno odmah malo nastalo, a belo ne znam šta je, verovatno je neko sredstvo koje su oni naprskali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Bio sam odmah posle stavljanja ovog posta u urgentnom centru tamo kod Klinickog i rekli su mi da je to belo ok, da je to znak da se oporavlja i da zarasta rana. E sad, dali su mi kremu koja se zove Chloramphenicol i sprej Octenisept da stavljam posle tusiranja. Covece juce sam se operisao, a vec imam ogromne, khm, "nagone". Hormoni prste iz mene, a devojka mi je toliko sada privlacna nego inace, da hocu da prsnem hahahaha. Dosta mi je glavic osetljiv na dodir, to ne znam kako da resim. Takodje imam mali problem da mi penis ide u levo, i to me malo brine. Je l' ima razloga za brigu ? Takodje postoji li nacin resavanja prevelike osetljivosti na glavicu ? Nastavicu da pisem ovde kako mi dani prolaze sa oporavkom, pa neko koga zanima moze da baci pogled, nadam se da ce mu pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 2:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ima naravno rešenja za preosetljiv glavić ali o tome kad ti rana skroz zaraste, do tada se samo oporavljaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Evo je i slika. Znaci juce ujutru sam odradio intervenciju. Kako izgleda ?


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Treci dan. Danas sam se probudio sa punom erekcijom, nije krvi bilo u gacama uopste, ni malo. Kad sam otisao da uriniram, jedva sam kozicu prevukao preko glavica, bilo je mnogo tesko. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Deluje ok, previjaj to, ne razmišljaj sada o prevlačenju, verovatno ima otoka.

A koji si uopšte imao problem pa si išao na intervenciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Kad sam bio u urgentnom rekli su mi da nema potrebe da stavljam gazu ni nista slicno, samo da mazem onom mascu i da prskam sprej. Zakazao sam kontrolu kod urologa, jer sam bio uveren da imam fimozu, i kada mi je navukao kozicu, rekao mi je da imam problem sa frenulumom, jer mogu bez problema da je navucem kad nije u erekciji, ali kad jeste, Boze sacuvaj. Bilo mi je malo cudno, al' 'ajd', odradicemo. Plasi me da necu moci da prevlacim kozicu nakon oporavka... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 3:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pa pazi, možda i jeste problem i u kožici. On je na pregledu verovatno video kratak frenulum koji smeta u svakom slučaju pa je pokušao da stvar reši ovom intervencijom koja je jednostavnije i da te ne obrezuje ako ne treba.
Kada se to oporavi videćeš šta i kako, ako i jeste do kožice ona se može popraviti i bez operacije uz pomoć vežbi i krema, doduše ne uvek, ali kratak frenulum ne možeš nikako da rastegneš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Sad sam se ubedacio skroz...jesu to one vezbe sto pise onaj tip sa razvlacenjem kozice ka dole ? Ono sto je tip radio jedno 3-4 meseca ? Majke mi ubicu se... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 4:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne verujem da je to.
Koliko godina imaš?

Opusti se čveče, sve će se rešiti, sada obaviš šta ti smeta i posle na to zaboraviš i imaš normalan seks, ništa nije strašno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Imam 18 godina. 2 puta dnevno utapam penis u solju sa mlakom vodom i sa truncicom tecnog sapuna zbog mirisa i drzim tako 10 minuta. Posle tusiranja namazem ranu sa onom mascu i prsnem sprejom. To radim. Je l' bi trebalo da to radim po celom glavicu ili samo na ranu ? Izvini sto smaram, ali velika mi je frka...devojka i ja smo godinu i danas je 8 meseci i do sada nismo imali sex. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avanture oporavka frenuluma
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 7:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Jel ti doktor rekao da potapaš ranu toliko???
Ja iskreno to ne bi radio.

Ok je stavljanje spreja nakon tuširanja. Brzo će ti to zarasti pa ćeš videti na čemu si i kako za dalje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: