Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Alo, kolege, BRE! :))))
PostPoslato: Čet Jun 27, 2013 11:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Једна од разлика између животиња и људи је та да први беже од проблема, а други се суочавају са њима.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alo, kolege, BRE! :))))
PostPoslato: Pet Jul 05, 2013 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
aa_aca je napisao:
Једна од разлика између животиња и људи је та да први беже од проблема, а други се суочавају са њима.


ovo ne stoji. i yivotinje ostaju da se suocavaju nekada. kao sto nekada i ljudi nekada beze od opasnosti. sve je to '' flight or fight syndrome' koji je prisutan kod svih zivih organizama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alo, kolege, BRE! :))))
PostPoslato: Pet Jul 05, 2013 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
Otici je potpuno normalna i racionalna odluka mladog coveka koji zeli da radi, nauči i zaradi. Ovde, u tkz.zemlji zvanoj srbija to je ravno nemogućem. Sve se svodi na lična poznanstva, političke konekcije, seksualne odnose i pare tojest sponzorstva. Mesta docenata i profesora se kupuju. Znanje se moze dobiti plaćanjem bilo političkim bilo seksualnim. I tako mogu navoditi u nedogled.
Jedino postoje oni koji zele da uzmu zivot u svoje ruke i nesto od njega naprave i zato hrabro odu u zemlju u kojoj zakoni i institucije postoje. I postoje oni manje hrabri koji to ne smeju, oa iznalaze svakakve razloge zasto treba ostati u propaloj zemlji kakva je srbija. I neretko preuvelicavaju probleme kako bi racionalizovali svoj ostanak u srbiji, a zapravo samo kompenzuju svoj nedostatak hrabrosti. A u sustini su veoman nezadovoljni i vode profesionalno promaseni zivot , zapravo zivotare od dans do sutra i nema ih na mapi, bas kao sto ni srbije nema nigde na mapi, ma niko nije ni cuo za nju osim poneko i to po losem.

Zavaravati sebe i druge i prodavati iluzije kako je ovde nesto moguce uraditi samo je eto malo kompolikovanije i eto malo teze je besmisleno za nekoga ko ne moze ni posao dobiti, a kamoli nauciti ga. I sta je onda rešenje? OStati i dalje ovde i cekati nesto ili nekoga. Ili se muciti u sistemu veza, politikanstva,kriminala i menadzertstva da bi se moyda i to pod velikim slovom M , Mozda nekada dobila prilika da se radi i nauci scoj posao.

Mozda su svi nasi lekari u USA glupi sto su otisli i sada zive zivot kakav treba svako da zivi. Mozda su pogresili sto sada mogu decu da skoluju posvetu, da letuju gde i kad pozele, sto su uspesni i sto rade procedure kakve kolege u srbiji mogu samo da citaju jer su jos uvek kao specijalisti na nivou opoeracija kila, žučnih kesa i slepih creva. Mozda nisu trebali otici u USA. Mozda su pogresili sto sada idu po svetu da se obucavaju za najsavremenije metode.

Da, verovatno su oni pogresili.

A nasi lekari u takozvanoj zemlji zvanoj srbija su u pravu jer jedu burek do 8.00h dok bi trebali da operisu. Ali sta da operisu ponovo ? Slepo crevo? PA da, za bolje i nisu nauceni. Edukacija ? KOja edukacija, na tu edukaciju ode 1% odabranih i to ne onih koji zasluzuju vec onih koji su podobni da odu. Plate bedne, pa ucenjuju pacijente da im daju baksis od nekoliko stotina eura, ili otimaju hiljade evra(kao neki profesori hirurgijw na takozvanom fakultetu zvanom beogradski medicinski) za operacije na koje imaju monopol pa imaju kuce i dvorce i kola i limuzine i da im drzava moze bilo sta , jer ipak oni su zasticeni jer ih je ista ta drzava poslala na obuku u inostranstvo. Doduse poslala ih je da operise za sve ljude isto i da siri znanje. Ali eto, sto bi kad ne moraju. Bolje da zadrze novac za sebe i podele ga sa nekim iz DBa koji ih stiti. Veza izmedju hirurgije i DB je jasna i tuzna je cak i za laznu drzavu kao srbija gde postoji spega kriminala policije i hirurgije.
Ali neka, tako treba, ostati u zemlji i patiti jer nazalost nema se hrabrosti i pokusati. Ili su ljudi lenji pa bolje da ih ugnjetavaju i da nemaju perspektivu nego da rade. Ili mozda samospoznaja da se ipak nema kvaliteta za USA nego jedino za najnizu ligu kakva je takozvana srpska. Mozda se oni koji ostaju uljuljkavaju jer znaju da nikada ne bi opstali u najjacoj konkurenciji kakva je u USA, pa posto takav samar njihov ego nikada ne bio podneo onda pristaju na taj kompromis ostajanja nalazeci hiljadu razloga zasto je bolje ostati. MOzda zapravo oni lazu sebe. Jer bolje i tavorenje u tamnom vilajetu takozvane zemlje kao srbija nego pokusaj da se igra u vrhunskoj ligi kakva je USA: JER SE ipak potajno zna u sebi da nsi dovoljno dobar da budes medju najboljima.


I zavrsicu ovaj thread samo time da je malo chudno da mi placamo da nas operisu i transplantiraju ti u USA a da ne dolaze oni ovde. Da, verovatno smo mi u pravu.
Sto bi mi radili, mi smo bogati, imamo dovoljno da platimo svaku operaciju u USA: Pa da, bolje platiti iz tako velikog budzeta nego napravoto sistem gde bi kvalitet isao napred, a olosi isli u zatvor, pa bi onda imali svoj sistem obucenih ljudi da rade najsofisticiranije procedure kao i transplantacije.

Ali Ne, ne ipak je bolje ostati ovde. Ovde se zaslugom i znanjem postaje profesor hirurgije. Nema to veze sa klanovima i politikom. Ma da, posteno.

Samo cu voleti da vidim gde ce se leciti kada se razbole oni koji treba nas da lece sada 8) :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alo, kolege, BRE! :))))
PostPoslato: Pet Jul 05, 2013 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
13th.wizard. je napisao:
aa_aca je napisao:
Једна од разлика између животиња и људи је та да први беже од проблема, а други се суочавају са њима.


ovo ne stoji. i yivotinje ostaju da se suocavaju nekada. kao sto nekada i ljudi nekada beze od opasnosti. sve je to '' flight or fight syndrome' koji je prisutan kod svih zivih organizama.

Наравно да има изузетака, али они само потврђују правило.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alo, kolege, BRE! :))))
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 5:08 pm
Postovi: 13
Ala nam je tema zamrla... :) Steta. U svakom slucaju, oterala sam ove nase tamo gde im je mesto i pocela da spremam USMLE. I bas mi je fino :D :D :D :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alo, kolege, BRE! :))))
PostPoslato: Sub Dec 14, 2013 7:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
aa_aca je napisao:
13th.wizard. je napisao:
aa_aca je napisao:
Једна од разлика између животиња и људи је та да први беже од проблема, а други се суочавају са њима.


ovo ne stoji. i yivotinje ostaju da se suocavaju nekada. kao sto nekada i ljudi nekada beze od opasnosti. sve je to '' flight or fight syndrome' koji je prisutan kod svih zivih organizama.

Наравно да има изузетака, али они само потврђују правило.



ma gluposti, sada nam jos trebaju i zivotinje biti primer za glupost i psihijatrijski kontejner zvani srbija. ma dajte, o cemu mi pricamo ovde, da neko ko moze da ode i zivi pristojno to ne treba da uradi nego da ostane da se muci ovde da bi kao nesto promenio. kada promenio? sta promenio ? nikada i nista. verovatno da umre u ovoj fekaliji od zemlje pokusavajuci da nesto promeni da ga se ne bi na internet forumima setili. sto ovde ne ostamu deca politicara i sto se lekari iz takozvane zemlje srbija ne lece u srbiji gde i rade nego beze u inostranstvo da se operisu ?


Srbija je 35 od 35 zemalja u Evropi kaze poslednja studija neke nezavisne evropske agencije , a ministarka takozvane zemlje srbije, kaze da to nije tacno jer nisu korisceni neki adekvatni parametri itd.itd. bulazni zena nesto ,a onda sede u prvi avion lufthanse i ode u Nemacku na hirursku intervenciju.

Ma kako da ne, slusajmo poruke iz zivotinjskog carstva i ostajmo ovde da uzivamo u zivotinjskom carstvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alo, kolege, BRE! :))))
PostPoslato: Sub Dec 14, 2013 8:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
Junona_Lucina je napisao:
Ala nam je tema zamrla... :) Steta. U svakom slucaju, oterala sam ove nase tamo gde im je mesto i pocela da spremam USMLE. I bas mi je fino :D :D :D :D :D :D :D :D



Svaka chast. Uradila si pravu stvar i donela pravu odluku. Kada tamo za oko 2-3 godine dobijes residency zapamti moje reci osecaces se kao da si na vrhu sveta.

I drago mi je da sam pobedio u ovoj diskusiji i sto si i ti shvatila sve ono sto sam pisao i govorio.


Ma ne mozes pogresiti. I drago mi je sto si ove nase oloshe od takozvanih hirurga, tojest taj polusvet i glib u belim mantilima (citaj prljavim manitilim) odjebala i rekla im ono sto svi misle nego ne smeju da kazu jer od njih zavise. A to je super kada niotkoga nezavisis i mozes sve da kazes svakome.
Jadni ovi mladji hirurzi u kakvoj pomijari i rupi rade i sa kime rade. A u isto vreme su beskicmenjaci i amebe pa ne smeju nista da kazu dok se ponizavaju na najgore moguce nacine. I kao jednog dana ce biti u nekom elitnom klubu hirurga. Ahahaha , elitni klub kao sto je i polovna pijaca elitna. Ali sta ces ljudi imaju velike komplekse i veliku moc poricanja. Do kraja karijere ucenjivati pacijente za pare da bi se prezivljavalo i operisati slepa creva i pilonidalne sinuse. A da odes u svet da te sramota pojede jer nista ne znas - koeficijent hirurske inteligencije nizi od broja cipela.

Kada odes u USA videces kako zive i rade lekari i samo ces jedno reci :
Ovo sam ranije trebala uraditi!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: