Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
dolce-vita je napisao:
Ja imam 30 godina, pa moram to videti, smatram da sam i jako mlada da bih imala i problem sa zubima u smislu nekog veceg estetskog problema.

Jeste , ti tikeri su bas slatki,inace, ne znam koliko je tacna prica da zenu svaka trudnoca kosta jedan zub;))))))))


E, nije tačna priča :).
Ja sam imala milion i jednu pacijentkinju trudnicu, i to i sa po tri trudnoće u nizu, nijedna nije izgubila zub.
Vidite, kad neko uđe u trudnoću sa saniranim zubima, dalje nema šta sa njima posebno da se događa, samo eventualno da pregrize neku plombu, ili da se desi ma šta bezazleno i lako rešivo što bi se desilo i da nije trudnica.
Problemi sa desnima su za očekivati, jer - kako negde rekoh - desni su osetljive i reaguju na ma kakve opšte promene, posebno na hormonski disbalans, pa čak i fiziološki, kao što je trudnoća.
Posebno je problem ako je pacijentkinja na dodatnoj hormonskoj terapiji, mada ni to nije ništa nerešivo, a - da ponovim - cela priča na zube nema nikakav uticaj.
Opet, govorim o nekim normalnim uslovima življenja - dakle, ne o Bijafri, gde vlada glad ili nema vode i slično.
Dakle, ako se rešite da opravite solidno jednom sve zube, dalje ne treba da očekujete probleme.

Još jednom svako dobro :). Ticker je super :X.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 10:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Hvala i Vama sve najbolje!!!

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Sub Jan 09, 2010 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
miminamama je napisao:
Remi,
ne postoje zubi koji se "raspadaju" ni iz čega.
Da bi se odlamala cela parčad zuba, to treba da je proces (karijes) koji traje doslovno godinama. Da imate neki sindrom koji ZAISTA karakteriše slabost skeleta i zuba, verujte mi na reč da ne bi sedeli uopšte, a kamoli za računarom.

Kako vam već rekoše: raspitajte se, u Domu zdravlja ima vrlo korektnog sveta koji lepo radi. Koliko ja znam, plombiranje zuba je 700-1.500 dinara, endodontska lečenja oko 2.000, pa - znate kako ja uvek kažem pacijentima: samo skupite snagu za prvi korak. Samo da uđete, sednete, kažete šta je najveći problem, i otvorite usta.
Ako vam se ne dopadne odnos stomatologa prema vama, krenite dalje. Ima itekako finog sveta.

I, ako smem da dodam, pošto mi delujete vrlo mladi: otkačite se odavde, i krenite "napolje", u smislu - kod zubara. Otezanjem online savetima samo gubite vreme, a mi ovde nismo vidoviti... bar ja nisam još postala :).

P.S. Pozdrav kolegama/koleginicama, i sve najbolje svima u Novoj 2010.


Zbog toga i pitam. A da imam problema sa zglobovima i kičmom imam i to ozbiljnih: Jedan uvaženi dr - profesor me je posle pregleda snimaka starih jedno 10tak godina, pitao kako uopšte hodam. I za to treba novaca i živaca (a i oni "pukli") i bar tu idem redovno na kontrole: "Mladi ste, morate da još čekate..." Imam 34 godina a osećam se kao da imam najmanje 150. Zavidim svim onim "jadnim" babama koje jedva čekaju da im neko ustupi mesto u busu. Trčanje, skakanje, igranje - sve je to davno davna prošlost za mene. Dokle? Dok ne skupim jedno 10hiljada Eur-a? A ne mogu da izdvojim ni 100E.
A cene kod zubara su mnoogo veće. A već i ovako imam ogromne troškove.
Počinjem da verujem da su apsolutno u pravo bili robovlasnici: Prvo potencijalnom robu prebroje sve zube pa ako su u redu odlučuju o kupovini jer se verovalo da su zdravi zubi = zdravo telo (tačnije koske).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Ned Jan 10, 2010 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Dragi/draga Remi,
izvinjavam se što nisam baš u toku, ali vrlo mi je žao što ste u takvoj situaciji i sa tim problemima. Vidite i sami da se reže na minimum ono što se može dobiti od obaveznog zdravstvenog osiguranja, uključujući čak i pacijente sa ozbiljnim oboljenjima i stanjima, a mi tu, na nesreću, slabo šta možemo. Nije ni mesto ni prilika, ali ako vam je neka uteha, i mi imamo nebrojene probleme i kao pacijenti i kao deca/roditelji/rođaci pacijenata, u ovom i ovakvom sistemu....

Još jednom sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2013 1:22 pm
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Ako želite nešto da me pitate možete putem fb strane https://www.facebook.com/pages/Vas-stom ... 076?ref=hl

Vaš stomatolog Dr. Marijana Herceg

_________________
dr Marijana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: