Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 8:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sto se zubnih pasta tice, moj tata koristi sensodyne, e sad ona je 400 dinara :-? I, kaze da je dobra,ja koristim wademecum, i ona je malo skuplja oko 130 dinara, ali na tome ne treba bas toliko stedeti...Nego, da iskoristim priliku i pitam, da li neko moze da mi kaze, mozemo li mi odrasli u cilju prevencije stvaranja karijesa da koristimo FLUORGAL?Stomatolog je mom bebcu to prepisao, ali ja nisam htela da mu dajem, jer mi je drugi stomatolog rekao da ne dajem, pa sam odustala, pa hajd reko da vidim da li mogu ja da pijem ako stiti od karijesa :D

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 13, 2008 2:07 am
Postovi: 38
Sensodyne je odlicna pasta i treba je koristiti a vademecum i nije nesto posebno tako da ne znam mogo je bolja od nje i blenda med i colgate...sto se tice malopredjasnje teme nadogradnje nije tacno jda je i do sto evra nadogradnja je od 20 do 30 eura plus kruna na to da ne bi isli sa metalomi to je sve zajendo sto eura,,,,,a fluorogal tablete kasno je za odrasle tecnost moze da se koristi a za decu obavezno tabletice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 4:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 2:08 pm
Postovi: 14
i ja imam slican problem....zubi jednostavno pucaju, pogotovo oni kojima je izvadjen zivac i imaju belu plombu.....
Sto se tice finansija,...bez debelog novcanika ne vredi do zubara :( .., ali ima i stomatologa koji izlaze u susret( kao moj npr.), pa prvi pregled kazu da je pruzanje prve pomoci,i ne naplate pregled. A svaku iduca intervencija bude u dogovoru, pa ispadne da popravak otplacujete na rate. :lol: ..Nadogradnja zuba koji je pukao izadje oko500- 800 din, bez lecenja i injekcije.Nadogranja zuba tj. ako ga nema uopste je 4000 din, a kod privatnika je 50evrica....Cene u dinarima su kod drzavnog stomatologa...
Jer, u danasnje vreme, zubari su prinudjeni da se bore za pacijente koje bi zadrzali, pa su spremni za kompromis!
Prvi i jedini problem je kod Vas, Remi je da prevladate strah i odete kod zubara, jer stvari mogu da budu samo gore, a nikako bolje....I zamislite svoj osmeh....sa zubima ili bez, svejedno...i koji vam se bise svidi, postupite tako... :o

_________________
život je onakav kakav ga sam osmisliš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 6:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
:o Gde je taj zubar koji naplacuje nadogradnju 50evra, meni moj rece 110e.Stomatoloske usluge su preskupe :evil: U d z treba da budu besplatne, kakav je to bezobrazluk da se toliko naplacuje, i zasto se uopste naplacuju :evil: ????????????????I, ovako placamo zdr.osiguranje :evil:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Remi,
ne postoje zubi koji se "raspadaju" ni iz čega.
Da bi se odlamala cela parčad zuba, to treba da je proces (karijes) koji traje doslovno godinama. Da imate neki sindrom koji ZAISTA karakteriše slabost skeleta i zuba, verujte mi na reč da ne bi sedeli uopšte, a kamoli za računarom.

Kako vam već rekoše: raspitajte se, u Domu zdravlja ima vrlo korektnog sveta koji lepo radi. Koliko ja znam, plombiranje zuba je 700-1.500 dinara, endodontska lečenja oko 2.000, pa - znate kako ja uvek kažem pacijentima: samo skupite snagu za prvi korak. Samo da uđete, sednete, kažete šta je najveći problem, i otvorite usta.
Ako vam se ne dopadne odnos stomatologa prema vama, krenite dalje. Ima itekako finog sveta.

I, ako smem da dodam, pošto mi delujete vrlo mladi: otkačite se odavde, i krenite "napolje", u smislu - kod zubara. Otezanjem online savetima samo gubite vreme, a mi ovde nismo vidoviti... bar ja nisam još postala :).

P.S. Pozdrav kolegama/koleginicama, i sve najbolje svima u Novoj 2010.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 9:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
dolce-vita je napisao:
:o Gde je taj zubar koji naplacuje nadogradnju 50evra, meni moj rece 110e.Stomatoloske usluge su preskupe :evil: U d z treba da budu besplatne, kakav je to bezobrazluk da se toliko naplacuje, i zasto se uopste naplacuju :evil: ????????????????I, ovako placamo zdr.osiguranje :evil:


Ja sad nešto nisam dobro razumela :).
Ako imate samo (lečen) koren zuba, pa se na njemu radi tehnička, livena nadogradnja, to bi moglo da košta (kako koleginica reče) oko 2.500 dinara (u privatnoj praksi).
Ako se rade nadogradnje od drugih materijala to itekako može da dođe do preko 100 eur.
Posle ovoga, na tu nadogradnju ide kruna (navlaka), koja može da košta od oko 4.800 do 17.000 dinara (grešim za možda 500 dinara tamo-vamo), zavisi od vrste krune - od livenih kruna do keramike na zlatu.
Dakle, moj prijateljski savet vama bi bio da PITATE šta konkretno dobijate za pare koje su vam rečene, neka raščlani i nacrta. Doslovno, ne šalim se, ja to radim par decenija.

Što se tiče toga ko gde šta plaća i koliko, to je posebna priča, i ja vas generalno podržavam, ali - vidite, stomatološka zaštita (državna) ne može biti besplatna. To je jedna duga priča :), ali iskreno, ja ne vidim kako u ovom sistemu kakav jeste nešto može biti za džabe, mogu eventualno samo najosnovnije usluge, i ono što se tiče prevencije i vulnerabilnih grupacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 5:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Evo ja sam skupila snagu, i krenula da resavam probleme.Popravljam jedan, a jedan sam izvadila, bilo samo korenje ko je je propalo i moralo je van :-? Nego da iskoristim priliku i pitam da li bi neko mogao da mi kaze da li je bolje da na mestu cetvorke ostane rupa, vidi se ako se zagledate ili da se pravi most, da ne bi toga bilo?Mnogi mi kazu prvo, jer nije svejedno busiti dva tri cetiri zdrava zuba zarad lepote :-? :-? :-? Molim neki savet, vidim da ovde ima iskrenih, korektnih zubara.


Hvala

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 5:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
dolce-vita je napisao:
Evo ja sam skupila snagu, i krenula da resavam probleme.Popravljam jedan, a jedan sam izvadila, bilo samo korenje ko je je propalo i moralo je van :-? Nego da iskoristim priliku i pitam da li bi neko mogao da mi kaze da li je bolje da na mestu cetvorke ostane rupa, vidi se ako se zagledate ili da se pravi most, da ne bi toga bilo?Mnogi mi kazu prvo, jer nije svejedno busiti dva tri cetiri zdrava zuba zarad lepote :-? :-? :-? Molim neki savet, vidim da ovde ima iskrenih, korektnih zubara.


Hvala


Draga Dolce-Vita,
prvo, svaka čast i sve najbolje sa zubarima :). Mi uvek kažemo da nije za tri dana nastalo, pa neće za tri dana ni nestati, spor je to posao, ali vi ste krenuli, i to je zaista za hvalu :).

Kažite mi, molim vas, da li vam nedostaje još neki zub osim te četvorke? Mislim, i u gornjoj vilici i uopšte, i - da li je zub skoro izvađen (mislim na manje od 6 nedelja)?
Hvala vam na lepim rečima, u ova vremena nama to mnogo znači :X.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 5:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Hvala vam na interesovanju,zub sam izvadila prekjuce, jos imam konce, odnosno to korenje sam vadila , konce vadim u utorak.Eto da iskoristim priliku i pitam da li je normalno da me bolucka rana :( Pijem eritromicin, i ponekad brufen jer me zaboli malo jace.Inace, nemam ni peticu bas sa te strane, vadila sam je kada sam bila mala zdravu iz estetskib razloga.Naime, zubi su nemonovno izrasli, vilica mala i bila je pretrpana, i to je rezlutiralo uzasno krivim uzbima.kasnije su se rasporedili, nosila sam protezu.Eto sad, mojom krivicom, nemam ni cetvorku jer sam pustila da mi se do te mere pokvari. :(
Rupa se vidi kada se nasmejem, ali ne nesto preterano, ali se ipak vidi :( zato pitam za taj most.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 6:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
dolce-vita je napisao:
Hvala vam na interesovanju,zub sam izvadila prekjuce, jos imam konce, odnosno to korenje sam vadila , konce vadim u utorak.Eto da iskoristim priliku i pitam da li je normalno da me bolucka rana :( Pijem eritromicin, i ponekad brufen jer me zaboli malo jace.Inace, nemam ni peticu bas sa te strane, vadila sam je kada sam bila mala zdravu iz estetskib razloga.Naime, zubi su nemonovno izrasli, vilica mala i bila je pretrpana, i to je rezlutiralo uzasno krivim uzbima.kasnije su se rasporedili, nosila sam protezu.Eto sad, mojom krivicom, nemam ni cetvorku jer sam pustila da mi se do te mere pokvari. :(
Rupa se vidi kada se nasmejem, ali ne nesto preterano, ali se ipak vidi :( zato pitam za taj most.


Nije neobično da vas bolucka, pogotovo ako je "kopano" i šiveno, dobro je da pijete antibiotike, i tu ne treba očekivati neke posebne probleme. Ako smem da vam sugerišem, bolje da popijete za bolove prvo nešto slabije - kafetin, pa analgin, pa eventualno Nimulid, nego Brufen: pobrojani lekovi manje "jedu" želudac, a obično bolje deluju na bol nego Brufen.

S obzirom da nemate i peticu do te četvorke koju ste sada izvadili, uputno je da napravite zube koji vam nedostaju, makar taj prostor bio i značajno smanjen (mislim, i ako ne mogu da stanu i četvorka i petica u mostu).
Stvar je u tome što, prema (pra)starom pravilu, od jednog izvađenog zuba stradaju još tri: susedni i naspramni. Dakle, tokom godina i decenija je za očekivati da donji, onaj koji nema odgovarajuću "kontru", polako krene naviše, da "isplivava", a gornji da se dalje naginju prema praznom prostoru, te se ćesto događa da i onda kada ZAISTA mora nešto da se napravi, prosto "nema mesta".
Ako sam vas dobro razumela, prostor gde je nedostajuća petica, koja je davno izvađena, je gotovo "zatvoren", vi imate trojku, pa prostor veličine da stane četvorka, pa šesticu?
Ako je tako, onda je lako moguće da sama ta šestica može da nosi zub koji vam nedostaje, jedan premolar. Dakle, ako je prazan prostor toliki da vam nedostaje naoko samo jedan zub, onda može slobodno da se brusi samo šestica, i da nosi narednih 20 godina tu peticu kao krilni most (bez brušenja trojke), bez ikakvih problema.

Molim vas, ako nisam dobro razumela ili sam jako iskomplikovala, samo kažite :), trenutno imam vremena da kuckam :). Meni je, kao i mnogim drugim stomatolozima, lakše da pokazujem i crtam nego rečima da objasnim :)))).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 6:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja nemam cetvorku, a peticu dugi niz godina nekih 15.E, Mada, taj prostor gde je bila petica nije postojao, jer eto zubi su se rasporedili kada sma bila mala :D ,medjutim, otisla mi je cetvorka, i sestica mi je u procesu lecenjam malo je i napukla, i dosta je kvarna.Ne zna da li bi eventualno na nju moglo nesto da se veze....

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 7:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Ako je šestica "živ" zub, onda lepo može da se brusi i da nosi jedan pretkutnjak koji nemate bez problema, ma kako bila oštećena. Ako je iz ma kog razloga devitalizovana - vađen živac i slično, onda joj je značajno smanjen potencijal kao zuba nosača, mada ni to nije nemoguće korektno izvesti, i da stoji ihahaj, da zaboravite kad ste stavili taj mostić. Sve ovo, naravno, pod uslovom da prostor između trojke i šestice zaista odgovara samo jednoj širini, recimo četvorke.
Nadam se da sam vam bar nešto pomogla :). Još jednom sve najbolje :).

EDIT: ako nisam indiskretna, to je za vaše detence pokazatelj kad će imati rođendan? :heart:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 7:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Miminamamo,

Hvala vam puno na objasnjenjima, bas lepo sto se ovde lekari ukljucuju u diskusije i daju objasnjenja i savete.Elem, samo da kazem da sestici jeste vadjen zivac :-? , ali sta da se radi, videcu u nekom kasnijem periodu da tu rupu nekako naodmestim. :-?
Hvala vama jos jednom na detaljnom objasnjenju i trudu, a tiker jeste pokazatelj kada ce dete napuniti dve godine, odnosno, koliko ima do sledeceg rodjendana. :D


Puno vas pozdravljam.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
dolce-vita je napisao:
Miminamamo,

Hvala vam puno na objasnjenjima, bas lepo sto se ovde lekari ukljucuju u diskusije i daju objasnjenja i savete.Elem, samo da kazem da sestici jeste vadjen zivac :-? , ali sta da se radi, videcu u nekom kasnijem periodu da tu rupu nekako naodmestim. :-?
Hvala vama jos jednom na detaljnom objasnjenju i trudu, a tiker jeste pokazatelj kada ce dete napuniti dve godine, odnosno, koliko ima do sledeceg rodjendana. :D


Puno vas pozdravljam.


:)
Hahah, mislila sam da je neko mačence u pitanju :X.

Vidite, pošto pretpostavljam da ste mlađa osoba, svakako neko ozbiljnije pomeranje susednih i naspramnih zuba ne treba da očekujete uskoro. Dakle, imate vremena možda još i koju godinu da sve sredite i da smislite kako ćete napraviti zube, jer - da se vratim (opet) na osnovna pravila: protetika se radi kada se SVE ostalo sanira, i bude cakum-pakum.
Još jednom i vama i vašima sve najbolje, a mačetu posebno :), ne zamerite što sam morala da pitam, jako mi je simpatično :). Mislim, Mima je jako davno imala dve godine....lol.

Prijatno veče.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jačanje zubi kod odraslih osoba
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja imam 30 godina, pa moram to videti, smatram da sam i jako mlada da bih imala i problem sa zubima u smislu nekog veceg estetskog problema.

Jeste , ti tikeri su bas slatki,inace, ne znam koliko je tacna prica da zenu svaka trudnoca kosta jedan zub;))))))))

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: