Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Markozutic, meni je trebalo dosta vremena da odlučim kod kog zubara da idem da sredim zube. Dobro je da sam tako dugo razmišljala jer do nedavno nisam ni znala da postoje bezmetalne navlake. Stavila sam ih pre nekoliko meseci na prednje zube i jako sam zadovoljna. Izgledaju prirodno, uopšte se ne primećuje da su navlake. Kod metalokeramičkih navlaka se vidi da se ne radi o prirodnim zubima. Stavila sam navlake i na nekoliko stražnjih zuba, ali su tu metalokeramičke jer su one najbolje za te zube. Iako bezmetalna keramika dosta košta, smatram da se isplati izdvojiti novac za njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2008 2:38 pm
Postovi: 12
Ana22 mozes li mi poslati pp ili ovde napisati kod koga si radila zube?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 4:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 1:03 pm
Postovi: 93
Hoce li neko da postavi sliku ako ima ugradjene bezmetalne keramicke navlake?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 20, 2008 11:24 pm
Postovi: 1
Pocela sam da citam ovu temu, jer me zanima uopsteno o bezmetalnoj keramici. Ne mogu da verujem sta pisete!!! Student sam zavrsne godine stomatologije, upisala sam ovaj fakultet jer volim ovu nauku, iz dana u dan sve vise. Kakve su ovo gluposti o cenama? Sta mene kao buduceg stomatologa kosta da nekom izvadim zub? Nesto malo anestezije i klesta koja treba sterilisati? Dakle nema osnove da se ugradjujem, eto radicu besplatno. Ili ako se vi, dragi moji pacijenti, tako dobro u sve razumete, zasto uopste idete kod stomatologa? Ko vas tera, odrzavajte zube sami sebi, valjda znate sta je najbolje za vas. Drzavni stomatolozi, privatni stomatolozi, strucnjaci ili derikoze ili amateri ili sta god? Kakvih sam se usta nagledala, ljudi, treba da vas je sramota!!!! Pa kad vam se upali zub i bukne celo lice subotom u dva ujutro, najbolji drugar vam je upravo stomatolog, sedate u prvi taksi i dizete ga iz kreveta, ne bi li vas resio nesnosnog bola.
A sad da se vratim na temu bezmetalna keramika, interesuje me literatura, na srpskom ili engleskom. Interesuje me ova tema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 03, 2009 8:22 pm
Postovi: 2
Lokacija: Bg
bubu_tam je napisao:
Pocela sam da citam ovu temu, jer me zanima uopsteno o bezmetalnoj keramici. Ne mogu da verujem sta pisete!!! Student sam zavrsne godine stomatologije, upisala sam ovaj fakultet jer volim ovu nauku, iz dana u dan sve vise. Kakve su ovo gluposti o cenama? Sta mene kao buduceg stomatologa kosta da nekom izvadim zub? Nesto malo anestezije i klesta koja treba sterilisati? Dakle nema osnove da se ugradjujem, eto radicu besplatno. Ili ako se vi, dragi moji pacijenti, tako dobro u sve razumete, zasto uopste idete kod stomatologa? Ko vas tera, odrzavajte zube sami sebi, valjda znate sta je najbolje za vas. Drzavni stomatolozi, privatni stomatolozi, strucnjaci ili derikoze ili amateri ili sta god? Kakvih sam se usta nagledala, ljudi, treba da vas je sramota!!!! Pa kad vam se upali zub i bukne celo lice subotom u dva ujutro, najbolji drugar vam je upravo stomatolog, sedate u prvi taksi i dizete ga iz kreveta, ne bi li vas resio nesnosnog bola.
A sad da se vratim na temu bezmetalna keramika, interesuje me literatura, na srpskom ili engleskom. Interesuje me ova tema.



Cool :D

Nadam se da ces se sa takvim stavom drzati sto dalje od drzavne bolnice, da ces sama nabavljati svoje aparate i materijale, da ih neces u pola cene ili dzabe dobijati iz drzavne bolnice. Samo napred..
Ne znam samo sa takvim stavom kakav ces stomatolog biti..
Imala sam problema sa zubima mnogo, pa i nocno budjenje zbog suvog alveolita, i sve sam svaki put doooobro platila doktoru koji je bio u radnom odnosu u domu zdravlja a drzao u tastovoj kuci privatnu ordinaciju :D

Pa kad dodjem u dom zdravlja, on kaze "nemam ovde nista, dodjite danas popodne kod mene u ordinaciju"..Pa me doooobro odere..
He...

Nego, i mene interesuje bezmetalna keramika..htela bi da svoje postojece navlake zamenim bezmetalnim..Da li mi neko moze preporuciti dobru ordinaciju u BG? Da li ima je pala cena sa 250eur ili su jos uvek toliko?
I molila bih jos jedan odgovor..Obzirom da su mi vec bruseni zubi, da imam dosta tzv. "kocica" , da li to ima neke veze sa korenjem i moze li se ono iskoristiti za nove bezmetalne "kocice"..(Ovo "kocice" sam cula od doktora, predpostavljam da je to neki stomatoloski zargon hehehehh)

Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 2:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:30 am
Postovi: 7
Lokacija: ch
Jeste da je to sve novo za nas.Niko od nas toliko ne zna mnogo o tome kako se ponasaju cirkonijum-navlake.Tek su izmisljene, da tako kazemo.Da je lepo lepo je, ja upravo imam 6 takvim i divno izgleda.A i nadam se pozitivnome.Ja sam to odradila kod Zubara koji mi je dao samopouzdranje, onda sam ga malo ispitivala, davala sam mu da odradi prvo neka krpljenja stare fasete.Odlicno je uradio.Po tome sam zakljucila da dobro radi.Onda sam kasnije prihvatila i od skoro imam 6 cirkonijum krunica, naravno oblozeno keramikom.Keramika je keramika, samo ono sto je ispod keramike ako je metal daje tamniju boju( sivu) zubu i ne dolazi do izrazaja kao cirkonijum.Sada mi je osmeh stvarno fantastican,izgleda sve kao pravo nekad.A to sve zahvaljujuci cirkonijumu.E sada to je naravno skuplje nego metal, pa uvek sto je bolje i skuplje je.A nadam se i da je bolji cirkonijum, bolji od metala,obzirom da mi sve jedno moramo nesto nositi.Ja samo mogu da kazem da to sto mi je doktor rekao nisam toliko verovala posto zivim u inostranstvu i upoznata sam sa forama prezentacija samo da se proda, a sigurno je svako od nas danas upoznat, i tako da sam mislila vise da on to sada pokusava da me ubedi i skida mi zvezde,mada sam pozitivno iznenadjena.Ovako: prvo me je poslao na snimanje vilice, kompletno odradjen snimak,i onda po tom snimku kompjuterski je odradjena struktura zuba.Zubi su sada mnogo prirodniji vilice mi se normalno preklapaju, i mogu normalno da zvacem na zadnjim zubima.Da vam ne spomenem da sam 23 godine jela na prednjim zubima, jer mi se zadnji uopste nisu dodirivali-KATASTROFA.Nisam bila ni svesna toga, samo jednostavno sam mucila muke , ja sam grizla sve zivo oni su bilo cvrsti ali zvakanje se isto desavalo na njima, tako da se fasetice vremenom sve izjele iznutra i onda je pocelo i spolja, a onda sam to u zadnje 5 godine krpila samo.Kada mi je Zubar rekao da se vilica totalno iskrivila i da zato kad otvorim usta ja ne mogu automatski da vratim vilicu, vec je vratim rukom, i da je to sve samo uzrok lose strukture zuba(raspored zuba), ja iskreno receno nisam bas nesto poverovala.Pomislila sam, prica price s obzirom da radim u inostranstvu napipava pare.Znate sta se meni sada desilo promenom tih 6 navlaka-ISPRAVILA MI SE VILICA,jednostavno ne preskace u zglobu i vraca se sama kao nekad.Prosto nemam sta da kazem sto se tice te strucnosti bio je u pravu.E sada kakva im je cvrstoca jos neznam,trebalo bi da bude u redu, imam garanciju 10 godina.A Zubar to radi u saradnji sa Laboratorijom ako sam dobro razumela tako se zove, a nalazi se u Beogradu blizu HRAMA SVETOG SAVE ako sam dobro upamtila, 90 % sigurna.Oni to sve odrade pomocu mojih predhodnih snimaka i otisaka koje je moj Zubar uzeo i pomocu kompjuterske obrade.Zubar koje je radio je Doktor Zavisa Smiljanic u Negotinu, koji je jedini u Negotinu tako strucan po meni,sudeci po onome sto sam videla.On je radio razne specijalizacije i stvarno radi detaljno i sve sa onim naocarima mikroskopskim, tako da detaljno svaki delic obradi,da tacno sve legne na svoje mesto.E sada kako dalje to ne mogu reci, to me pitajte za 5-6 godina, ali su mi sumnje odklonjene i hvala mu.Ja sada komotno mogu da stavim i onaj dijamantic i da zavodim sto se izgleda tice, e za ostalo, mislim izdrzljivost videcemo,mada nemam neke sumnje.Srecna i Zadovoljna vasa Mila-pozdravlja vas sa divnim osmehom na licu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:30 am
Postovi: 7
Lokacija: ch
Draga "bubu_tam",mladi ste i malo previse burno reagujete.Da bi radili bilo koji posao prvo treba saslusati pacijenta ili musteriju,imati sluha i osecati sa ljudima.Ovakvi ostri odgovori vas nece bog zna daleko odvesti, samo praznoj ordinaciji.Da li mi nocu bolujemo,i kada trazimo pomoc to je nasa licna stvar,i sigurno i dobijemo pomoc tamo gde ljudi hoce da rade.Raditi a ne samo pricati i kritikovati.Diploma nista ne znaci ako se nema i kvaliteta duse,ljubaznosti, truda.Ja vas ne zelim naljutiti,samo vam zelim pomoci, da shvatite neke stvari,jer i ja imam decu koja studiraju,ali ostanite na zemlji,i mi smo studirali i imamo diplome, toga je bilo i u nase doba,verujte.Arogantnost je nesto najgore, i to bi trebalo da podje iz kuce(mislim na vaspitanje),ali ponekad u ovom strasnom svetu stresa omakne roditeljima, pa verujte i ja koliko puta jos uvek ucim svoju decu da se time nista ne postize.Osim toga naucite prvo pravila zivota,kada trebate biti ostri, a kada biti jagnje,citajte psihologiju,mada bi to trebali da imate kao predmet u danasnje vreme,mozda gresim,jer odavno ne pratim Srbiju u tome.Verujte nemam nikakvih losih namera ovim savetom i nadam se da vam mogu pomoci u nekim shvatanjima.Ne zelim vam nista nametnuti, ali uvericete se sami pre ili kasnije.Puno vas pozdravljam i pozdravljam sve ljude dobre volje,a verujem da takvih ima mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 2:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 2:32 pm
Postovi: 3
Slučajno sam naišla na ovaj forum i drago mi je da se piše o ovoj temi ali sam sada zabrinuta zbog tolike količine oprečnih mišljenja.
Prije par mjeseci sam imala operaciju na jedinici desno, tačnije izvadili su mi zub i umetnuli vještačku kost, nakon toga je hirurg rekao kako bi trebal staviti implant za 6 mjeseci i evo još uvjek imam privremeni zub, kako se bližilo vrijeme ponovne operacije, raspitala sam se koliko je potrebno i da li mora implant. Sestra od moje kolegice koja je stomatolog u drugom gradu, začudila se kada sam opisala šta mi je predložio hirurg jer pored ipmlanta, na jedinici desno, trebala bih staviti krunice na jedinicu i dvojku lijevo i dvojku desno, iz tih zuba su izvađeni živci i potamnili su. Rekla mi je da ni u kom slučaju ne stavljam implant.
Otišla sam kod moje zubarke koja dovodi tog hirurga iz Beograda i rekla da želim most. Pristala je i savjetovala me za bezmetalnu keramiku , i evo me tu na ovom forumu. Godinama idem kod nje i stavrno sam joj vjerovala i sada sam zabrinuta, zašto su mi predlagali implant kada već moram brusiti susjedne zube i kada imam vještačku kost koju su morali umetnuti zbog defekta na kosti koji je nastao uslijed gangrene na zubu. i eto tražim po netu koliko je i da li je dobra bezmetalna keramika a pored toga me muči poljuljano povjerenje u zubarku kod koje idem godinama.
Imam osjećaj da su me htjeli oderati za novce i da ih nešto i nije baš briga šta bi bilo poslije, šta ako se implant ne primi ili šta ako organizam apsorbuje tu kost za koju sam čitala da se to može vremenom desiti.
Rekla mi je cijenu 250 eura po zubu i još 150 eura za ne znam ni ja šta, sada baš sumnjam u njene namjere a glupo mi je sa na pola urađenim poslom tražiti drugog zubara. uf

Pozzz iz Banja Luke :roll: :roll: :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 10:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beeograd
fifice,pitaj lekarku sta misli o klasicnoj metalo keramici sa shoulder masom (vratna keramika)
estetika dobra,funkcija dobra,jeftinije i od inplanta i od bezmetalne keramike
na tebi je da odlucis, pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 2:32 pm
Postovi: 3
Hvala ti na savjetu, pitaću je obavezno, ali evo ja sam se bacila na treaganje i našla sam u par ordinacija u banja luci u pola cijene jeftinija bezmetalna keramika... baš mi je sada konfuzija, šta da radim, da li samo tako da promjenim zubara, godinama idem kod iste zubarke :-? , razmišljam da nazovem zubotehničku laboratoriju i da pitam koji zubar je dobar :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 10:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beeograd
slucajno sam ja zubni tehnicar
postoje razliciti sistemi bezmetalnih radova
-alumina
-zirkonia
-zirkon
i razlike su :
estetika
cvrstoca
cena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 12:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 2:32 pm
Postovi: 3
Šta savjetuješ, šta je po tvome mišljenju pametno uraditi, u pitanj su 3 navlake i most, mislim da je sada bitno da donesem pravilnu odluku jer bi valjda trebalo da me to zubalo služi godinama , zar ne? A i u pitanju su prednji zubi a s obzirom da sam žensko biće kome je estetika bitna, i to treba uzeti u obzir.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 10:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beeograd
jako je bitan tehnicar,njegove mogucnisti,znanje i manuelna vestina ako takvog nadjes u svom okruzenju bices estetski zadovoljena.Estetika je jako bitna ne samo kod vas zena vec i za nas muskarace, dobar protetski rad je uspeo kada niko iz vaseg okruzenja ne primeti vestacki osmeh (zargonski receno). Po mom misljenju:
jeftinija varijanta metalo keramika sa shoulder (margin rubom) super resenj!!!
skuplja varijanta konstrukcija od aluminijum oksida (extra estetsko resenje) s obzirom da je u pitanju frontalna regija statika ce biti savrseno zadovoljena
i jos skuplja varijanta konstrukcija od cirkona (cvrstoca izuzetna ali oko estetike??? tehnicar mora da bude jako iskusan da zna i da hoce da se pozabavi sa naslojavanjem keramike(osnovni slojevi,efekti kao i zavrsni sjaj,glaziranje i poliranje)
p.s. ova prica je generalizovana a lekar koji poznaje situaciju u ustima treba da vam predoci sta bi moglo i sta je naj bolje za vas
mi tehnicari smo tu zbog vas da ulepsamo i usrecimo :D
pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 28, 2009 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 12:34 am
Postovi: 2
Pozdrav svima na forumu ... prvi post.
Molio bih par odgovora za ljude od struke što se tiče samih materijala za krunice.

Šta je najpogodnije za kutnjake (6-tice), čisto s funkcionalne strane?
Recimo da je izbor: metal(čelik)-keramika, zlato-keramika, titan-keramika i cirkon-keramika.

Npr. jedna ekstremna situacija: Jedem štrudlu od trešanja u kojoj je ostala koštica, i zagrizem muški na tu 6-ticu, šta bi se dogodilo sa npr. cirkon-keramikom, a šta sa nekom od navedenih metal-keramika?

Pitanje drugo: koliko je zlato (i njegove legure) zbog svojih svojstava (pretpostavljam mekoća) pogodno kao baza za keramiku?

Pitanje treće: radi li uopće neko titan-keramiku i kakva su iskustva s time? (S obzirom da je Titan i legure zeznut za obrađivanje)

Pitanje četvrto: u vezi metala(dentalni čelik)-keramike, koliki tu postoji rizik za neku alergiju, upalu zubnog mesa isl. ? Naime mene zadnjih nekoliko godina hvataju sve žive alergije i grlo mi praktički trajno natečeno i suho, zadnje što mi treba je problem sa zubnim mesom?

Evo, nadam se da ima koje pametno pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 1:06 pm
Postovi: 1
ljudi ajde posaljite slike vasih radova, zivog me interesuje kako izgleadju.unapred hvala. :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: