Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 1:38 pm
Postovi: 19
Ako imam odnos sa devojkom bez prezervativa, ali prestanem dosta pre nego sto osetim da cu izbaciti spermu, da li postoji sansa da ce devojka zatrudneti od semene tecnosti? Zapravo, sansa uvek postoji, ali me interesuje da li se to desava u praksi?

Dugo sam s devojkom, nemamo nikakve bolesti, pa mi ne treba zastita zbog toga. Zastitu cu svakako koristiti, necu da rizikujem nimalo, ali me opet interesuje kako izgleda odnos bez prezervativa, i uradio bih to par puta.

Sansa da se zatrudni od semene tecnosti je mala. Sansa da se zatrudni u neplodnim danima je mala. Kada se to dvoje spoji, sansa je ektremno mala, ali i dalje postoji. Da li su poznati slucajevi da je neko zatrudneo na ovaj nacin?

I jos jedno pitanje, koji dani u toku menstualnog ciklusa su najneplodniji, iskljucujuci dane u toku kojih se odvija menstruacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 10:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Ovuacija kod svake zene se odvija u zavisnosti od njene fizionomije , statusa, ple zrelosti hormona itd.Plodni i neplodni dani je bauk tema jer nekolicina zena koja je uspela na taj nacin da iskontrolise trudnocu ce se kunuti u taj sistem a on yzvisi od toliko nebrojeno puno faktora da je jako mali broj onih zena koje stvarno mogu da se upuste u to.Pratiti plodne dane je jako rizicno
plodni dani ne moraju pasti na isti dan svaki mesec, nema svaka zena samo jednu ovulaciju u toku meseca, i menstrualni ciklus kao i dani pre i posle ne znaci da su neplodni.Sta vise ima dosta slucajeva zacica za vreme ciklusa.Sto se tice semene tecnosti pre same ejakulacije,pa ona moze dovesti do trudnoce naravno al opet postoje faktori tipa kolko su dobri tvoji plivaci, brojnost, dali devojka ima plodne dane u naredna 72 sata koliko plivaci mogu da prezive u vagini.Sve u semu postoji opravdani rizik i ako niste spremni na dete a ipak ste stalni partneri kao sto si rekao namate nikakvih pb devojka bi mozda mogla da se informise i posavetuje o drugim nacinima zastite tipa kontraceptivne pilule, inekcija, spirala, flasteri ali nijedan vid zastite nije 100% siguran pa ni priblizno .Kondom je opet sa strane zastite naj sigurniji jer ako on omane to je fiicki vidljivo sto ljudima daje dovoljno vremena da brzo reaguju tipa tableta za dan posle i izbegnumucenja kao sto je abortus.POzdrav i nadam se da sam pomogla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 10:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Sansa uvek postoji, sad nekada je manja nekada je veca. Pretpostavljam da niste prosli kroz "glavobolju" ako menstruacija kasni, inace se ne bi bas tako olako igrali.
Po medicinskim knjigama ovulacija kod zena sa regularnim ciklusom je izmedju 14-16 dana od pocetka ciklusa. Meni licno iako imam regularan ciklus je mnogo ranije. Tako da je pitanje kad tvoja devojka zaista ima ovulaciju. U predsemenoj tecnosti ih ima dovoljno da izazovu oplodnju, ali je pitanje da li je to uvek tako (ne zaboravi i da oni mogu unutra dosta dugo da prezive).
Dakle sve se svodi na mozda, ako, postoji mogucnost.
U svakom slucaju ako vec zelite da rizikujete ja bih vam savetovala da to radite pred menstruaciju jer je tada manja verovatnoca (sem ako nema druge ovulacije - sto nije bas mnogo cesti slucaj) da su plodni dani nego pre ovulacije....
Ako devojka ne koristi nikakvu kontracepciju (a ako ste u stalnoj vezi, nemate nikakvih polnih i seksualno prenosivih bolesti mogla bi da se raspita i pocne da koristi nesto) postoje gelovi i pene koje se koriste kao dodatno kontraceptivno sredstvo (u ovom slucaju ako su vec neplodni dani to bi vam bilo dovoljno).
Eto tako pa se nadam da vas necemo vidjati na temama: kasni joj da li je trudna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 2:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 1:38 pm
Postovi: 19
Hvala na odgovorima. Nadam se i ja da nece biti potrebe za takvim temama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Čet Maj 19, 2011 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2011 6:00 pm
Postovi: 16
Imam ja pitanje u vezi ove teme... :-/ Prilikom odnosa, ako muškarac završava u devojku i devojka svaki put ustane odmah posle odnosa da li postoji mogućnost da ona ostane u drugom stanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Čet Maj 19, 2011 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
kakve veze ima ustajanje sa time da li ste imali punu penetraciju i da li ste svrsihli unutar vagine?

ne moze sperma bash tako lako da izleti napolje, a i dovoljno ej da je samo jedan spermatozoid ostao i eto vama bebe! Pod uslovom naravno da ne koristiti kondome, dijafragme, antibebi pilule, steroide, da su zenskom partneru plodni dani, i da ste plodni odoje naravno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2011 6:00 pm
Postovi: 16
tamaraft je napisao:
kakve veze ima ustajanje sa time da li ste imali punu penetraciju i da li ste svrsihli unutar vagine?

ne moze sperma bash tako lako da izleti napolje, a i dovoljno ej da je samo jedan spermatozoid ostao i eto vama bebe! Pod uslovom naravno da ne koristiti kondome, dijafragme, antibebi pilule, steroide, da su zenskom partneru plodni dani, i da ste plodni odoje naravno!


pa to je onda moj problem, ili neko od nas ima problem ili mi nisu plodni dani... :-/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 7:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ako ovu metodu uzimate kao suprotnu od one kada da bi zena ostala trudna navodno treba da lezi sa uzdignutim nogama neko vreme posle odnosa, da vas razocaram, ustajanje nije nikakva "kontracepcija". Uvek ostane sasvim dovoljan br. spermatozoida unutra da bi do oplodnje doslo ukoliko su svi uslovi ispunjeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 7:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ustajanje ili skakanje iz padobrana ili lezanje za nogama u vis nisu dovoljne metode, zapravo nisu nikakve metode!

Zdrava sperma, zdravi organizmi oba partnera, vitaminska ishrana, izbegavanje alkohola, nikotina, stresa, infekcija, pozitivan stav i zdravi emotivni odnosi i eto bebe :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Čet Jul 14, 2011 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm
Postovi: 69
Imam i ja jedno pitanje....mozda je malo glupo ...ali muci me...
Za vreme predigre koja ponekad traje i po pola sata ... ukoliko decko dodiruje vrhom penisa vaginu (tacnije usne) i ako se desi da izluci predsemenu tecnost...da li postoji mogucnost da devojka zatrudni (mislim i na vanmatericnu i na normalnu trudnocu???) Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Čet Jul 14, 2011 1:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:46 pm
Postovi: 75
Lokacija: Nis, Srbija
@jshc,
nije mi bas jasno ovo "mislim i na vanmatericnu i na normalnu trudnocu"
i jedna i druga s "zarade" na isti nacin, nema razlike u zacecu, vec u daljim komplikacijama u organizmu, koliko ja znam.
Sto se tice presemene tecnosti, verovatnoca je slaba, ali, koliko znam, moguce je [vise ili manje, u zavisnosti od toga koje delove dodiruje].


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Sub Jul 16, 2011 9:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm
Postovi: 69
Ok hvala puno ..... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Pet Maj 04, 2012 8:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 10:08 am
Postovi: 4
Imam jedan mali problem. Imao sam sa curom odnos, sa kondomom i sve je proteklo ok, kondom nije pukao, ejakulirao sam u njemu. Nakon zavrsenog odnosa, 1-2min nastavili smo sa odnosom bez kondoma. Moje pitanje je, da li postojianmje. Da li postoji sansa da je neki od spermstozuida preziveo, i da li je potrebno da popije tabletu jutro posle? Inace, cura je u neplodnim danima i za nedelju dana bi trebalo da dobije menstruaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Čet Maj 10, 2012 12:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Odnos kakav ste imali je ravan bilo kom nezasticenom odnosu jer spermatozoidi svakako mogu da se zadrze u kanalu i izadju i posle ejakulacije koju vi vidite tako da realne sanse za to da je spermatozoid izasao iz vas postoje ali uzdajte se u to da vasa partnerka ima redovne cikluse i da je zaista u neplodnim danima!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verovatnoca da devojka zatrudni
PostPoslato: Sre Jul 25, 2012 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 5:02 pm
Postovi: 1
kolike su sanse da mi devojka ostane trudna u plodnim danima i jos dodatno da ona ima povecan progesteron a ja super aktivne plivace ???

i kada se moze utvrditi da je ostala trudna posle kog tacno vremena se moze proveriti sa testom trudnoce ako je to puzdano uopste???

mozete i na mail da mi odg. [email protected]

hvala puno!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: