Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 7:45 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Mislim da je vec neko spominjao ovde na forumu zenu iz Banatskog Karadjordjeva koja probleme sa hronicnim sinusima veoma uspesno resava biljnim kapima, moj momak koji je isto imao slajm i glavobolje, pusac, posle odlaska kod nje 10 godina nije imao nikakvih tegoba!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 1:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 12:20 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Pusacima se godinama slaze katran unutar pluca, ali i nepusaci od zagadjenog vazduha imaju slicne probleme. Izbacivanjem slajma pluca se ciste, sto ima za posledicu da pusaci izbace mnogo vise slajma od nepusaca. Sto ima vise stetnih naslaga u plucima osoba ce duze iskasljavati slajm. Najbolje je ostaviti pusenje i otici negde na planinu na cist vazduh. Licno sam pre dve nedelje imao sekret zelenkastozute boje koji se slivao iz nosa i kada pocnem da duvam nos izbacim bas dosta istog... Isao sam na skijanje na planinu 7 dana i koristio PRIMED desetak dana i posle dve nedelje sam bio potpuno zdrav.

_________________
ne znam za vas, ali ja sam se izlečio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 2:57 pm
Postovi: 20
Lokacija: beograd
Ne ynam sta da ti odgovorim , ali verujem da am nema pomoci. Ja bar imam tih problema od malena, i nisu mi prestali do danas. Uvek imam slajma na izvoz i ceste glavobolje zbog sinusa. PRITISAK U TOM CEONOM DELU GLAVE. Ponekad mislim da cu da se ugusim od tolikog slajma koji mi se direktno sliva iz nosa u grlo. Oci me ponekad bole ili eku od tog pritiska u sinusima. Ceo zivot disem na usta i to me ponead stvarno zamara. Inhalacije mi nista gotovo ne pomazu jer mi nos ponekad kad duvam kroz njega deluje savrseno prohodan ali opet m i se slajm slia neako sa zadnje strane nosa pravo u grlo. Moj govor je takodje od malena nazalni kao da sam progutala vruc krompir. Ne znam ni ja sta bi moglo pomoci ali ima i gorih slucajeva od teba zato budi srecan trpi i uzivaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 2:57 pm
Postovi: 20
Lokacija: beograd
A da jos nesto da dodam MRZIM PUSACE JA BIH VOLELA DA SE SVI PODAVE OD SLAJMA TAKO SU I ZASLUZILI KAD PUSE A NA CIGARAMA LEPO PISE DA SU STETNE PO ZDRAVLJE I KOJI CETE VI PUSACI K......NA FORUMU KAD VAM JE SMRT DRAZA. A pored toga ste i bezobrazni, nevaspitani egoisti jer i nas ne pusace davite tim dimom od cigara. Ko vam to daje za pravo. Od vas covek nigde ne moze da izadje sve zadimite. Tako da pusaci nema vam spasa polako ali sigurno CRKAVATE od vaseg GLUPOG oroka. Ako ste nervozni PIJETE LEKOVE ZA SMIRENJE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 2:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 12:20 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Lepo si im očitala lekciju, nema sta :) . Mogu ti reći da ih većina nema obzira i da ne obraćaju pažnju na nepušače. Oni su čak u povoljnijem pšoložaju nego li nepušači , jer je u 99% restorana i kafica dozvoljeno pušenje, jer imaju pravo na puš pauzu, dok ovi drugi ne prave pauze i još neke peripetije... Da li je to pravda ?

_________________
ne znam za vas, ali ja sam se izlečio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pet Sep 30, 2011 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2011 11:30 am
Postovi: 2
skorpija_jarac je napisao:
ne znam kako izgleda, ali osecam da je gust, i da mi se sliva iz sinusa niz grlo, nocu se "davim", nos mi je cesto pun, i uvek ima sta da se izduva u maramicu 8) ...

stvara mi osecaj gadjenja, i nagon za povracanjem, sto se trudim da izbegnem, jer ne mogu da podnesem povracanje.

ujutru mi je grlo jako suvo, sto tokom dana nestane.


Imam apsolutno isti problem , recimo kad god zavrsim sa jelom nekim , ili pijem neki sok nebitno...krece da mi se stvara šlajm i onaj osecaj za peglanjem... ne znam sta je to o.O


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2012 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2012 6:29 pm
Postovi: 2
maconi je napisao:
A da jos nesto da dodam MRZIM PUSACE JA BIH VOLELA DA SE SVI PODAVE OD SLAJMA TAKO SU I ZASLUZILI KAD PUSE A NA CIGARAMA LEPO PISE DA SU STETNE PO ZDRAVLJE I KOJI CETE VI PUSACI K......NA FORUMU KAD VAM JE SMRT DRAZA. A pored toga ste i bezobrazni, nevaspitani egoisti jer i nas ne pusace davite tim dimom od cigara. Ko vam to daje za pravo. Od vas covek nigde ne moze da izadje sve zadimite. Tako da pusaci nema vam spasa polako ali sigurno CRKAVATE od vaseg GLUPOG oroka. Ako ste nervozni PIJETE LEKOVE ZA SMIRENJE.



Slazem se sa tobom, a jos su mi odvratnije one trudnice sto puse fuj sve bi ja to prebila, no mrzim kad neko zapali cigaru pored mene iako na kutiji pise da je stetno po zdravlje ljudi oko tebe msm dajte to su eoisti odvrtani boli ih dupe sto truju druge ljude... Moja mam je pusac i ja imam slajm vec 2 godine neprestamo sliva i se iz sinusa izbacujem ga svaki dan i zuckasto belicast je kzda nekad zelenkast, nisam bolesna, no ove godine sam imala problema s agrlom cak 3 puta, bol u grlu, promuklost i temperatura no to me prode u principu za 3 dana a temp traje jedan dan i nije visoka! Sta bi mogao biti uzrok mom slajmu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: slajm
PostPoslato: Pet Dec 04, 2015 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 04, 2015 1:33 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima. Imam 25 godina i nepusac sam, s time da moji roditelji puse bas dosta i jednostavno sam ponekad prinudjena da udisem taj dim :(. Dakle moj problem je taj sto vec tri meseca iskasljavam slajm zuckasto braon boje, zagolica me u grlu i nakasljem se, posle toga kao da imam knedlu u grlu od tog slajma kao da cu da se udavim. Cesto mi se desava nocu da me probudi ta knedla i iskasljem slajm. Bila sam kod opsteg pre 3 meseca jel sam imala tad neki malo jaci kasalj koji je posle prestajao bez upotrebe antib., ali nisam bila prehladjena. Posto me je golicalo grlo pri kasljanju dala mi je Presing da pijem mislila je da je mozda alergija, kasalj mi se pojacao posle toga. Posle mi je dala Sinacilin zbog kaslja, kasalj se umanjio ali slajm i dalje izbacujem, s tim da me ponekad zagolica u grlu i tera me da kasljem. Da se ne ponavljam, da li moze to da bude zbog tog dima koji ja udisem(mada pre mi nije smetao u tom smislu da iskasljavam svaki dan slajm vec malo i retko kad). Da li da odem kod opsteg da mi da uput za pulmologa? I da spomenem da sam bila na moru pre pocetka tog kaslja i iskasljavanja slajma, mozda je taj morski vazduh uticao na to da izbacim sve iz pluca? Sad lupam ali mozda je krenulo prociscavanje pluca. Nadam se da nisam ugnjavila puno i nadam se odgovoru vidim da nije odavno pisano na temi. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: slajm
PostPoslato: Pet Dec 04, 2015 3:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Жућкаста боја долази од бактерија а браон вероватно од дуванског дима. Ако је стварно од дуванског дима то онда значи да си веома много изложена њему и то је веома лоше.

Могуће је да је море покренуло чишћење али то опет значи да имаш много прљавштине у плућима.

Било би добро да урадиш брис носа и грла да се види конкретно има ли бактерија.

Пробај да се изолујеш од дуванског дима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: slajm
PostPoslato: Pet Dec 04, 2015 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 04, 2015 1:33 pm
Postovi: 6
Hvala puno na odgovoru, to cu i uraditi. A od duvanskog dima mogu da pobegnem jedino ako se odselim iz kuce, drugacije nikako :(. Jos kupuju duvan i motaju cigare to je uzasan smrad a ne samo sto je stetno po zdravlje(iako moj otac prica da to nije tacno da taj duvan nije stetan jer je to cist duvan. On pusi od 7 godine i zdrav je ko dren iako iskasljava slajm ceo zivot. I da napomenem da je moj deda jedan i drugi preminuo od raka grla, bili su pusaci). Puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: slajm
PostPoslato: Pet Dec 04, 2015 9:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па да, били су здрави док нису добили рак. Изгледа да је твој отац то заборавио.

Иначе осим "популарног" рака грла данас је учестао рак корена језика и непца који настаје због превеликог конзумирања жвака.

Ако имаш своју собу пробај да се изолујеш.

Све је здраво и отровно само зависи од количине. Једна до две цигаре дневно чак могу да спрече инфекције и неким асматичарима да олакшају дисање - веровала или не. Више од десет цигара дневно сигурно је штетно. А индустријске цигаре јесу много штетније од чистог дувана - због хемикалија.

Нарочито је штетно пасивно пушење - оно чиме си ти изложена.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: