Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 5:04 pm
Postovi: 1
I ja imam slican problem, ne mogu disati ,gusim se i osecam neku tezinu u stomaku kad uzmem dah,hvata me ponekad panika,i nakon 10 min smirim disanje. ovaj problem imam vise od godinu dana..bila sam i na pregledu ali doktor mi je rekao da u plucima nemam nista,mislim da je ovo vise psihicko ali ipak ne razumem sta mi je,pomozite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Ned Dec 18, 2011 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:57 pm
Postovi: 1
Pozdrav forumasima...

Dugo vremena imam isti problem kao i svi ovdje ali nisam znao kako da ga objasnim. Meni sa otezanim disanjem prati osjecaj blage vrtoglavice i straha, isao sam doktorima i radio EKG i UVZ srca i sve je u redu, svi nalazi kao u djeteta. Vise me nije ni strah tog teskog disanja vec je to postao napor i smetnja u svakodnevnom zivotu neznam sta da radim ni kome da se obratim ni kako da sebi pomognem. Svaki savjet je dobrodosao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Sub Dec 31, 2011 2:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 31, 2011 2:44 am
Postovi: 6
Potpuno se slazem sa (Memento Mori :D) Ljudi nama nije nista evo ovako ispricacu vam svoju pricu mozda se neko i pronadje :D kaze: Bio sam klinac 7 razred voleo sam mnogo da gledam diskaveri program na kablovskoj i emisije o tornadima uaganima i tome slicnom jednog dana sam se razboleo imao sam blazi kasalj i bas tog dana je pocelo nevreme i strasna oluja koju do tad nisam video setio sam se odma diskaverija ciklona ljudi koji su tu umirali i kada sam video da je napolju sve crno da se prozori tresu a vetar cupa drvece tolik osam se uplasio da nisam mogao da verujem sta se desava i taj je sve pocelo kad je sve proslo bio sam pod utiskom nisam znao ni de se nalazim kasljao sam sve vise i vise odjednom sam poceo da brinem za zdravlje za zivot kao nikad do tad kasalj se nastavijo posle nekoliko dana i presao u naviku poceo sam to da radim na nervnoj bazi kad se to smirilo preslo je na srce non stop sam sebi merio pritisak plasio se da ne dobijem infarkt jednostavno plasio sam se da ne umrem imao sam i takozvano preskakanje srca i bio sam zaokupiran time e kada me je to nekako proslo i kada sam zaboravio na to krenuli su problemi sa disanjem kao da vazduh nece u pluca moram jako da udahnem pa da izdahnem uglavnom znam da sam bio okupran bolestima i uglavi m ije bila jedna misao a sta ako umrem da tako je :D posle svega toga sam shvatio da meni nije ustvari nista da mi je jednostavno psihicko zdravlje bilo i te kako poremeceno neki misle da je to nista ali kad coovek krene da umislja nesto on uspeva to i da kontrolise nesvesno sve sam to ukapirao i maksimalno se trudim da ne mislim o tome desava mi se ustanem ujutru sve je ok zezam se upalim komp i onda dodju ta 2 minuta kad se seim toga i odma mi je lose takodje i u skoli zezam se sa drustvom sve je ok krenem kuci gusi me tako da sta da vam kazem trudi te se samo da ne misli te na to mogu vam reci da meni dobro ide za sad oko 70 % je bolje i penje se :D toliko od mene nadam se da vas nisam smorio :S ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Ned Jan 29, 2012 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 10:46 pm
Postovi: 21
I ja imam isti problem. Da ne duzim samo da kazem da recimo iz jutra kad se probududim mnogo manje tesko disem a sto vise prolazi vrijeme sve mi je teze i teze, uvece mi je najgore. Definitivno od stresa barem u mom slucajnu, stresni dan ubija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Čet Jul 12, 2012 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 12, 2012 12:51 pm
Postovi: 1
Drugari, sve je vrlo jenostavno.

U nasem telu postoje nervi koji kontrolisu rad unutrasnjih organa. To su prvenstveno simpatikus, parasimpatikus i nervus vagus.

Kada dodje do poremecaja njihovog rada (a dolazi najcesce kao posledica stresa) onda mi pocinjemo da osecamo raznorazne tegobe. Na nasu nesrecu, vrlo cesto pocinjemo da bivamo previse zaokupljeni ovim problemom bojeci se da mozemo da "odapnemo" :) A to nam samo usloznjava zivot i cini simptome jos izrazenijim. Kada sve to dodje do ponaicnih napada, postaje vrlo mucno za nas.

Ja sam se "navukao" na iste probleme pre nekih skoro 20 godina. I do dana danasnjeg osecam probleme ali je ipak to daleko manje izrazeno nego prvih godina.

Najveci napredak sam oseio posle terapije koju mi je propisao neuropsihijatar pre nekih 10-ak godina. Do toga sam izbegavao da redovno koristim trankvilizatore bojeci se da ne postanem zavisnik (primetio sam da iz istog razloga mnogi odbijaju da ih koriste).
Terapija je bila bazirana na postepenom povecanju doze ksalola do celih 2 mg/dan i zatim na smanjivanju iste da bi se na kraju prestalo sa njegovim uzimanjem. Shvatio sam tada da to privremeno "drogiranje" zapravo ima za cilj da na jedno odredjeno vreme potpuno paralise porive panike i da organizam pocinje da "zaboavlja" na probleme izazvane nepravilnim radom gorepomenutih nerava.

Uz ksalol sam po receptu uzimao i presolol za stabilizaciju rada sca, posto sam imao izrazenu tahikardiju. Licnog sam misljenja da je ovaj terapeutski pristup vrlo produktivan ali ga treba sprovoditi ISKLJUCIVO uz nadzor lekara.

Posle toga je terapija bila bazirana na uzimanju antidepresiva Seroksata da bi organizam dobio dovoljne kolicine "hormona srece".

Posle ove terapije sam osetio znatan napredak i osecao sam se mnogo bolje nego do tada. Simptomi postoje i do dana danasnjeg ali su mnogo redji i lakse se podnose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 9:03 pm
Postovi: 1
Iako je bilo davna ova teme... pokusacu da se ubacim pa ako neko vidi.
Sve vise se osecam kao da od ''ISTOG'' problema ne dobijam dovoljno kiseonika u mozak i kao da sve vise postajem nesvestan.
Kao da me je napalo nesto. Desava mi se da se trgnem i kazem sebi da disem, zabrinjava me sve ovo pritom je to krenulo da se desava pre 2-3 godine, ovo je pisano pre 4 godine... tako da ako je neko od vas i dalje ziv i otkrio problem usled cega je nastao bio bih veoma zahvalan! Nadam se da ste bar nekako resili svoje muke kad je u pitanju taj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Uto Jul 30, 2013 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Жив? :lol: Лепо си ме насмејао. Ваљда јесте бар неко.

Да се ти не преједеш увече, па ти желудац притиска дијафрагму или нервус вагус?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2014 3:09 pm
Postovi: 2
Markhan je napisao:
Iako je bilo davna ova teme... pokusacu da se ubacim pa ako neko vidi.
Sve vise se osecam kao da od ''ISTOG'' problema ne dobijam dovoljno kiseonika u mozak i kao da sve vise postajem nesvestan.
Kao da me je napalo nesto. Desava mi se da se trgnem i kazem sebi da disem, zabrinjava me sve ovo pritom je to krenulo da se desava pre 2-3 godine, ovo je pisano pre 4 godine... tako da ako je neko od vas i dalje ziv i otkrio problem usled cega je nastao bio bih veoma zahvalan! Nadam se da ste bar nekako resili svoje muke kad je u pitanju taj problem.


Isti je i moj problem stim sto se ja jako brzo i zamaram pa ne mogu normalno da disem. Recimo cucnem i naglo se podignem , tada ne mogu doci do vazduha, ili kada idem uzbrdo ili stepenistem takodje ne mogu doci do vazduha i to posle cetiri pet stepenika, nekada malo vise ali uglavnom je tako. U svim poslovima se brzo umaram i tada mi je ubrzano disanje ali sa nedovoljno vazduha. Takodje sam primetio da mi je i stomak nekako nadut i da pritiska dijafragmu pogotovu kada cucnem a nemam neki veliki stomak da bi mi smetao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pon Apr 21, 2014 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Upala sinusa je klasicni okidac anksioznosti. Ovo govorim iz licnog iskustva.
Godinama nisam imao problema sa nervozom, nemirom, napetoscu, panicnim napadima, lupanjem srca i kada me strefio sinusitis eto i simptoma anksioznosti.
Borim se na sve nacine, nije kao pre jer znam sta mi je ustvari, ali kvalitet zivota je znacajno narusen.

P.S. Usput, ima li neko proveren narodni lek za upalu sinusa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 19, 2014 10:02 pm
Postovi: 11
Za vas koji tesko disete moze se to lako izlijeciti, ako se potrudi pridrzava upustva.
Zeleni sok od psenice je najbolji samo sto se pije ujtru prije jela. za mjesec dana vec neke promjene osjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Sub Sep 13, 2014 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 23, 2014 7:01 pm
Postovi: 23
Pozdrav.E ovako javlja mi se neko otezano disanje znaci osetim da mi ponestaje vazduha i moram da se naprezem da bi dobio vazduh.To mi se je desavalo i ranije kada sam bio dete sada imam 22 god.takodje i pri naporu kad nesto radim isti problem a desava mi se i u mirovanju.neznam sta da radim i kome prvo da se obratim?
Unapred hvala.Pozz


Read more: pulmologija/problem-disanjem-t55219.html#ixzz3DBIk0HCZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Uto Sep 30, 2014 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 7:50 pm
Postovi: 2
Zapusile mi se obe nozdrve. Lekar mi je prepisao cefaleksin koji sam ispila i baktrim ali mi oni slabo pomazu sad me je jos vise steglo. Ispiram nos fizioloskim rastvorom ali mi se nos ne odpusava. Nocu se cesto budim. Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 05, 2014 1:41 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima. Mozda nisam izabrala temu, ali ne odgovaraju mi ni na jednoj drugoj.
Naime, prosle sedmice sam iznenada dobila visoku temperaturu. Ali bukvalno iznendada,dobro sam se osjećala i odjednom počela da se tresem. Temp. je trajala 3 dana, bila je 39,9, uspjela sam je spustiti na 38! I sve tako. U hitnoj sam bila dva puta, primala infuziju, injekcije...ali nista nije pomagalo. Uz sve to, trpila sam nesnosljive glavobolje! Ni injekcija voltarena mi nije pomogla. Dr je prvo mislio da imam meningitis. Kada sam uradila nalaze CRP mi je bio 153!!!Dr kaze da u karijeri to nikad nije vidjela, mislili su da je greska. Slikala sam pluca, ispostavilo se da imam upalu pluca (inace imam "sijenku" na tom dijelu pluca,imala sam vec 2 upale). Sad primam injekcije,8x2g azarena (znaci 16kom :o ) Medjutim, problem je sto se nisam nakasljala ni jedan jedini put,grlo mi nije bilo crveno,cak mi ni nos nije zacepljen bio!!! Rekli su mi da je to bakterijska upala pluca!Osim temp. i strasne glavobolje, drugih simptoma nisam imala.... Ne bole me pluca, a obzirom da sam vec imala dvije, znam kako to boli.Moze li mi neko reci, kako sve ovo, ovoliki CRP,nema klasicnih simptoma... Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2014 1:08 pm
Postovi: 1
pozdrav svima isti priblem imam pa me zanima jel ima neko da se resio problema jet ja dam bio na sva snimanja sve uredu hvala bogu jedino mi je reko doktor da imam skilozu torkolumbalne kraljeznice da mi to pravi problem grce se misici i sve dok je tako zgrceno nemoze se udahnut vazduh cim se opusti udahnem i normalno funkcionisem iza to mi je dao samo fizikalne tetapije mazaze i sli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
alenb88 je napisao:
pozdrav svima isti priblem imam pa me zanima jel ima neko da se resio problema jet ja dam bio na sva snimanja sve uredu hvala bogu jedino mi je reko doktor da imam skilozu torkolumbalne kraljeznice da mi to pravi problem grce se misici i sve dok je tako zgrceno nemoze se udahnut vazduh cim se opusti udahnem i normalno funkcionisem iza to mi je dao samo fizikalne tetapije mazaze i sli

Препоручујем ти Истеки. Одличан је за истезање кичме. Кратко сам га описао на мом сајту www. aca. rs у Савети, Здравље, под Кичма.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: