Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: INFILTRATIO PULM.LAT.DEX- POMOC
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:00 pm
Postovi: 10
Mojoj supruzi su pre desetak dana nasli na desnom plucnom krilu neku senku i dali su ovu dijagnozu. Poslali su nas dalje na institut za plucne bolesti u jednom mestu na jugu Srbije. Tamo su nam rekli da snimimo pluca na CT (sto smo i uradili) i na CT su uocili neku promenu velicine 2 x 1 cm x 0,7mm. Napominjem da je supruga snimala pluca i januara ove godine i da se i na tom snimku uocava ista senka. Tada joj je doktor rekao da je sve u redu. Na institutu su nam rekli da se radi o ozbiljnoj bolesti i da mora da se radi bronhoskopija sto sam ja odbio dok ne proverim sa drugim lekarima da li je to neophodno. Doktorka nam je jos i rekla da je to put za dalje do hirurske intervencije. Da li je moguce da se samo na osnovu snimka odmah ide na operaciju? U medjuvremenu su uradili krvnu sliku, urin i ispljuvak ali rezultate nismo dobili. Supruga nema nikakvim simptoma osim malaksalosti, ne ispljuvava krv, nema temperaturu a na analizama koje je davala u avgustu ove godine sve je bilo u redu ali se ona i dalje nije osecala dobro.

Pitao bih nekog od pulmologa, da li je neophodno da se odmah radi bronhoskopija bez ikakve terapije pre, odnosno ona nije dobila niti jedan lek za lecenje pluca. Ocemu se ovde radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 2:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
na osnovu snimka, kod vase supruge se sumnja na tumor pluca. bronhoskopija je neophodna, i treba je sto pre uraditi da bi se videlo sta dalje od terapije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 12:51 pm
Postovi: 4
Obavezno mara na bronhoskopiju da bi mogli pristupiti liječenju. Nemojte čekati! očito se radi o tumoru i važno je da na vrijeme počne s liječenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 3:04 pm
Postovi: 20
naravno odmah na bronhoskopiju,rezultati se dugo cekaju,tako da pozurite.metoda nije uopste opasna a snjom otklanjate svaku sumnju dal je bolest u pitanju ili ne.srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: okrugla senke u plucima koja se ne menja vise meseci
PostPoslato: Sre Dec 31, 2008 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Postovani,
iz onog sto ste napisali izvlacim sledece cinjenice:
1.
da postoji snimak pluca od januara o.g dakle pre 11 meseci
2.
da je nedavno pravljen ponovni snimak(i CT thotraxa)i da je senka , kako ste napisali ..ista na snimku pluca kao januara o.g(sto je prognosaticki veoma dobro).

Zaista se ove "male senke" prate najcesce 2 meseca a cesto najduze 6 meseci i pazljivo analiziraju ma i najmanje promene ( velicina -da li se imalo povecavaju, kakve su ivice -konture senke i dr).
Ako se primete bilo kakve promene u smislu povecanja-promena pristupa se daljim ispitivanjima ( bronhokopiji na prvom mestu) i drugim i bolesniku , uglavnom, predlaze opertivno lecenje(koje bi ako su zapazene pomenute promene trebalo obavezno da prihvati!)...

Medjutim,
celu situaciju bi resio neki stariji snimak(ako su ranijih godina iz bilo kog razloga slikana pluca)te ako bi i na tom snimku postojala senka ISTA kao na opisanim iz ove godine- dijagnoza bi bila resena( i u zakljucku bi verovatno bilo da je u pitanju neka"priraslina") i bilo ostavljeno vasoj supruzi da bira operacija ili ne...

Ovo je moje razlaganje i prica o ovom sto ste napisali ali Vas molim da konsultujete nekog specijalistu za pucne bolesti i grudnog hirurga ( U beogradu, Kragujevcu, Nisu ,Srem.kamenici) Ovo govorim zbog toga -da se rascisti Dg i nedaj Boze da je i malignom u pitanju - bio bi otkriven i operativno izlecen sa izvanrednim prognozama za zivot.

Prisetite se, idite u nadlezni ATDispanzer i trazite da u arhivi pogledaju da li imaju Vas stari snimak pluca ( posebo mislim na one uradjene u radiofotografskim akcijama !).
Zelim vam svako dobro i sve radosti zivota. R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:00 pm
Postovi: 10
Moja supruga je nakon svih problema oko senke na desnom plucnom krilu, boravila u Institutu za plucne bolesti u Sremskoj Kamenici i nakon detaljnih ispitivanja konacno je utvrdjena dijagnoza i uspesno je operisana. U pitanju je bio tuberkulom, sto je u svoj ovoj prici i najbolje ispalo jer da je bilo sta drugo bilo u pitanju bilo bi mnogo teze izlecenje.

Moram naglasiti da jos nisam naisao na takav profesionalan odnos lekara i kompletnog osoblja prema bolesti kao u Institutu za plucne bolesti u Sremskoj kamenici. Ono sto oni rade i kako se ophode prema pacijentima je krajnje profesionalno i krajnje ljubazno.

JA SE OVOM PRILIKOM ISKRENO ZAHVALJUJEM SVOM OSOBLJU INSTITUTA ZA PLUCNE BOLESTI U SREMSKOJ KAMENICI A POSEBNO dr. ILIJI ANDRIJEVICU I hirurgu dr. ANDJELKOVICU. HVALA VAM!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ba si me obradovao :)))
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Drago mi je ....Vasa supruga je izlecena...Pozdrav i tebi i njoj Hvala sto si dosao na Forum i napisao ishod i time nas obradovao(mene jesi a i svi ce se obradovati koji procitaju).
Sto se tice Instituta u S.kamenici - Strucni nivo ( i opremljenost ) a posebno osoblje i doktori su ekstra klasa....Pozdrav suprugi i tebi ....R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: INFILTRATIO PULM.LAT.DEX- POMOC
PostPoslato: Pet Jan 23, 2015 2:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2015 6:45 pm
Postovi: 5
Postovani,
Da li neko moze da mi pomogne u citanju tatinog rezultata. On ima 62 godine. Bio je pusac dugo. Prethodna 2 meseca je imao problem sa sekretom u plucima u bas velikoj kolicini i sa povisenom temperaturom. U svakom slucaju nije primao nikakvu terapiju, sem sirupa za iskasljavanje. Snimao je pluca po uputu pulmologa na bez. Kosi i sada je upucen na bolnicko ispitivanje. Nalaz je sledeci:

Levo hilarno TU masa u kontinuitetu sa bronhopulmonalnim, interaortikopulmonalnim i traheobrohijalnim In ukupne velicine 87x65mm. Promena obuhvata i znatno suzava lumen leve glavne plucne arterije skoro celim tokom.
Apikalno levo konsekutivni pneumonit uz afekciju pleure. U drugim delovima pleura bo.
Paraaortalno konglomerat In 67x30mm.
Kontralateralna kalcifikovan nodus - tuberkulom.
Na presecima kroz gornji abdomen nema pat.promena.
Kosti bo.

Hvala puno unapred.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: