Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hronicno zapuseni nos
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 27, 2006 5:23 pm
Postovi: 1
Otac sam muskog deteta od 7.5 godina koje ima hronicno zapusen nos i sekreciju iz nosa. Simptomi su se pojavili sa godinu i po dana starosti. U periodu lecenja od 6 god. pokusano je sa standardnim terapijama/kapi za nos, sirupi i tablete antihistaminika, pumpice za nos na bazi kortikosteroida, izvrsena operacija treceg krajnika sa 4,5 godine/trenutno bez recidiva/, kao i sa alternativnim metodama lecenja /homeopatija//. U poslednjih godinu dana koristi terapiju tbl.Singulair 5mg i sprej Nasonex. U toku sprovodjenja terapije simptomi curenja nosa se smanjuju, ali zapusenost nosa i otezano disanje se ne poboljsavaju. Simptomaticno je konstantan neprijatan zadah pri jutarnjem budjenju. Prilikom alergijskih testova nije utvrdjena nijedna alergijska reakcija, ali sluzokoza nosa je tamnoljubicaste boje. Molim za vas savet i misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Niste napisali pod kojom dijagnozom ga leče, a ni nalaz nekog ORL specijaliste ili druge nalaze pa bih mogao samo da pretpostavljam šta je. Verovatno je reč o nekom hroničnom rinitisu, ali njih ima više vrsta.
Pa, mogu da Vam kažem otkud taj zadah. Verovatno je da proguta malo spreja sa sekretom pa je to poremetilo ravnotežu bakterija u ustima. Te bakterije takođe mogu da se umnožavaju u sekretu koji može da se sliva niz ždrelo. Neprijatan zadah je čest problem kod upotrebe jakih kortikosteroidnih sprejeva /Nasonex/. Takođe može da se javi i kandida /dokazuje se brisom/ ali nije obavezno. Neka više puta dnevno ispira grlo žalfijom i rastvorom sode bikarbone, a obavezno posle uzimanja spreja. Trebalo bi bar da ublaži problem, ali nije ništa opasno.
Ta boja nosne sluznice nije normalna, a zbog ovog spreja potrebne su povremene kontrole kod ORL pedijatra, a i nije loše pravljenje pauza u primeni spreja. U svakom slučaju, ako je terapija slabo efikasna ili bez efekta, treba razmišljati o njenoj promeni ili ukidanju, a sve uz konsultacije sa nadležnim specijalistom.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 1:32 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Bas sam danas na radiju slusala emisiju na tu temu, i dr koji je bio gost je savetovao kod zapusenog nosa, 2-3 puta dnevno uraditi inhalacije (kad provri voda, u sud dodati par kapi eukaliptusovog ulja, sacekati da se malo prohladi, pa inhalirati dete), ali nakon inhalacija treba voditi racuna da se ne izlazi napolje.
U toku noci, zbog lakseg disanja, staviti detetu 2 jastuka da bi glava bila uzdignuta i sipati par kapi istog ulja na jastuk. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Dobra ideja! Uvek zaboravim na te inhalacije.
Može i rastvor morske soli za ispiranje nosa (1 kašičica na 2 litra vode).

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 11:43 am
Postovi: 2
Filip je napisao:
Dobra ideja! Uvek zaboravim na te inhalacije.
Može i rastvor morske soli za ispiranje nosa (1 kašičica na 2 litra vode).

MOJE DETE IMA UVECAN TRECI KRAJNIK I PRIRODNO UVECANE KRAJNIKE.CESTO PIJE ANTIBIOTIKE(PANKLAV FORTE,AMOKSICILIN),KORISTIMO KAPI ZA NOS(MARISOL,PROPONASAL,OLYNT).I PORED TOGA IMA CESTE UPALE GRLA,HRCE,NOCU SE GUSI ,NE MOZE DA DISE.VODILI SMO JE NA MORE,INHALIRALI ALI I DALJE NISTA NE POMAZE!LEKAR NAM JE PREPORUCIO OPERACIJU,STO SMO MI I PRIHVATILI ,ALI SE KOD NAS NE RADI LASERSKA OPERACIJA!ZATO VAS MOLIM I UNAPRED ZAHVALJUJEM ,DA MI DATE SPISAK ZDRAVSTVENIH USTANOVA KOJE RADE LASERSKU OPERACIJU.TAKODJE ME ZANIMA KOJE ANALIZE JE POTREBNO URADITI PRE TOGA I KAKO SE PRIPREMITI ZA OPERACIJU I KAKAV JE POSTOPERATIVNI TOK!MOJE DETE IMA 3god. i 9 meseci
p.s.HVALA :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 11:43 am
Postovi: 2
Filip je napisao:
Dobra ideja! Uvek zaboravim na te inhalacije.
Može i rastvor morske soli za ispiranje nosa (1 kašičica na 2 litra vode).

MOJE DETE IMA UVECAN TRECI KRAJNIK I PRIRODNO UVECANE KRAJNIKE.CESTO PIJE ANTIBIOTIKE(PANKLAV FORTE,AMOKSICILIN),KORISTIMO KAPI ZA NOS(MARISOL,PROPONASAL,OLYNT).I PORED TOGA IMA CESTE UPALE GRLA,HRCE,NOCU SE GUSI ,NE MOZE DA DISE.VODILI SMO JE NA MORE,INHALIRALI ALI I DALJE NISTA NE POMAZE!LEKAR NAM JE PREPORUCIO OPERACIJU,STO SMO MI I PRIHVATILI ,ALI SE KOD NAS NE RADI LASERSKA OPERACIJA!ZATO VAS MOLIM I UNAPRED ZAHVALJUJEM ,DA MI DATE SPISAK ZDRAVSTVENIH USTANOVA KOJE RADE LASERSKU OPERACIJU.TAKODJE ME ZANIMA KOJE ANALIZE JE POTREBNO URADITI PRE TOGA I KAKO SE PRIPREMITI ZA OPERACIJU I KAKAV JE POSTOPERATIVNI TOK!MOJE DETE IMA 3god. i 9 meseci
p.s.HVALA :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: