Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Elektricna cigara?
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
Pusim vec dosta vremena i vreme bi bilo da prestanem. Medjutim, to sam pokusavao vise puta i na razne nacine, ali . Na netu sam pronasao sajt ***obrisano na zahtev "distributera"*** gde imaju u ponudi elektricnu cigaretu kao alternativu klasicnom pusenju. Pitanje bi bilo, da li je ovo dobro i zdravo resenje za prestanak pusenja. Kazu da su dobili i sertifikat VMA da je OK. Molim za odgovor. Hvala :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 6:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nista dok ne bacite paklicu i ne kazete sebi: ovo je bila poslednja!
Sve ostalo je kratkog daha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 12:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
“e-JOY” stvara privid dima u kome nema štetnih supstanci po okolinu. Za “e-JOY” Vam nije potreban upaljač, šibica ili otvoreni plamen, jer on se sam “pali” po Vašoj želji, obezbeđujući uživanje i zadovoljsto, bez rizika od pojave nikotinske zavisnosti što kod strasnih pušača zadovaljava stečene navike i potrebe za pušenjem. “e-JOY” Vam pruža isti osećaj kao i pri pušenju obične cigarete, ali bez štetnih posledica po Vaš organizam, jer ne sadrži supstance koje, prisutne u običnoj cigareti, mogu opasno da naruše Vaše zdravlje. (...) AKO ŽELITE DA “PUŠITE ZDRAVO” ILI PUŠENJE OSTAVITE BRZO LAKO I TRAJNO,TU JE VAŠ “e-JOY” KORIŠĆENJE “e-JOY” SADRŽAJEM NIKOTINA SIMULIRA PUŠENJE, ZADOVOLJAVA NAVIKE PUŠAČA, ALI BEZ OPASNOSTI PO ZDRAVLJE, JER U SEBI NE SADRŽI ŠTETNE I KANCEROGENE SUPSTANCE, KAO ŠTO SU UGLJEN-MONOKSID, AZOT-DIOKSID, HIDROCIANIČNA KISELINA, ARSEN, OLOVO I KATRAN. KAKO “e-JOY” ISPUŠTA U ATMOSFERU SAMO VODENU PARU, ISKLJUČUJE SE MOGUĆNOST PASIVNOG PUŠENJA, TAKO DA OKOLINA UZ “e-JOY” NE TRPI POSLEDICE ZAGAĐENJA KOJE IZAZIVAJU KLASIČNI PUŠAČI, POGOTOVO U ZATVORENOM PROSTORU. (...) “e-JOY” ne samo što imitira dim cigarete, već i uobičajenu temperaturu njenog dima (50 - 60o C). To zadovoljava psihologiju i navike prisutne i kod dugogodišnjih pušača, što i predstavlja suštinu “zdravog pušenja”. [/quote]

Ovo je sa sajta koji reklamira "elektricne cigarete". Osoba koja je ovo pisala zanemaruje u potpunosti stetnost nikotina, sto je sramota i uvreda za zdrav razum. Potom, ne postoji "privid dima" (sic!), dim je dim. Konacno, samo podatak o temperaturi je dovoljan da svakoga razumnog navede na razmisljanje. Fiziologija nam je takva da vecina ljudi oseca bol jos na 45 stepeni. Pusaci stalno izlazu sluzokozu usne duplje i grkljana temmperaturama koje su mnogo vise, usled cega tolazi do promena u deblji epitela sluzokoza, a to je jedan od "odlicnih" nacina sda se stimulise ubrzana deoba celija, koja u kombinaciji sa drugim prokarcinogenim faktorima dovodi do neuporedivo veceg broja karcinoma grkljana kod pusaca nego kod nepusaca.

Nisam uspeo do sada da pokrenem udruzenje skeptika u Srbiji , ali nameravam. Posebno danas, kad citamo da je premudri ministar zdravlja sa svojim vajnim savetnicima ozvanicio upotrebu homeopatije, ajurvedse "medicine" i jos 30 drugih potpuno besmislenih metoda da se njima varaju i upropascavaju ljudi u Srbiji!

Da je udruzenje aktivno, i da ima sajt, ova reklama za elektircne cigarete bila bi na crnoj listi.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 2:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nadovezacu se na pricu o sertifikatima, najcesce se u reklamama spominje sertifikat gradskog zavoda za zastitu zdravlja. SVI proizvodjaci kojekakvih "pomagala" i(li) ne znam kako bih vec nazvao sve sto se pojavljuje u reklamama "masu" papirom koji znaci samo to da se ne radi o proizvodu stetnom po zdravlje! i nista drugo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 13, 2008 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
:D Srecan sam, a kako i ne bih bio. Dobio sam od prijateljice elektricnu cigaretu i posle dvadesetak dana koriscenja prestao sam sa pusenjem, ali vise ne koristim ni klasicne cigarete ni elektricnu. Pozdrav svima.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 3:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Probala sam sve cigare koje imaju na raspolaganju. 5 dana je svaka od njih radila, a onda u petak poslepodne obicno se pokvari.Sto se tice ketridza, to je posebna prica. Prvo je bilo iscedite ih ,pa drzite polozeno, pa uspravno pa povecali smo broj ketridza, i da ne duzim dalje, mislim da je to obicna prevara. Sve dolazi iz glave. Prijateljica sa foruuma mi je rekla za knjigu Alena Kara Easy way to stop smoking. 15. marta ce biti mesec dana kako nisam zapalila ni jednu cigaretu niti imam zelju. Da napomenem da ni cigarete ni ketridzi nisu uopste jeftini, a sto kaze Alen Kar, evo dajte mi danas sumu novca koju potrosite za godinu dana na cigarete, i ja cu vam dozivotno placati cigarete. Izracunajte koliko je to novca, ali da ne pricam i prepricavam, PROCITAJTE KNJIGU..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
Sta sve od necu cuti. Kao prvo nije lepo da pricate neistinu jer cigareta koju sam ja imao radila je extra, moja zamerka je sto morate baterije da punite, al punimo ih i na mobilnim telefonima pa se ne zalimo :) , a i ako se pokavarila cigareta imate garanciju godinu dana pa je mozete zameniti. Sto se cene tice cigareta jeste skupa (kako za koga) a kertridzi nisu skupi, koliko ja znam pakovanje kertridza kosta 1050 dinara i menja 2.5-3 boxa klasicnih cigareta, pa vi izracunajte sta je skuplje.
Dobro je da je Vama pomogla knjiga, ali ako "SVE DOLAZI IZ GLAVE" niste trebali ni da pocinjete da pusite :wink: . Ljudima koji imaju problem sa cigaretama obicno pomogne ovo ili ono, meni je pomogla elektricna cigareta i nisam ni malo zalio za ulozeni novac koji sam dao za nju.
Usput recite nam gde ste nasli knjigu Alena Kara Easy way to stop smoking, ne bi bilo lose procitati je i zbog nekih drugih zivotnih problema 8)[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 4:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
[quote="djuralas"]Sta sve od necu cuti. Kao prvo nije lepo da pricate neistinu jer cigareta koju sam ja imao radila je extra, moja zamerka je sto morate baterije da punite, al punimo ih i na mobilnim telefonima pa se ne zalimo :) , a i ako se pokavarila cigareta imate garanciju godinu dana pa je mozete zameniti. Sto se cene tice cigareta jeste skupa (kako za koga) a kertridzi nisu skupi, koliko ja znam pakovanje kertridza kosta 1050 dinara i menja 2.5-3 boxa klasicnih cigareta, pa vi izracunajte sta je skuplje.
Kao prvo vi niste dobro informisani,. Cigareta ima garanciju godinu dana, ali se u par meseci kvarila vise puta. Mozda ja nisam imala srece, ali svaki put kada bih otisla kod njih, a isla sam licno, zatekla bih 2-3 ljudi sa istim problemima-pokvarila se cigareta. Vi ocito niste bili pravi pusac, jer kutija ketridza NEMOZE da zameni 2-3 boxa to je samo reklama. A upravo sam o tome pricala, da su zato i povecali broj ketyridza da izdrze nedelju dana. I jos nesto kada su tek poceli da prodaju cigarete one su bile ok, a ove sklapaju kinezi e sada da li ovde ili u Kini nisam proveravala, a pravo da vam kazem i ne interesuje me, samo me nebi cudil;o da se te iste cigarete pojave i u prodavnicama SVE ZA 95 DINARA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
Ja Vas stvarno ne razumem. Ja sam ispricao ljudima svoje iskustvo, i resio sam se cigareta :lol:, i cinjenica je da kertridzi menjaju dosta cigareta nisam merio koliko jer nisam imao ni vremena jer sam ostavio posle manje od mesec dana. Ako Vam je bila losa cigareta, javite se na PP ja cu Vam pokloniti svoju. I kazete citiram "I jos nesto kada su tek poceli da prodaju cigarete one su bile ok, a ove sklapaju kinezi e sada da li ovde ili u Kini nisam proveravala" ne razumem kako su bile u startu OK a Vama se kvarile, pa sad nisu OK. :roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 8:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
e moj Djuro, evo polako da objasnim. Kada su tek poceli da rade sa tim cigaretama one su bile u redu a posle toga se pokvario kvakitet. Upravo sam i ja cula za to iskustvo od ljudi koji su prestali da puse i odlucila sam da probam. Sada na 100 prodatih dodje oko 50 losih, 50 dobrih.(ja verovatno nisam bila srecne ruke pa sam promenila vise od 5 cigara za kratko vreme) Garancija jeste godinu dana, ali kada vam se smuci pokusajte da trazite da vam vrate pare. Sve sve, samo to ne. Ja sam upravo to uradila.Gospodjica koja je tamo sef ili direktor nisam sigurna, rekla je da mora da reklamira u Kinu i tamo posalje proizvod pa kada se oni provere sta nije u redu mozemo da razgovaramo o vracanju para.Naravno da nisam pristala, a onda je pocela da me izbegava. Obratila sam se e-mailom i rekla da cu ispricati celokupno svoje iskustvo na njihovom sajtu,a onda me je pozvao gospodin(necu da pisem imena) i rekao da dodjem da ce mi vratiti pare. Sve u svemu vrlo neprofesionalno i ruzno. i jos nesto, da je ta cigara toliko dobra, ljudi koji rade tamo nebi se krili po coskovima i pusili. (bila sam nazalost prisutna). Prema tome vi ste imali vise srece i super sto ste prestali, a Vasu cigaretu poklonite nekome kome je potrebna meni vise nije, i da prestanemo sa ovim prepucavanjem. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
Grazza pozdrav tebi. Kako smo poceli, jos cu i ponovo propusiti zbog ove nase konverzacije :lol:. Postujem tvoje iskustvo, ali ja imam svoje i to je to. Kamo srece da nam Ameri nisu nikad ni poslali DUHANA, kao i vecinu "losih stvari" :-? .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 10:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Pa djuro, nisu nam valjda samo poslali ono sto ne valja. poslali razne stvari i svako odabrao sta mu se svidelo. Pozdrav i tebi, i nemoj da pocnes da pusis slucajno. :evil: Koliko ima kako si prestao i koliko si pusio dnevno?.Meni ce 15 marta biti 1 mesec a pusila sam oko kutije, nekada i vise, nikada manje :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 7:09 pm
Postovi: 10
Ima li ikakvih validnih dokaza da je ova "električna cigara" zaista manje štetna od običnih cigareta?
Da li su onda i razne "oslabljene" cigarete(na primer Ronhill ultima i Ronhill silk light) manje štetne od drugih cigareta jer imaju manje katrana i nikotina?

Ako pređem sa Ronhill silk white cigareta(4 mg nikotina i 4 mg katrana) na električnu cigaretu koje imaju veći sadržaj nikotina,da li je to jačanje nikotinske zavisnosti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 2:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Pa po nekoj logici postajes zavisnik od nikotina, a to je kao i droga. Prema tome, ako hoces da prestanes da pusis, baci cigarete, jer ako predjes na light pusices vise i opet si na istome. Pricam iskljucivo iz licnog iskustva.Ja sam sa jedne kutije dnevno malbora presla na careliu slim a onda polako povecavala do kutije ipo, i stigla do dve. Pa mislim da sam*postigla* isti efekat. Sada ne pusim vec 32 dana, odlucila sam da ih bacim pre nego sto one bace mene :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: