Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijagnoza carcinoma microcellulare
PostPoslato: Uto Mar 04, 2014 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2014 10:40 pm
Postovi: 3
Danas su mom tati postavili dijagnozu, pa sam mislila ako neko moze da mi kaze malo vise o tome ili da podelimo eventualno neka iskustva.
dijagnoza je:
Carcinoma microcellulare I.dex C34 lipoma/ateroma tegmenti abdominis ant. D17

Pri prijemu svestan, orijentisan, pokretan, gojazan, u miru eupnotican, aferbilan, bez palpabilnih regionalnih limfnih cvorova. Auskultatorni nalaz na plućima. oslabljen disajni sum, sa sporadicnim visokotonskim zvizducima. Srcana akcija ritmicna, tonovi jasni, bez suma, TA 130/80, puls 84/min.

Laboratorija
Se 71 leu 10.75 er 4.81 hgb 145 htc 0.43 trc 397 glikemija 5.7 urea 5.9 kreatinin 96 kalijum 4.5 inr 1.04 apTT 32.3 sec

Ne vide se uvecani limfni cvorovi medijastinuma niti aksilarnih jama. U projekciji snimanjem obuhvacenih kostiju ne vide se infiltrativne lezije.

Ultrazvuk abdomena: Izrazen meteorizam, jetra je uvecana, gusce ehostrukture, bez detektabilnih fokalnih promena. Zucni vodovi nisu dilatirani. Holecista je normalne velicine, uredne debljine zida, bey kalkuloze. Oba bubrega normalne velicine, bez hidronefroze i kalkuloze. Nadbubrezne zlezde se ne vizueliziju. Slezina normalne velicine, uredne homogene strukture. u abdomenu se ne registruje prisustvo slobodne tecnosti.

Bronhoskopija larinks, traheja, bifurkacija i levo bronhijalno stablo b.o. desno suzen lumen glavnog i intermedijarnog. Pocetak donjeg bronha kompresivno-infiltrativno stenoziran. Usce za gornji i srednji i Nelson slobodni, dok se bazalni buket ne eksplorise.
Posto su nam zakazali Kamenicu tek za dve nedelje, a ja ne mogu toliko da cekam da li bi neko mogao da mi nesto vise kaze o ovoj dijagnozi. Da li je moguca operacija ili koja terapija?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: