Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: bronhijalna astma
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 9:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 10:58 am
Postovi: 3
da li je neko od vas na Seretide ? Koristim onaj od 1 udah 100mg 3 godine pred spavanje ... Nemam nikakvih problema tokom dana, ali nema sanse da zaspem bez toga ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bronhijalna astma
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Kao mala imala sam ceste upale grla bez gusenja.
Kasnije se proredilo ali mi je grlo i isajni putevi ostali osetljivi.
Ne pusim,ne pijem gazirano...Prosle goine u avgustu sam pocela da kasljem i popila nekoliko vrsta sirupa.U decembru se kasalj ponovio.Skoro uvek imam nadrazajno kasljucanje(kao da mi je to tik)ali zato dobijem i napad kaslja skoro do povracanja i bola u porebrici.Imala sam i bolove u grlu tako da sam pila i antibiotike.Privremeno se kasalj povuce pa se opet pojavi.
Isla sam dva puta kod pulmologa i posle spirometrije i bodypletizmografije rezultat je u granicama normale.Pulmolog mi nije dao terapiju a poslao me na ORL gde mi je prepisan Avamys nazalni sprej i Aerius.Koristila sam mesec dana i prestala>radjem je alergo test koji je bio pozitivan na grinje.Pre dve godine je bio negativan a tada mi je pulmolog da Singulari koji nisam pila.Ovaj put pulmolog(drugi)nije prepisao terapiju i rekao da mu je slucaj sa stalnim kasljem a odlicnim rezultatima pretraga nepoznat!
Pluca nisam snimila a pre par dana uradila analizu sputuma gde je bilo eserihije colli.danas sam ga ponovila.
Pre par meseci takodje je u ispljuvku bilo eserihije ali su rekli da ne treba leciti jer je u malom broju.Kad sam tada ponovila analizu nije je bilo.

Da li je moguce da ona izaziva kasalj?Imam utisak da mi je nesto u dusniku ali ne mogu dobro da iskasljem.Naidje mi napad kaslja od sat vremena gde se trudim da izbacim neki beli sekret(mlecni) a ponekad je bledo zuckast.

Kupila sam i inhalator ali samo sam probala NaCl i pantenol.Cini mi se da od toga vise kasljem a da mi prija toplo inhaliranej sa cajem od bosiljka....

Guse me jaki mirisi parfema,benzina,dima......i vec su mi pluca umorna a u gornjem delu posle tog napada kaslja imam osecaj kao da mi je sve izgrebano,prosto me pece.

Zaista ne znam sta da radim?Da pijem tablete Chymorala,Fluimucil....?Ne znam zaista.Da snimam pluca na svoju ruku?
Da ubacim pumpicu?
Molim vas da mi date neki savet.




Read more: pitanja-odgovori/dugotrajan-kasalj-teze-disanje-kandida-grlu-pomoc-t37773-15.html#ixzz2M8mkMHmw


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bronhijalna astma
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 6:19 pm
Postovi: 2
Ne bih da vas sve rastuzujem ili sl. svi ti lekovi sto dobijate vam znace "samo za danas" znaci NEMA LEKA vec samo Olaksavajucih sredstva [pitanje na sta ona uticu], i da ovo nam su servirale inostrane zle sile , vec 5ta godina koristim menjam proizvodjace i vec se mislim da je u samom tom leku problem .. prosle godine ih nisam uopste uzimao i nisam imao problema ... ove godine je kao malo krenulo [ blago] poceo sam da ih uzimam i sve se pogorsavalo tako da ... ventolin, pulmicort i ostalo bih ipak batalio i presao na neke bolje prirodne mere , sad vec osecam kako se zakasljem da imam problema sa srcem i sa stabilnoscu celog organizma [dakle ti LEKOVI to proizvode] moje misljenje ... kad otopli ... uvek carape na noge iako je toplo i to ce vas sacuvati sve ostalo je doc. holiday varijanta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bronhijalna astma
PostPoslato: Čet Jun 06, 2013 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 11:45 pm
Postovi: 12
Koristim Ventolin s vremena na vreme,jednom u par meseci ga spricnem i zaboravim kad sam ga koristio medjutim problem je sada sto on vise ne "drzi" kao pre,rekao bih da njegov uticaj traje 2h maksimum. Moze li mi neko reci u cemu je stvar i zasto njegovo dejstvo opada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bronhijalna astma
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2013 6:55 pm
Postovi: 1
Zanima me u čemu je fora da lek singular već godinu dana svaki 28mi dan idem po recept i plaćam 50% cenu(učešće), a zadnji put sam platio 35% učešće. Da li se doktorka nešto zeznula ili šta je po sredi, ne razumem...?

I da li moram iako imam terapiju od specijaliste pulmologa da idem svakih 28dana kod moje doktorke po recept...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bronhijalna astma
PostPoslato: Pet Okt 04, 2013 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 04, 2013 11:09 am
Postovi: 1
Zdravo svima,
dijagnostikovana mi je alergijska bronhijalna astma pre 8 godina. Od lekova koristim seratide diskus 100 mg 2x1 i od skora mi je uveden singular tabletice od 10 mg 1x. Spirometrijski nalazi na kontroloma uglavnom uredni (PEF oko 90%, FEV1 oko 100), ali ja i dalje svaki dan (posebno 2-3 sata nakon ustajanja) osecam jako stezanje u grudima sa ponekad jedva cujnim vizingom, bez kaslja.
Doktor koji mi prati stanje, kaze da nema potrebe za promenom terapije jer je spirometrija uglavnom uredna kad idem na kontrole (na oko 2 meseca). Zanima me da li moze jos nesto sem astme da bude uzrok mojim problemima ili ja nesto pogresno radim.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: