Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Blag bol pri disanju
PostPoslato: Pet Mar 06, 2015 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 06, 2015 5:35 pm
Postovi: 2
Nisam siguran da li je trebalo da otvorim temu ovde ili u kardiologiji, ali evo probacu ovde.

Vec nedelju - dve osecam blag bol u predelu grudi, tacnije levo od srca, otprilike 2cm ukoso od leve bradavice i to se desava pri dubokom disanju, dakle kada bas duboko udahnem i fizicki maksimalno prosirim pluca. Inace ovo sam prvi put primetio prilikom spavanja, jer spavam na stomaku i valjda su se zbog jastuka istegli grudni misici.

Inace imam povremene palpitacije srca, pa ne znam da li to ima veze sa trenutnim problemom. Sto se nih tice, zakazao sam pregled kod kardiologa Mirica, pa cekam moj termin. Inace se ne bavim nekim sportom, tako da nije sportska povreda ili istegnut misic.

Bol je otprilike kao da me neko bocne iglom ili nozem na tom odredjenom mestu. Zna li neko sta moze ovo da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blag bol pri disanju
PostPoslato: Pet Mar 06, 2015 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Ne bi trebalo da je ista opasno, najverovatnije su priraslice kao posledica neke ranije prehlade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blag bol pri disanju
PostPoslato: Pet Mar 06, 2015 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 06, 2015 5:35 pm
Postovi: 2
tanja68 je napisao:
Ne bi trebalo da je ista opasno, najverovatnije su priraslice kao posledica neke ranije prehlade.


Hvala na odgovoru.

Pa bio sam prehladjen, ali ne tako skoro, otprilike pre mesec i po - dva. Mozes li mi reci sta su te priraslice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blag bol pri disanju
PostPoslato: Sub Mar 07, 2015 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Priraslice su oziljci između dva lista plućne maramice: jedan list oblaže pluća, a drugi list oblaže unutrašnji zid grudnog koša. Priraslice plućne maramice se javljaju kao posledica različitih upalnih procesa i najcesce su male i beznačajne, ne oštećuju plućnu funkciju i ne treba ih lečiti. Prouzrokuju bas takva probadanja i bezopasna su. Ipak, trebalo bi proveriti kod pulmologa, prvo da li je stvarno to a drugo i velicinu priraslice jer ako su vece onda ih treba leciti a to je najcesce hiruskim putem.
Po tvom opisu ubedjena sam da nije nista opasno ali ipak idi kod pulmologa jer se ne leci na internetu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: