Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Alergija na polen trave korova grinje,pomagajte!
PostPoslato: Pon Maj 11, 2015 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 11, 2015 9:16 pm
Postovi: 10
imam 22 godine zdravstveni sam radnik ali ne znam vise sta da radim sa alergijom.Tacnije prosle godine septembra je sve pocelo kao produktivan kasalj da bi u novembru se ustanovilo da sam alergican na polen,trave,korova i grinje.Simptomi od onda su se menjali i vise ne znam koje sam lekove pio koje ne.Slivanje iz nosa u grlo zatim stezanje u grudima produktivan kasalj to me ubija.Od Orl lekara sam dobio nazonex i rinasek koji nista nisu pomogli zatim sam dobio avamis koji mi je delimicno zaustavio slivanje i bilo je podnosljivo ali njega sam koristio 5 meseci medjutim zapusenost nosa nikad ne prestaje.Imam blagu devijaciju desnog hodnika nosa medjutim avamis mi ni na 10 min.nikad nije otpusio nos.koristio sam rinofluimucil za izbacivanje sekreta i najvise mi je pomagao septanazol spray medjutim od njega mi se sav nos izranio tako da sam to batalio to je takodje bilo preporuceno od Orl nista na svoju ruku nisam koristio.Nos mi je zapusen izrazito nocu medjutim i tokom vecine dana cas levo cas desno sta da radim?Od pulmologa prva terapija mi je bila ventolin,aerius i slvesko medjutim stezanje i dalje kao i kasalj.Druga terapija je bila simbykort inhaler ujutro i uvece i alvesko uvece,od njih mi je bilo dobro dok nije pocelo cvetanje i kasalj se ponovo pogorsao.ispirao sam nos slanim rastvorom morske soli i to mi je samo jos vise ostetilo sluznicu nosa pocela je sukrvica da se pojavljaju krv da mi curi i bilo je sve gore.Kako bih popravio stanje nosa posto mi je sve cesce kretala sukrvica prilikom ispiranja mazem ga nisitom i pantenolomunutrasnjost kao i vazelinom sam ulaz nosa i ispiram ga kamilicom prokuvam vodu pa stavim kamilicu pa se ohladi ne skroz nego na temperaturu tela itako tri puta dnevno.Krvi vise nema dosta se poboljsalo stanje nosa cak je i zapusenost manja ali nije to to i dalje je jedna strana uvek zapusena pogotovo ujutro kada se probudim preko dana nije strasno ali nocu itekako jeste.Inace zivim na selu tako da ovde ima svega i da nesto izbegnem je jako tesko.Brisem sobu sve redovno laminat bez zavese tepiha i nepotrebnih stvari.Zatim sam poludeo i Otisao za Novi Sad u vojnu bolnicu kod dotora pulmologa koji mi je izbacio kompletnu terapiju i trenutno koristim singular od 10mg uvece vec 14 dana,ventolin po potrebi i spray alergodil i antihistaminik Nixar i posle njega treba da nastavim sa aeriusom medjutim i ranije kada sam ih koristio(antihistaminike) nisam osecao poboljsanje. Ishranu sam promenio iz korena semenke lana jogurt sto vise zelenisa bez soli bez slatkog bez secera ali poboljsanje je malo.Trenutno bude mi jedno 3-4 dana super i onda 3-4 dana pakao.Zivot mi je drugaciji i ne mogu vise ovako imam snage da se borim ali nekad mi je svega dosta.Tudim se da unosim sto vise omega 3 m.k.i pijem oko 1500-2000mg vit.C dnevno.Radio sam specificni ige na grinje radi slit terapije medjutim imam 1 i 2 stadujum a u trecem se radi slit.Da li ce me ovo ikad proci i da li je moguca prirodna desenzibilizacija organizma?Polen je tesko izbeci i ne mozete po ceo dan biti zatvoreni u kuci kako da prebrodim ovo i na koji nacin?Bilo koji savet je dobrodosao.Stanje mi se znatno popravilo od septembra pa do sad manje kasljem ali ipak kasljem nikad nisam imao crvenilo ociju kijanje niti bilo sta drugo kao ni gusenje i sad ponekad imam stezanje u grudima nije to nista specificno ali je neprijatno i stalno imam osecaj da imam nesto da iskasljem i jednostavno to nervira i pitam se da li ce mi zivot biti kao pre?nit pusim nit pijem ponekad trcim malo dizem tegove preskacem vijacu sve rekreativno ne umaram se brzo nemam potrebu da uzdizem stalno medjutim ovo stanje me izludjuje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: