Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IZRASLINA NA PREPONI
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 12:29 pm
Postovi: 10
Molim Vas da mi pomognete!
Pre 15 meseci pojavilo mi se na preponi i to u predelu kod preponske kosti neka izraslina, prvo nije bolela, a onda se malko povecala i pocela da boli. Pomislila sam da je urasla dlaka, pa nisam odmah otisla kod lekara. Posto se to nije povlacilo, a bilo mi je vreme za redovan ginekoloski pregled pokazala sam ginekologu to i ona je rekla da to nije ginekoloski i posavetovala me je da odem kod dermatologa. Otisla sam kod dermatologa koja je rekla da je to upala korena dlake , dala mi je neku kremu da mazem. Od te kreme se smanjilo i pomerilo malo nize, a nije skroz nestalo. Posle izvesnog vremena se opet povecalo. Shvatila sam da se to povecava i smanjuje samo od sebe, nevezano za kreme koje mazem. Mazala sam 300 cuda u medjuvremenu i bila kod jos jednog dermatologa koji je rekao da po njegovom misljenju to nije dermatoloski problem jer nigde ne vidi neki izlazni kanal ili tako nesto slicno. Inace posto idem i jednom godisnje na preglede kod urolog ai njemu sam to pokazala i on je rekao da smatra da nije ni uroloski problem. Vise ne znam ni gde da idem, ni sta da radim, ni sta bi to moglo bit. Kda pocne da se povecava onda tog i sledeceg dana boli i sama ta izraslina i oko nje kao da je sve upaljeno. Ni jednog trenutka se nije video gnoj. Molim Vas da mi pomognete sta bi to moglo biti i kod kog lekara da odem! HITNO!!! Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 1:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
problem je opste-hirurski, potrebno je da se napravi incizija promene. lekar opste prakse treba da vam napise uput za opsteg hirurga, dovoljno je i u domu zdravlja. ako vas dom zdravlja nema spec. opste hirurgije, neka vas uputi na pripadajucu bolnicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 12:29 pm
Postovi: 10
Hvala Vam puno na odgovoru! Zakazala sam kod opsteg hirurga na VMA! Ne mogu da se vucem po drzavnim domovima zdravlja jer bi sve to trajalo 100 godina. Molim Vas da mi samo kazete jos da li se to radi sa nekom anestezijom , da bih znala da li mogu da insistiram na toj anesteziji u slucaju da ne budu hteli da mi je daju. Ovako pisem jer imam uzasno iskustvo sa lekarima. Ostala sam bez bubrega zbog greske lekara, a i kateter u bubreg su mi ugradjivali bez anestezije i od tada se plasim i odlaska kod zubara. Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 6:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Moze da se radi u lokalnoj anesteziji. Ne treba da insistirate ni na cemu sto ne predlozi lekar. Ove intervencije se nekada rade i bez anestezije ako je potrebno da se pod kontrolom bola vidi do koje dubine je nekroza, itd...
U svakom slucaju potrebna je hirurska intervencija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: izraslina na preponi...poznato
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 1:34 am
Postovi: 4
Lokacija: pozarevac
Draga Njanja,veoma me interesuje sta su ti doktori sa VMA rekli u vezi izrasline na preponi,jer i ja imam nesto slicno vec 2 godine!Naime,kada se pojavila,obratila sam se svom ginekologu,koji mi je rekao da je to posledica pada imuniteta,i dao neke tablete za dizanje istog.Izraslina se povukla,ali se za 2 meseca ponovo pojavila,i bila je sve bolnija,toliko bolna da nisam mogla normalno da hodam.Ginekolog mi je preporucio punktiranje,sto je i uradjeno 3 puta za mesec dana.Pri punktiranju,izaslo je dosta gustog,gnoja,mada mi dr na to nista nije rekao,drzao se konstatacije da je to uzrok pada imuniteta.Drugi dr mi je rekao da je to neka infekcija,i dao neku kremu,od koje se,naravno,nije povuklo.Ni posle 2 godine ja ne znam koji je uzrok cestom pojavljivanju te budze na preponi????Ako ti znas,pomagaj!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 7:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Bilo da se radi o upalnom procesu korena dlake ili hiperreaktivnoj LGL u preponskom predelu /vazi za oba navedena slucaja/, ocigledno da lokalne Th nisu imale ucinka. Idite oboje kod hirurga i to definitivno resite!
Nema tu sta da se ceka i pokusava da se resi na druge nacine.
To sa padom imuniteta je glupost /ja ovako obicno ne pisem ali je stvarno nebulozno!/ jer nikada kod pada imunoloske odbrane ne reaguje samo jedna l. zlezda!
Hirurgu oboje i javite se da cujemo kako je proslo!
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 1:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 1:34 am
Postovi: 4
Lokacija: pozarevac
I meni je bilo cudno kakve to uopste ima veze sa padom imuniteta,ali je moj dr konstantno tvrdio da je to uzrok,ne objasnjavajuci nista vise.Ok,hvala na savetu,javicu vam sta mi je hirurg predlozio. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 8:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Javite da vidimo da li smo u pravu! Srecno!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 10, 2008 10:48 am
Postovi: 79
E, pre par dana sam otkrila ovaj sajt i cini mi se da sam sad definitivno na tragu necega sto mene muci. Vec skoro 9 god mi se na desnoj preponi pojavljuje cvoric koji menja oblike, nije vidljiv golim okom, ne razlikuje se po boji, oseca se samo pod prstom, stalno se sam pojavljuje i nestaje. Nekada boli, nekada svrbi, a nekada je samo tu - uvek jedan i uvek na istom mestu! Isla sam ja kod lekara davno zbog toga pa su me ubedjivali da je urasla dlaka, sto vidim i sama da nije. Pa su onda spominjali da ce nabubreti samo i puci, ako ne pukne samo da ce ga oni iseci i iscediti ne znam ni ja sta odatle, sto se nikada nije dogodilo jer se uvek povuce samo i nikada nije licilo na nesto sto se moze iscediti ! Nekada je kao klikercic, nekada duguljasto, nekada jajasto... dodje i ode i samo ne nervira jer ne zna sta je to !!! Uvek na istom mestu, na preponama u ikviru ruba gacica! Ne znam sta je to i sta ga podstice da se pojavi ponovo! Nikada nista nisam mazala! Pustala sam ga da ode samo i znala da ce se opet verno vratiti, jos cu i postati vezana za to !!! Salim se naravno! Koza je svuda iste boje, trenutno je opet tu, vratilo se pre par dana a bila sam mirna jedno 3 nedelje i sada svrbi ! Zna li neko o cemu se tu radi ??? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 12:29 pm
Postovi: 10
Evo mene ponovo. Bila sam u decembru kod hirurga na VMA. Konstatovao je da je u pitanju urasla dlaka iako dermatolog tvrdi da nije urasla dlaka jer nema neki izlazni kanal(sta god to bilo)On je meni to secnuo i rekao da ujutru kada dodjem kuci skinem gazu i da ranu ispiram vodom i sapunom, a da ce se ona cediti par dana. Isto tako je rekao da j evelika verovatnoca da ce se to ponovo puniti i da cu ako se to desi, morati da dodjem da mi urade operaciju, tj da to opseku i da usiju, ako sam ja dobro razumela. Ujutru kada sam ustala ja sam skinula gazu i tusirala se kao sto mi je predlozio hirurg medjutim to je vec bilo zaraslo. Dermatolog kod kog sam bila me je uputio na ginekologa, a ona je zena rekla da je u pitanju aterom. I kome ja sada da verujem i sta da radim!!!??? Da li da idem na tu operaciju ili ne. To se naravno vraca. Uvek sve isto jedina razlika je sto je prethodnih dva puta samo puklo, pretpostavljam zbog toga sto je bilo seceno pa j ekoza tu tanja. Skroz sam u nedoumici sta da radim? Pogotovo sto sam cula da se gomili ljudi koji su operisali taj upaljeni aterom to ponovo vratilo, nekome na istom a nekome nanovom mestu. Pojma nemam sta mi je ciniti!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 4:56 pm
Postovi: 8
Vidim da se ovde pise o nekim oteklinama pa vas molim za savet ,jer imam slican problem.
Pred jedno cetiri meseca sam jedan dan primetila da mi je otekao predio ispod ruke,znaci ne kvrga nego bas ja bi rekla nabujalo.
otisla sam doktoru te pila (Panklav i hemomicin),nakon toga se to malo smanjilo,ali je onda ostala kvrga onako povelika.Napominjem da me to ne boli,ne crveni se.
Nakon toga sam bila kod hematologa,koji mi je preporucio punkciju limfnih zlezda,te UZ dojki i tih zlezda ispod ruku,kao i RTG pluca.
UZ dojki je u redu,a limfne zlezde se na UZ ne vide,znaci nisu uopste uvecane,tako da mi je ta DR.rekla da ne zna sta bi isla punktirati,te nisam ni isla.
RTG pluca je dobar,ali posto sam davno imala TBC,uradjen mi je skener pluca,na kome se osim starih kalcifikovanih promena ne vidi nista drugo,ali za te promene ispod ruku pise:
u desnoj aksili lipom promera 9x5,5cm,a u levoj nekoliko manjih od 15mm.Sad mene zanima sta je to i kuda dalje.Napominjem da ispod desne ruke i dalje stoji ta dzomba i kao da mi je i tamo prema lopatici oteklina,molim ako neko zna da mi pomogne.HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: gordanak
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 9:39 pm
Postovi: 5
goco najpametnije je da uzmes uput i kod nekog hirurga!on ce traziti i druge analize pa ces resiti problem.nemoj da cekas jer lipom koji se vidi vremenom moze da se povampiri pa ce opet biti po tvojim ledjima!zato put pod noge,kod lekara opste prakse po uput i kod hirurga!ako predlozi operaciju,prihvati i skini to cudo!da treba da imamo izrasline radjali bi se sa njima!!poz i puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZRASLINA NA PREPONI
PostPoslato: Sub Jan 09, 2010 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 03, 2010 1:07 pm
Postovi: 3
Uh...malo moja priča


Nakon nekih pogrešnih dijagnoza tipa čir, HS itd nađem extra hirurga
Prethodno su mi rađene incizije bez anestezije užassssssss :x
i onda čovjek mi da anesteziju i završi nakon 45 minuta, imam 3 konca uskoro ih vadim i sve je ok, čovjek završio priču sa lojnom žlijezdom na preponi koja me mučila 4 godine!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: